Ebay, Skype'ı Kime Satar?

Ebay, elektronik ticarette kullanmayı beceremediği Skype'tan kurtulmak için harekete geçiyor. Peki Skype'ın potansiyel yeni sahipleri arasında hangi teknoloji devi var?

Ebay'in patronu John Donahue tarafından "şahane bir ayrı iş" olarak nitelendirilen Skype, sanırız sahibinden uzaklaşmanın eşiğinde. Elektronik ticarette VoIP uygulaması olarak faydalanamadığı Skype'ı satması daha önceden de gündeme gelen Ebay, bu defa biraz daha ciddi düşünüyor olabilir. Özellikle yeni CEO'nun bu nitelemesinden sonra, gözler büyük bir alıcı aramaya başladı.
Yoksa Google mı?
Büyük alıcı aranması açısından bakıldığında Google'ın potansiyel alıcılardan birisi olması büyük bir ihtimal. Zamanında Ebay'in 2,6 milyar dolar ödediği Skype'ın şu anki efektif değeri ne kadar arttı bilinmese de, Ebay zamanında çok fazla ödediğini de kabulleniyor. Tahminimizce verdiği parayı kurtarsa, kârdır.
:: Google, Skype'ı alır mı?
Bilgi için: Skype
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net
 
Google yatırımını Skype almadan yana kullanabilir.Google çok büyük bi şirket ve günden güne devleşiyor. internette vazgeçilmez bir yer alıyor skypenin az kullanıcısıda yok hani bi bakıyorum 15 milyon kişi online günden günede çogalıyor... GOOGLE alırsa kendisini aşar
 
Üst