Bu konuyu okuyanlar

schneeweiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar selam. Bir önceki sorumun konu başlığı Eğitim için iPad Air 4 64GB yeterli olur muydu? Orada sağolsunlar sorumu yanıtlayanlar oldu. Bu sefer de şunu soracağım.
iPad Air 4 eğitim fiyatıyla birlikte 5300 TL ye denk geliyor. iPad Pro ise 7200 TLydi yanılmıyorsam ve yanında AirPods kulaklıkla geliyor. Arkadaşlar AirPods kulaklığı satıp iPad Pro 128 GB almak daha mı karlı olur yoksa bu kadar para vermeye gerek duymadan iPad Air 4 mü alınmalıdır ve eğitimim için iyi olur mu? Genel anlamda not almayı, film izlemeyi, oyunlar oynamayı, pdf indirip üzerine işlemeler yapmayı, slayt hazırlamayı ve minimum 5-6 sene kullanmayı planlıyorum. Bir bilgisayar olarak kullanacağım. iPad Air 4 64GB mı alınmalı, yoksa iPad Pro 128 GB mı?
Şimdiden teşekkürler. :)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Hem Apple tarafındaki en güçlü işlemci olan A12Z hem de depolamadan ötürü Pro'yu tavisye ederim. Yanında AirPods verilmesi de çok cazip bence kaçırmayın.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
5-6 sene kullanım düşünüyorsan bir üst hafızaya sahip modelini alman iyi olur. Eğer evde masaüstü pc yoksa İpad pro ama evde laptop veya masaüstü varsa İpad Air 4 almanı tavsiye ederim. Hatta evdeki masaüstü eski bileşene sahipse İpad air 4 ile pro arasındaki farkı buraya harcayabilirsin.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Arkadaşlar selam. Bir önceki sorumun konu başlığı Eğitim için iPad Air 4 64GB yeterli olur muydu? Orada sağolsunlar sorumu yanıtlayanlar oldu. Bu sefer de şunu soracağım.
iPad Air 4 eğitim fiyatıyla birlikte 5300 TL ye denk geliyor. iPad Pro ise 7200 TLydi yanılmıyorsam ve yanında AirPods kulaklıkla geliyor. Arkadaşlar AirPods kulaklığı satıp iPad Pro 128 GB almak daha mı karlı olur yoksa bu kadar para vermeye gerek duymadan iPad Air 4 mü alınmalıdır ve eğitimim için iyi olur mu? Genel anlamda not almayı, film izlemeyi, oyunlar oynamayı, pdf indirip üzerine işlemeler yapmayı, slayt hazırlamayı ve minimum 5-6 sene kullanmayı planlıyorum. Bir bilgisayar olarak kullanacağım. iPad Air 4 64GB mı alınmalı, yoksa iPad Pro 128 GB mı?
Ipad pro tabiki

schneeweiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hem Apple tarafındaki en güçlü işlemci olan A12Z hem de depolamadan ötürü Pro'yu tavisye ederim. Yanında AirPods verilmesi de çok cazip bence kaçırmayın.
Bende eğer iPad Pro alırsam AirPodsu satacağım ve yerine de bir bilgisayar almayacağım. Bilgisayardaki işlemleri bu tablette de yapabilirim değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

5-6 sene kullanım düşünüyorsan bir üst hafızaya sahip modelini alman iyi olur. Eğer evde masaüstü pc yoksa İpad pro ama evde laptop veya masaüstü varsa İpad Air 4 almanı tavsiye ederim. Hatta evdeki masaüstü eski bileşene sahipse İpad air 4 ile pro arasındaki farkı buraya harcayabilirsin.
Evde masaüstü var ancak lise son sınıf öğrencisiyim. Büyük ihtimalle üniversiteyi kazanma durumumda da yurtta kalacağım. Bir bilgisayar almaktansa böyle bir tablet almayı tercih edeceğim açıkçası. Sizce mantıklı olur mu? Tüm üniversite hayatımda bana yardımcı olur mu? Bilgisayarın + sı ne olabilir onun dışında?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bende eğer iPad Pro alırsam AirPodsu satacağım ve yerine de bir bilgisayar almayacağım. Bilgisayardaki işlemleri bu tablette de yapabilirim değil mi?
Çoğunluk olarak evet. Zaten iPad'lere klavye ve mouse da bağlanabiliyor. Bir laptoptan farkı yok.
Sadece usb'lik bir işiniz olursa ek bir aparat almanız gerekir.

schneeweiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tabii ki IPad Pro 128 GB öneririm.
Film izlerken 60 Hz ile 120 Hz arasındaki fark hissedilir mi peki?

Not alırken gecikme meydana gelir mi her iki tablette de ?

Çoğunluk olarak evet. Zaten iPad'lere klavye ve mouse da bağlanabiliyor. Bir laptoptan farkı yok.
Sadece usb'lik bir işiniz olursa ek bir aparat almanız gerekir.
Ve video ya da film 60Hz ile 120Hz arasındaki fark hissedilir mi?

Reaksiyon puanı
6,381

Film veya video izlerken fark edilmez çünkü çok büyük ihtimalle izleyeceğiniz her şey 60 veya 24 FPS olacaktır.

Not alırken de herhangi bir gecikme olmayacaktır.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Kesinilikle iPad Pro 128 GB almanı öneririm.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Film vs. izlerken fark anlaşılmaz ama 120 hz genel olarak kendini hissettirir. Sadece Pro yazarken daha hızlı bir tepki verir Air'a oranla.

schneeweiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Şimdi şöyle KISACA cevaplayayım,

Öncelikle şunu söyleyeyim eğer maddi durumun varsa zaten direk en yükseğini en pahalısını çak gitsin.

Eğitim için kullanacaksan pro modeline gerek yok. Şuan ben pro kullanıyorum ancak air 4 ün benimkinden bi farkı kalmadı açıkcası. Tek şikayetim 11 inc olması.. Bu cihazın bu kadar iş yapan bi makina olduğunu bilseydim 12.9 u alırdım herneyse. (Yani gücün yetiyorsa kesinlikle pronun 12.9 u tavsiye ederim)

Depolama

128 gb elbette ciddi artı. Ancak sen ders çalışmak için vs dediğinden dolayı şöyle düşün, illaki bi cloud kullanman gerekecek. Cloud a atacağından dolayı sadece içinde dökümanların ve uygulamaların olacak. Zaten depolama da kullanabiliyorsun yani type c öbür ucu usb 3.0 destekleyen bi usb kullansan zaten ipad i kullanmayacaksın dolayısıyla çok depolamaya takılmana gerek yok bence.

Pro‘ya neden gerek yok?

Pro modeliyle air 4 ün ekran kasa oranı tipi vs si zaten benzer. İşlemci ve içindeki hoparlör mikrofon gibi şeylerin minnak farkları var. Air 4 tabiiki pro kadar iyi değil ama air 4 kötü değil. Gayet güçlü gayet yeterli. Eğer şuan yeniden ipad alıcak olsaydım gücüm yeterse 12.9 luk pro yada air 4 alırdım net. Bende ünide kullanıyorum not almak, bişiler izlemek, son zamanlarda da genshin impact diye bi oyun çıktı fena sarıyor terbiyesiz.. onu oynuyorum.

Pro almaktansa air 4 artı magic keyboard artı kalem tavsiye ederim. Magic keyboard daki touchpad gerçekten çok fark oluşturuyor. Folio ile magic keyboard arasında pc gibi hissetme konusunda deli fark var. Nerden biliyosun diye sorarsan evde birde air 3 artı folio var ordan biliyorum..

Sonuç

Air 4 cidden gerek A14 gerek magic keyboard desteği gerek ekran kasa oranı cidden güçlü ve güzel bir cihaz. Kalem 2. Nesil destekliyor. Eğer paran çoksa pro 12.9 al bu kombinle klavye ve kalem eğer yoksa da 11 inc pro almaktansa air 4 artı magic keyboard artı kalem al.

Başka soruların varsa cevaplayabilirim bildiğim müddetçe.

Son düzenleme:

emrecayci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba tam da bu soru için bi video çekip ayrıntılı olarak bahsettim, hatta ilk videom bu ? devamı da gelecek inşallah. İzlerseniz sorunuzun cevabına ben de katkıda bulunmuş olabilirim

ayrıca magic keyboard halefi bir ürün ve usb type c hub larla ilgili de video koyucam bu hafta , işinize yarar umarım

Son mesajlar