EBA'ya erişmek isteyen ilkokul öğrencisi Çınar Mert çatıdan düşerek hayatını kaybetti

Didem Ergin

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2020
1,763
2,343
293
25
Esenyurt İncirtepe Mahallesinde yaşayan 8 yaşındaki Çınar Mert internet alt yapısında sorun olduğu için uzun süre EBA’ya giremedi. İnternet alt yapı sorunu çözülene kadar babası komşusundan rica etti ve internet hattı çekmek için çatıya çıktı. Babasının peşinden çatıya çıkan Çınar, ayağının kaymasıyla 4’üncü kattan düşerek hayatını kaybetti. Her şeyden kısarak oğluna bilgisayar aldığını söyleyen Baba Önder Mert, “Oğlum o bilgisayarın kapağını bile açamadı. Olan çocuğumuza oldu. Oğlumu ne EBA geri getirebilir ne başka bir şey. Eğitim hani bedavaydı, herkese eşitti. Eğitim sistemimizi sıfırladılar. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Ciğerimiz yandı. Ne diyelim!” dedi.

onlyeren

Asistan
5 Şubat 2019
278
144
43
21. yüzyılda hala ülkece yaşadığımız sorunlara bak, bir çocuk doğru düzgün eğitim bile alamıyor ...

TheLastWarrior

Müdavim
Müdavim
13 Nisan 2019
4,299
3,045
293
Bence bi an önce yüz yüze eğitimin bslaması lzım bütün sınıflarda coronayı bizden yoğun yaşayan coğu ülkede okullar açıldı bu sistemin hiç bi faydası olmaz bana göre yüz yüze eğitimin verdiği verimi vermiyor

daily.Chavo

Müdavim
Müdavim
23 Eylül 2020
2,042
1,494
293
Antep de maske takan bir Allah kulu görmedim burda okul açilsada vaka sayisi degismez
Demeyle olmuyor o işler bir okulda 700 kişi var ve birinde vaka çıktı diyelim okulun yarısına bulaştı 350 kişi hepsinin ailesi 4 kişilik olsun diyelim,1400 kişi ve bu bütün okullarda olsun artmadımı vaka

emreduman

Öğrenci
3 Ekim 2019
23
6
3
24
Bunun sorumlusunun büyük ölçüde Türk Telekom olduğunu düşünüyorum.
Milletimizin üzerinden her yıl kar rekoru kırıyor ama nedense hiçbir yerde altyapı çalışması göremiyorum şahsen benim olduğum bölgede(İzmir-Buca) bile 30 yıllık telefon altyapısı kullanıyor.
Bu haberden Türkiye'nin her yerinde aynı sorun olduğunu anlıyorum.

13 Eylül 2020
267
221
43
24
Biraz empati kursak, ne kadar büyük bir acı olduğunu anlayabiliriz. Babası o bilgisayarı her gördüğünde, her ders dendiğinde çocuğunu hatırlayacak. Bu laptop lar niye dağıtılmıyor? Niye laptop lar İnterneti olmayan ve ebaya hiç girmeyen öğrencilere veriliyor? Benim verdiğim 1 kuruş bile haram olsun bu devlete. Acuna, ziya'ya. Acun kelimesini duymayı bile istemiyorum. Ziya Selçuk ebanın çökmesini bile tınlamıyor sunucuları güçlendirmiyor. Damat albayrak yarım dolar 3.60tl diyor, sağlık bakanı gerçek verileri vermiyor, baştaki ise miting yapıp çay dağıtıyor ve yardım kampanyasında bizden topladığı para ile bize tatil kredisi veriyor.
Ülkenin ciddi sorunları var. Konuşanı içeri atamasalar eğer; birçok insan gerçekleri korkmadan konuşabilir idi. Kadını, hayvanı çocuğu öldüren adam 1 yıl yatıp çıkıyor ama sözde '' cumhurbaşkanına çocuğum aç! Diyenler 10 yıl yiyor. Sözde '' adalet mülkün temelidir ama şuan mülk adaletin temeli olmuş durumda. Çok ciddi sorunlarımız var, neden hedefleri 2023? Lozan antlaşması bitiyor. Lozan antlaşması bittiği gibi topraklarımız satılacak o yüzden 2023 de seçimleri bu adamlara kazandırma anız gerekli. Hepimizin sonu olur, ardından mülteci olarak Almanya yolunu tutarız!

