EBA PC alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
EBA-PC 5420 | Intel G5420 8GB DDR4 240GB SSD Bilgisayar - incehesap.com kardeşime canlı ders için böyle birşey almayı düşünüyorum PC hakkında pek bir fikrim yok bu arkadaş Minecraft, LoL vs gibi oyunları oynatir mi ?
şahsi olarak bu bilgisayar yerine raspberry pi 4 4gb yada raspberry pi 3B+ almak daha mantıklı geldi bana bazı ayarlamalarla hem normal derslerinize zoom kurup girersiniz Eba Canlı Ders için küçük bir işlem yapmanız gerekiyor.Hemde bu linkteki bilgisayarın sizin işinize yarayacağını pek düşünmüyorum.Raspberry pi bir tane fan yada heatsink ile kullanabileceğinizi düşünüyorum.Bu cep bilgisayarında da LoL vb. açabileceğinizi düşünmüyorum ama Minecraft vb. Raspberry pi'da düzgün bir şekilde çalışabilmekte.

Son düzenleme:

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
ikinci elden mis gibi xeonlu kasa toplanır 1000 lira civarına.

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Varya bu sistemi al al bunu sana oyun bile oynatır bu bilgisayara Minecraft LoL çok müq oynarsın

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Herşeyi boşverelim, neden 3 fanlı bir kasa seçilmiş anlamadım.
Varya bu sistemi al al bunu sana oyun bile oynatır bu bilgisayara Minecraft LoL çok müq oynarsın
Eba için pc arayan birine gidip 2.inci el parçalar olan sistem önermeyin. Bu çocukları letgoda kandırıyorlar. Millet çıldırmış durumda şu tarz tavsiyeler vermeyin.

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Herşeyi boşverelim, neden 3 fanlı bir kasa seçilmiş anlamadım.

Eba için pc arayan birine gidip 2.inci el parçalar olan sistem önermeyin. Bu çocukları letgoda kandırıyorlar. Millet çıldırmış durumda şu tarz tavsiyeler vermeyin.
Bu kişi şimdi 10yaşında ise 12 yaşında oyun oynamak isteyecek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ozaman bu sistem işine yarar ve eyerki donanımdan anlıyan bır akrabası varsa kandıramazlar

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Babasından isteyecek, babasının durumu varsa alacak, yoksa alamayacak bu kadar basit. Benim 17 yaşıma kadar bilgisayarım yoktu hiçbirşeyim eksik değil. Bu tarz ikinci el parçalar ile garantisiz bilgisayar toplamak ancak ekmek paranı bilgisayar başında kazanıyorsan ve cebinde son 2 bin tl paran kalmışsa yapılmalı. Forumu dolaş biraz 3900 tl ye full hd 60 fps veren tamamen sıfır makina topladığımız bile var. Gerekirse 2 - 3 ay para biriktirir bunları atıp çocuklara enteresan enteresan öneriler yapmayın.

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Babasından isteyecek, babasının durumu varsa alacak, yoksa alamayacak bu kadar basit. Benim 17 yaşıma kadar bilgisayarım yoktu hiçbirşeyim eksik değil. Bu tarz ikinci el parçalar ile garantisiz bilgisayar toplamak ancak ekmek paranı bilgisayar başında kazanıyorsan ve cebinde son 2 bin tl paran kalmışsa yapılmalı. Forumu dolaş biraz 3900 tl ye full hd 60 fps veren tamamen sıfır makina topladığımız bile var. Gerekirse 2 - 3 ay para biriktirir bunları atıp çocuklara enteresan enteresan öneriler yapmayın.
Yok hayır sadece oyun oynaması için rahat önerdim ama senle barıştık değilmi sen beni kırmıştın geçengün hani hatırladınmı

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Yok hayır sadece oyun oynaması için rahat önerdim ama senle barıştık değilmi sen beni kırmıştın geçengün hani hatırladınmı
Ben donanım arşivi gibi youtube kanallarında çocuklara ikinci el almak çok kolaymış, yapılması çok basit birşeymiş gibi propaganda yapmalarına karşıyım. Gidip pandemi döneminde 30 yaşındaki adamla buluşacağına yukarıdaki eba pc yi alsın daha iyi bence.

Son düzenleme:

Halil0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Barıştık yahu hiç sorunumuz yok şükür, kırdıysam tekrar kusura bakma. Sadece şunu demek istiyorum. Ben donanım arşivi gibi youtube kanallarında çocuklara ikinci el almak çok kolaymış, yapılması çok basit birşeymiş gibi propaganda yapmalarına karşıyım. Gidip pandemi döneminde 30 yaşındaki adamla buluşacağına yukarıdaki eba pc yi alsın daha iyi bence.
Bu konunun cahiliyim açıkçası çok da ilgimi çekmiyor ama hem kendi canlı derslerim hem de kardeşimin canlı dersleri için gerekli. Arkadaşlar net bir cevap vermemiş. Ben GTA gibi oyunlardan bı beklentim yok Minecrafttır LoL dur o tarz oyunları açar mı acmassa ilerde ekleme yapılarak acicak hale getirilebilir mi ?

