Eğitim Sistemi İyiymiş gibi birde okulları açıyorlar

Eğitim sistemi düzenleyenin Allah belasını versin.Hayatımızı 3 saatte belirliyorlar.Birde okulları açıyorlar her yerde açıklama yapıyorlar öncelik eğitim diye.Eğitim sistemini ben yapsam 13 yaşımda daha iyi olur neredeyse.8.sınıfım ve lanet olası burada okumak yerine Amerikada garson olmak istiyorum,ama ailem oku diyorlar bütün derslerim iyi ama şu matematik dersini bulanın 8 kişi çapraz sevsinler adamı.Ben ne yapıyım günlük hayatta 9 karesini bilmenesini.Yapacakları soruları öğretmenler 10 dakikada çözüyor bize 2 dakikada çöz diyor.
İlkokulda Çinlilerin öğrendiği=Yaşamak için üreticeksin
İlkokulda Almanların öğrendiği=Geçmişini bil
Bizim öğrendiğimiz=Ali ata bak

Umut Çelik

Profesör
Eğitim sistemi düzenleyenin Allah belasını versin.Hayatımızı 3 saatte belirliyorlar.Birde okulları açıyorlar her yerde açıklama yapıyorlar öncelik eğitim diye.Eğitim sistemini ben yapsam 13 yaşımda daha iyi olur neredeyse.8.sınıfım ve lanet olası burada okumak yerine Amerikada garson olmak istiyorum,ama ailem oku diyorlar bütün derslerim iyi ama şu matematik dersini bulanın 8 kişi çapraz sevsinler adamı.Ben ne yapıyım günlük hayatta 9 karesini bilmenesini.Yapacakları soruları öğretmenler 10 dakikada çözüyor bize 2 dakikada çöz diyor.
Bir konuda haklısın. Soru çözümlerinde hocalar 10dk da çözüyor , bize 2 dk veriyorlar.
İsmin de yanlış olmuş: LGSnin olacaktı araya e girmiş.
EDİT: Bu sene lgs ye girdim. Sorun varsa alayım.

4DMC5

Profesör
Hayatını değil gireceğini üniversiteyi 3 saatte belirlemek zorundalar. Başka türlü nesnel bir değerlendirme yapılamaz. Veya daha mantıklısı her üniversitenin kendi sınavını yapması. Ama ülkemizdeki veli ve öğrencilerin buna sıcak bakacağını sanmıyorum. Ama eğitim sistemi konusunda haklısın. Herkese zorla matematik öğretiyoruz. Bir matematik öğretmeni olarak buna şiddetle karşıyım. İstemeyen öğrenciye lise matematiği öğretilmemeli. Matematik herkesin yapabileceği bir ders değil. Daha az öğrenciyi üniversiteye hazırlamalıyız. Öğrencilerin büyük bir kısmını yeteneklerine uygun başka alanlara yönlendirmeliyiz. Meslek liselerini iş garantili cazip liseler hakime getirmeliyiz.

Matematik soruları fazla seçici evet. Maalesef üst düzeydeki öğrencileri başarı sırasına göre dizmek için matematik en uygun ders. Matematik kolay olursa tam puan olan çok fazla sayıda öğrenci çıkıyor ve öğrencileri sıralamak zor oluyor. Geçmiş sınavlarda bunun örnekleri var.

Hayatını değil gireceğini üniversiteyi 3 saatte belirlemek zorundalar. Başka türlü nesnel bir değerlendirme yapılamaz. Veya daha mantıklısı her üniversitenin kendi sınavını yapması. Ama ülkemizdeki veli ve öğrencilerin buna sıcak bakacağını sanmıyorum. Ama eğitim sistemi konusunda haklısın. Herkese zorla matematik öğretiyoruz. Bir matematik öğretmeni olarak buna şiddetle karşıyım. İstemeyen öğrenciye lise matematiği öğretilmemeli. Matematik herkesin yapabileceği bir ders değil. Daha az öğrenciyi üniversiteye hazırlamalıyız. Öğrencilerin büyük bir kısmını yeteneklerine uygun başka alanlara yönlendirmeliyiz. Meslek liselerini iş garantili cazip liseler hakime getirmeliyiz.
Mesala amerikada üniversite şöyle.İlk sene bütün dersleri görüyorsun 2.sene hocalarınla beraber en yatkın olduğun dersi seçiyorsun çok mantıklı bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haklısın. Matematik bu sene apayrı bir şeydi.
Sadece bir ders yüzünden hayatın kararıyor düşünsene

4DMC5

Profesör
Amerika'daki gibi olması en doğrusu galiba. Her üniversite kendi sınavını yapacak. Üniversite okumak ücretli olacak. Öğrenci uzmanlaşacağı alana üniversiteye girdikten sonra karar verecek. Böylelikle üniversitelerin eğitim kalitesi artacak.

Cortana

Asistan
Ya şu velet yaşınızla ve düşüncelerinizle eğitim sistemini eleştirmeyi bırakın:D

Ayrıca Almanya'da bırak okumayı kaç kere gidip gördünüz? Veya Çin.
Çin'i ziyaret edip orada okudunuz mu:D?

grand_master

Doçent
insta ver insta benim kopyam çıktın ben ne dediysem aynısını ayrıntıralıyla söyledin

4DMC5

Profesör
Biz öğretmenleri de çok dinlemiyorlar merak etme. Yeni bir eğitim sistemi yolda. Belki bu defa daha iyi olur.

EFI Shell

shellx64.efi
İçerik Ekibi
Profilinizin altında yazan "İçerik Ekibi" rütbeyle mi alakalı?
Hayır, değil. Benim rütbem Rektör'dü ama İçerik Ekibi'ne alınınca rütbemi shellx64.efi yaptım. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Profilinizin altında yazan "İçerik Ekibi" rütbeyle mi alakalı?
Birde konu ile ilgisi nedir? Bunu özelden ya da profilime yazmanız gerekirdi.

Son mesajlar