Edge Tarayıcı Yakında Kullanıcılardan Parolaları Otomatik Doldurmadan Önce Kimlik Doğrulaması İsteyecek

Bu konuyu okuyanlar

p04w04p5

dilf lover😴🥱
Yönetici
Moderatör
Katılım
17 Şubat 2018
Mesajlar
2,835
Çözümler
4
Reaksiyon puanı
6,846
Puanları
113
Edge tarayıcısı etkinliklerini daha güvenli hale getirmesi için Microsoft, parolaların otomatik doldurmasından önce kimlik doğrulama adlı yeni bir özellik sunmuştur. Bunun altında, kullanıcılar, web sayfalarında şifrelerinin otomatik doldurmadan önce Windows Hello şifrelerini girmelerini gerektiren bir işlevi ayarlayabilirler. Bu özellik Canary sürümünde mevcut ve yakında kararlı bir özellik olabilir.

Edge Tarayıcısı Yeni Güvenlik Özelliği

1618000809439.png


Microsoft, Chromium tabanlı Edge'i mümkün olan güncellemelerle halka sunmaya çalışırken, yeni harika özellikler sunmak gibi gerçek bir girişim daha iyi bir sonuç verebilir. Bu özelliklerden birisi de, gerektiğinde geri almak için web parolalarınızı Microsoft bulutunda güvenli bir şekilde saklayan parola yöneticisini eklemektir.

İyi bir parola yöneticisi ile giriş yapıldığında uygun kimlik bilgilerini web sayfasına atan parolaların otomatik olarak doldurulması işlevi gelir. Bu özellik yararlı olsa da bazen güvensiz de olabilir. Bu nedenle, Microsoft, tarayıcıyı daha güvenli hale getirmek için 'Edge Canary' yapısında bu özellik için yeni destekle takip ediyor.

Bu özellik şifrelerin otomatik doldurulmasından önce kimlik doğrulamanın tanıtımıdır. Bir güçlük olsa da, belirtildiği gibi web etkinliklerini daha güvenli hale getirebilir. Kullanıcılar bunu, kimlik doğrulama sıklığını seçmeleri isteneceği Edge tarayıcılarının parola ayarlarında etkinleştirebilirler.

Windows Hello istemi açık olmayan kullanıcılardan bir cihaz parolası ayarlanması istenecektir. Bu bir PIN, şifre veya diğer biyometrik kimlik doğrulama olabilir. Canary'de sorun çıkarmadığı için yakarıda kararlı bir özelliğin de gelmesi bekleniyor.

 

Son mesajlar

Üst