UmutsuzAdam

Profesör
Reaksiyon puanı
1,031
Bu konunun cahiliyim açıkçası çok da ilgimi çekmiyor ama hem kendi canlı derslerim hem de kardeşimin canlı dersleri için gerekli. Arkadaşlar net bir cevap vermemiş. Ben GTA gibi oyunlardan bı beklentim yok Minecrafttır LoL dur o tarz oyunları açar mı acmassa ilerde ekleme yapılarak acicak hale getirilebilir mi ?
ilerde düşük ve ya orta seviye ekran kartı ile rahatça lol cs go oynayabilirsin şimdilik ise eba için gayet yeterli

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Verdiğiniz sistem ile bu zamanlarda orta-düşük ayarlarda yada geforce now da oyun oynayabileceğinizi ve Eba sıkıntı olmadan kullanabileceğinizi söyleyebilirim isterseniz bu kasayı alabilirsiniz

şahsi olarak bu bilgisayar yerine raspberry pi 4 4gb yada raspberry pi 3B+ almak daha mantıklı geldi bana bazı ayarlamalarla hem normal derslerinize zoom kurup girersiniz Eba Canlı Ders için küçük bir işlem yapmanız gerekiyor.Hemde bu linkteki bilgisayarın sizin işinize yarayacağını pek düşünmüyorum.Raspberry pi bir tane fan yada heatsink ile kullanabileceğinizi düşünüyorum.Bu cep bilgisayarında da LoL vb. açabileceğinizi düşünmüyorum ama Minecraft vb. Raspberry pi'da düzgün bir şekilde çalışabilmekte.
İstersenizde burdaki önerime göre bir Raspberry pi Raspberry pi ne olduğunu merak ediyorsanız yazmaktan çekinmeyin yardımcı olurum.

Son düzenleme:

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Merhaba sana 0 sistem önerebilirim önerdigim sistemde rahat bir şekilde istediğin oyunları oynarsın ama ne yazıki
Gelişime açık olmaz ki benim burda benim hedefim gerçekten bu oyunlardan birazdağa üst oyun oynaman olucak eyerki yok ben bu oyunlardan üst düzey oyun oynamıcam dersen apu topla yok rahat rahat oyun oynucaksan önerdigim sistemi

Son düzenleme:

Samwise Gamgee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
EBA-PC 5420 | Intel G5420 8GB DDR4 240GB SSD Bilgisayar - incehesap.com kardeşime canlı ders için böyle birşey almayı düşünüyorum PC hakkında pek bir fikrim yok bu arkadaş Minecraft, LoL vs gibi oyunları oynatir mi ?
harici bir ekran kartı alırsanız oynatır

Sapphire Pulse Radeon RX 560 4GB GDDR5 Ekran Kartı 11267-18-20G Fiyatları ve Özellikleri

veya Sapphire Pulse AMD Radeon RX 550 11268-21-20G 2 GB 64 Bit GDDR5 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
O oyunları bile kasarak oynarsın 2.şansın var ya 2.el toplucam ya bütçeyi artırcan yada sadece derse gir çık

Niko Bellic

Doçent
Reaksiyon puanı
289
bedava verseler almam bi yakınım almış hiç memnun değil

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Lol gibi basit oyunları oynayablirsiniz. İlerde RX560 takabilirsiniz.

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Lol gibi basit oyunları oynayablirsiniz. İlerde RX560 takabilirsiniz.
En fazla rx560 2gb takar onlada zaten o oyunları zor oynar

Hep adamlar 1500 toplamışlar milleti kazıklıyorlar 1500 diyorumda en fazla 1200 tl

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Merhaba ben çok iyi olmsada senin dediğin oyunları rahat oynatacak bir sistem topladım ama bu PC den çok dağa iyi bilgin olsun öncelikle 150Tl bütçeyi aştım
Öncelikle işlemci olarak amd athlon 3000G 575TL
İkinci olarak ana kart Asus prime a320m-f
490TL
Ekran kartı olarak ise R7 240 2 GB fiyatı
425TL
Ram olarak
Longline Storm 8GB DDR4 2400 MHzlik ramlerini kulandım 3000mhz almamın sebebi işlemci en fazla 2666mhz ram kullanabiliyor 268TL
SSD olarak Hikvision C100 240Gb SSD kulandım fiyatı 245TL
Son olarak psu olarak Hadron Hd412/10 Power Supply 500w Kutulu Güç Kaynağını kullandım kasa almadım istersen eski tip bir kasa alabilirsin bu arada arkadaşlar +80 sertifikası yok demesin bu bütçeye 0 ekran kartlı kasa topladım

Merhaba ben çok iyi olmsada senin dediğin oyunları rahat oynatacak bir sistem topladım ama bu PC den çok dağa iyi bilgin olsun öncelikle 150Tl bütçeyi aştım
Öncelikle işlemci olarak amd athlon 3000G 575TL
İkinci olarak ana kart Asus prime a320m-f
490TL
Ekran kartı olarak ise R7 240 2 GB fiyatı
425TL
Ram olarak
Longline Storm 8GB DDR4 2400 MHzlik ramlerini kulandım 3000mhz almamın sebebi işlemci en fazla 2666mhz ram kullanabiliyor 268TL
SSD olarak Hikvision C100 240Gb SSD kulandım fiyatı 245TL
Son olarak psu olarak Hadron Hd412/10 Power Supply 500w Kutulu Güç Kaynağını kullandım kasa almadım istersen eski tip bir kasa alabilirsin bu arada arkadaşlar +80 sertifikası yok demesin bu bütçeye 0 ekran kartlı kasa topladım
2600TL civarlarına toplamak sıkıntı değil ise i3 10100f al ve anakartı değiştir bu şekilde dağa çok önü açık olur yani kısacası gtx1650super bile takarsın ilerde ve gtx1650super gta5 oynatan bır kart yok bütçemi yükseltmem diyorsan benim topladığım sistem aşırı önü açık olmasada işlemci ve ekran kartı değiştirerek rdr2 bile oynarsın

Son düzenleme: