Eğitim Hakkında Görünenler

Bu konuyu okuyanlar

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Bunlar tamamen şahsi düşüncelerimdir. Konuya başlamadan önce gerçeklikten uzak paylaşımlar yapılmamasını rica ediyorum

Eğitimde gelinen son durum feci. Bilmiyorum bilir misiniz Lise mezunu gençlerle sohbet muhabbet etmeye çalışsanız bu durum net olarak gözümüze çarpıyor. Derslerden bir konuyu soruyorum tamamen ezbere cevap veriyor. Yani ezberletilmiş bilgiler. Her an her zaman unutulmaya müsait bilgiler. O yüzden klişe bir laf vardır 'sanki bunu bilen uzaya çıkıyor'. Durumun vehametini en iyi bu söz anlatabilirdi

Bilir misiniz bilmem benim zamanımda dahil olmak üzere ülkede sürekli olarak MEB Bakanı ve müfredat değişti. Peki aranızda sorgulayan oldu mu? Tek tük

Eğitimde hangi model alınıyor bilmiyorum fakat gelecek pekte aydınlık gözükmüyor. Şu an okul okuyanlar mecburiyetten okuyor. Ülkenin durumu ortada. Okulu dondurup işe girsen iş yok. Hadi buldun diyelim o da herkesin becerebileceği iş değil. Bilgi ve tecrübe ister. Gerçi ben ne anlatsam boşuna. Zaten vatandaşı dinleyen bir hükümet yok.( Burda siyaset yoktur. Devletin eğitim politikasını belirleyen kuruma ithafen söylendi )

Yani hiç kimse kendini garanti görmesin. Her okuyan iş sahibi olmuyor. Sadece adı 'okumuş' oluyorsun. Hatta bu duruma örnek bir kesit video paylaşayım aşağıya
Kimi bu videoyu alay ederek izledi kimi analiz yaparak izledi. Ben analiz yaparak izledim. Zaten kaldı ki 'izahı olmayan şeyin mizahı olur' derler. Trajikomik vaka