SmokeXD

Müdavim
Müdavim
4 Eylül 2014
9,819
1,877
293
Dünya sıralarında şöyleyiz böyleyiz diyenler görmez bunları. Eğitimde fırsat eşitliği yok olan var olmayan var herkese eşit koşullar sağlanmalı bir an önce. Dün evdeki eski laptopu 1100'den satışa koyduk bir baba kızına ebaya girmesi için alacakmış 800'e verdim gitti işlerini görür umarım. Daha bunun internet hattı var paketi var var da var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunun sorumlusunun büyük ölçüde Türk Telekom olduğunu düşünüyorum.
Milletimizin üzerinden her yıl kar rekoru kırıyor ama nedense hiçbir yerde altyapı çalışması göremiyorum şahsen benim olduğum bölgede(İzmir-Buca) bile 30 yıllık telefon altyapısı kullanıyor.
Bu haberden Türkiye'nin her yerinde aynı sorun olduğunu anlıyorum.
200 metre ilerde fiber dolabı var gittim başvurdum size getiremeyiz diyorlar şaka gibi.

wpa_supplicant

Müdavim
Müdavim
4 Ekim 2020
3,392
6,547
293
Dünya sıralarında şöyleyiz böyleyiz diyenler görmez bunları. Eğitimde fırsat eşitliği yok olan var olmayan var herkese eşit koşullar sağlanmalı bir an önce. Dün evdeki eski laptopu 1100'den satışa koyduk bir baba kızına ebaya girmesi için alacakmış 800'e verdim gitti işlerini görür umarım. Daha bunun internet hattı var paketi var var da var.

200 metre ilerde fiber dolabı var gittim başvurdum size getiremeyiz diyorlar şaka gibi.
Hız öldürür - seni düşünüyorlar aslında

Yoksa neden oyle desin

• Beğen
Reactions: ARX

_mirror_

Müdavim
Müdavim
7 Eylül 2019
2,237
1,938
293
16
Esenyurt İncirtepe Mahallesinde yaşayan 8 yaşındaki Çınar Mert internet alt yapısında sorun olduğu için uzun süre EBA’ya giremedi. İnternet alt yapı sorunu çözülene kadar babası komşusundan rica etti ve internet hattı çekmek için çatıya çıktı. Babasının peşinden çatıya çıkan Çınar, ayağının kaymasıyla 4’üncü kattan düşerek hayatını kaybetti. Her şeyden kısarak oğluna bilgisayar aldığını söyleyen Baba Önder Mert, “Oğlum o bilgisayarın kapağını bile açamadı. Olan çocuğumuza oldu. Oğlumu ne EBA geri getirebilir ne başka bir şey. Eğitim hani bedavaydı, herkese eşitti. Eğitim sistemimizi sıfırladılar. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Ciğerimiz yandı. Ne diyelim!” dedi.

Allah kimsenin başına vermesin bu ülkede eğitim almak icin böyle oluyorsak artık ne yaparız bilmiyorum

epsilon06

Müdavim
Müdavim
19 Ocak 2016
2,179
2,077
293
28
Ne denebilir ki...Okullar açılsın dersin karşı çıkan olur,uzaktan olmuyor dersin karşı çıkan olur,okula göndermez tatile gider gene karşı çıkarlar...Bu aile için değil sözüm.Allah rahmet eylesin sabır versin ailesine İnşallah.Ancak ya tamamen açılmalı ya tamamen kapatılmalı bence.Bu uzaktan eğitim çocukları perişan ediyor.Doğrusu ben açılması taraftarıyım.1.sınıflar önlemini alabiliyorsa kazık kadar olanlarda alabilmeli.Tabi saldım çayıra mevlam kayıra hesabı değil gene başlarında durarak sayıyı azaltarak açabilirler.Ha açamıyolar mı o zaman bu yıl okul olmasın en fazla 1 yıl kaybedilir.