Edge Fazla RAM tüketimi.

Bu konuyu okuyanlar

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Selam herkese :) Normalde Edge en az RAM tüketen tarayıcı diye buraya taşındım. Ama hayal kırıklığına uğrattı beni. RAM konusunda sıkıntı yaşayan biriyim. (dün pc fazla ram kullanımından Mavi Ekrana düştü) Normalde Opera 10 sekme ile 400mb kullanıyor Edge 6 sekme ile 804mb gerçekten çok ilginç. (indirme filan yok normal websiteleri) sizce neden ?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    14.1 KB · Görüntüleme: 184

Efi Avni x64

Doçent
Reaksiyon puanı
378
Bence artık bu tarayıcıların ram kullanımını dert etmememiz lazım aşılamayan bir sorun illaki kullanıyoruz yani yapacak pek birşey yok. Ama opera en az kullananlar arsında

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Bence artık bu tarayıcıların ram kullanımını dert etmememiz lazım aşılamayan bir sorun illaki kullanıyoruz yani yapacak pek birşey yok. Ama opera en az kullananlar arsında
Yok normalde dert etmem ama herkes Edge'yi az RAM tüketiminden dolayı öve öve bitiremiyor. Bu algıyı yıkmak için açtım konuyu :D bide diğer arkadaşlarda böylemi bunu öğrenmek için :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normalde 2 yıldır Opera kullanıyorum hiç sorunum yoktu ama 1 haftadır Edge kullanıyorum. Bilgisayar mavi ekrana bile düştü :D

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Selam herkese :) Normalde Edge en az RAM tüketen tarayıcı diye buraya taşındım. Ama hayal kırıklığına uğrattı beni. RAM konusunda sıkıntı yaşayan biriyim. (dün pc fazla ram kullanımından Mavi Ekrana düştü) Normalde Opera 10 sekme ile 400mb kullanıyor Edge 6 sekme ile 804mb gerçekten çok ilginç. (indirme filan yok normal websiteleri) sizce neden ?
CPU kullanımı yüksek. Tarayıcında normal olmayan bir durum var gibi.
Windows (winver) ve Edge tam sürüm bilgilerini paylaşır mısın?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Edge'yi silebiliyorsanız silin.

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Win 10 Pro 20H2 (KB5000842 güncellemesini yapmadım.)
Microsoft EdgeSürüm 89.0.774.75 (Resmi derleme) (64 bit)

Sürümler bu ama ben benden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü sorduğum arkadaşlardada aynı tablovar. Hatta @avni246 yukarda attı. Onunkindede aynı sorun mevcut :(

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Win 10 Pro 20H2 (KB5000842 güncellemesini yapmadım.)
Microsoft EdgeSürüm 89.0.774.75 (Resmi derleme) (64 bit)

Sürümler bu ama ben benden kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü sorduğum arkadaşlardada aynı tablovar. Hatta @avni246 yukarda attı. Onunkindede aynı sorun mevcut :(
KB5000842 güncelleştirmesi, eski Microsoft Edge'i Windows 10'dan tamamen kaldıran ve eski sürümü Chromium Edge'e yükselten bir yamaymış.

Alt + F > Ayarlar > Tarayıcıyı Görev Yöneticisi üzerinden cihaz donanım kaynak kullanımlarına bakabilirsin. Bu, bize fikir verebilir.

Tüm açık işlemleri kapatalım ve bilgisayarı yeniden başlatalım. Edge'i çalıştıralım. Tarayıcıyı göz atma geçmişini (Tüm zamanlar ve Tüm ögeler seçili olarak) temizleyelim. Sonrasında tarayıcıda [Ayarları sıfırla] işlemini gerçekleştirmeyi deneyelim. Tarayıcıda birkaç sekme (youtube, Shiftdelete forum) açıp son durumdaki değişikliği gözlemleyelim ve konudan yorumunu alalım. Kolay gelsin.

Reaksiyon puanı
1,056
Usta sen yine iyisin ya
Görev Yöneticisi 3.6.2021 14_58_37 (2).png

Vexana Ripper ?

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Bendede Aynı Dert Var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oha Ama

Kadir ARSLANn

Asistan
Reaksiyon puanı
288
Ya benim anlamadığım, edge en az ram tüketen tarayıcı olarak biliniyor her yerde. Ama aslında en çok tüketenlerden biri...

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Benim bilgisayarla test ettim edge açıkken %20 ram tüketimi oluyor arka planda 15 tane uygulama açtım ancak %60’lara geldi edge‘den 100 adet dolu sekme açınca kullanım %85-%90 seviyelerine geliyor (dolu sekmelerde youtube 8k çözünürlüğünde video oynatılıyor)

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
fazla ram tüketiyosa farklı tarayıcıları deniye bilirisn vivaldi, google chrome, opera gx, brave

Reaksiyon puanı
8,016
Edge kullanıcısıyım 6 sekme açık + Discord , Steam açık ram kullanımı 4gb. Sizde bir sorun var Edge kaynaklı değil. Uzantılarınızı kontrol edin.