Eba Canlı Ders sorunum

Bu konuyu okuyanlar

PC Hocası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben 12 yaşındayım ve ismimi öylesine yazdım aklıma bişey gelmedi :) Eba canlı derse macbookta girmeyi deniyorum açılıyor sesi aç dediğim zaman uygulamadan atıyor. Acaba çözüm bilen var mıdır?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Uygulamadan atıyorsa farklı bir uygulama deneyin. Chrome, Firefox gibi.

PC Hocası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öğretmen ne yapsın sonuçta alanı bu değil ki :) canlı ders ilk çıktığında hocalarım giremedi bazıları.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yalnız ben derse başarıyla giriyorum, uygulama açılıyor, ama sesi aç butonuna tıkladığım anda atıveriyor. Çok ilginç bir durum eskiden yoktu bu sorun derste hiç konuşamadım :(

Ayrıca chrome kullanıyorum.

acelem var özür dilerim baay

KagloT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Maalesef bende de aynı sorun var. Derslere katılabiliyorum ama mikrofon açmaya kalkınca veya hoca görüntü açma isteği atınca (kabul edersem) uygulamadan atıp hata veriyor bu arada Chrome ve Firefox gibi arama motorları ile alakası yok sadece EBA Canlı Ders uygulamasının MacOS sürümünün yazılımı ile ilgili bir sorun var . Buna en kısa zamanda çözüm bulmaları gerekiyor

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Benim kardeşim de 12 yaşında.Onların bilişim öğretmenleri var.Sende yoksa ben bir demiyorum.

Sırf bunu sormak için bir teknoloji forumunda olman ayrı bir mesele.

aloooooooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de aynı sorun var. dersteyken mikrofonu açınca dersten atıyor. iki gündür resmen sabrım sınanıyor. apple destekle de konuştum uygulama geliştiricileri eba macOS yazılımında hata yapmış yani ne Apple'ın ne bizim yapabileceğimiz bişey var umarım bir an önce düzeltirler.

BoluBeyi14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim sorununu biraz bilgisayardan anlayan birisi macbook una windows yükleyerek çözebilir. Aynı sorunu ben o şekilde çözdüm. Tarayıcı olarakta firefox daha iyi galiba.

Reaksiyon puanı
6,381
O eba'nın sorunu. Bende de oluyordu arkadaşlarımda da. Eba hiç bir zaman düzgün bir şey olmadı zaten.

Çok fazla çöktüğü de oldu. Çözemediler.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Ben 12 yaşındayım ve ismimi öylesine yazdım aklıma bişey gelmedi :) Eba canlı derse macbookta girmeyi deniyorum açılıyor sesi aç dediğim zaman uygulamadan atıyor. Acaba çözüm bilen var mıdır?
Bu sorunun olması normal. Maalesef EBA Canlı Ders uygulaması Macbook'larda sorun çıkartıyor. Eğer girebilirsen başka bir bilgisayardan ya da telefondan girmeni öneririm.

HarunBey

Asistan
Reaksiyon puanı
324
Bunun ebada bir videosu vardı diye hatırlıyorum

Bu sayfada canlı ders kısmına bakınız EBA, Eğitim Bilişim Ağı | Yardım Merkezi

Mikrofonunuzda bir sıkıntı olabilir.

Son düzenleme:

Skory

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de m1 işlemcili macbook pro var eba canlı ders uygulamasını açtığımda sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat kamerasını açmış kullanıcılar sadece pembe ekran olarak gözüküyor önerileri olanlar mesaj atsın lütfen.

Acaba benimki intel işlemcili değil de m1 olduğundan mı sorun yaşıyorum ?

B3y24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende de m1 işlemcili macbook pro var eba canlı ders uygulamasını açtığımda sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat kamerasını açmış kullanıcılar sadece pembe ekran olarak gözüküyor önerileri olanlar mesaj atsın lütfen.

Bende de macbook pro m1 işlemcili var aynı problem var bilen biri yazarsa çok memnun olurum lütfen çözdüysen sen de bişgilendirebilirsin lütfen arkadaşlar

PC Hocası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
id şifre gerek yok zaten ebayı aç hemen katıla tıkla, zoom uygulamasını aç iletisine iptal de, ardından bir daha launch meeting yazısına tıkla bir daha iptal et aşağıda join from your browser yazısı gelicek.

eba dersi ya ıd ve şifre yok eba.com dan giriliyo
video olarak atarım ders başlayınca anlamazsan

eba dersi ya ıd ve şifre yok eba.com dan giriliyo
bu videoyu izle daha iyi anlarsın

Son düzenleme:

B3y24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
id şifre gerek yok zaten ebayı aç hemen katıla tıkla, zoom uygulamasını aç iletisine iptal de, ardından bir daha launch meeting yazısına tıkla bir daha iptal et aşağıda join from your browser yazısı gelicek.

video olarak atarım ders başlayınca anlamazsan

bu videoyu izle daha iyi anlarsın
çok teşekkür ederim gerçekten

Skory

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar beni zoom sayfasına yölendirmiyo nedense

B3y24 sen nasıl giriyorsun bir video atabilir misin?

B3y24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar beni zoom sayfasına yölendirmiyo nedense

B3y24 sen nasıl giriyorsun bir video atabilir misin?
Ya gala olmuyo ben ingilizce olarak da araştırdım m1 işlemcili macbooklar yeni çıktığı için zoom m1 uyumlu uygulamayı sürdüm piyasaya ama eba hala eski uygulamayı kullanıyo o uüzden bu problemler yaşanıyomuş internette m1 in yeni çıktığı zaman da yabancı insanların problemlerini belirttiğini gördüm ve zoom düzelttik cevabı yazmış ben apple servisi de aradım bilgisayarıma da bağlandılar ama bişey çıkmadı yani problem eba da ebayla da iletişim kurdum size gmeri dönücez dediler dönmediler

Gekyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim MacBook m1 işlemcili bilgisayarım ile dersen girdiğimde hoca ekran paylaşınca pembe gözüküyor neden ve nasıl çözebilirim bütün derslerde böyle oluyor.

acaba işlemci ile ilgilimi yt baktığımda diğer intel işlemcili MacBook kullananlarda bi sıkıntı yok

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
benim MacBook m1 işlemcili bilgisayarım ile dersen girdiğimde hoca ekran paylaşınca pembe gözüküyor neden ve nasıl çözebilirim bütün derslerde böyle oluyor.

acaba işlemci ile ilgilimi yt baktığımda diğer intel işlemcili MacBook kullananlarda bi sıkıntı yok
Konu açın cevaplayalım eski konuyu hortlatmayalım.

Gekyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de macbook pro m1 işlemcili var aynı problem var bilen biri yazarsa çok memnun olurum lütfen çözdüysen sen de bişgilendirebilirsin lütfen arkadaşlar
bendede MacBook Pro m1 işlemcili var pembe ekran veriyor ses var herşey iyi ama hoca kamere açınca yada ekrana birşey yansıtınca pembe oluyor.
Birde düzgün cevap verecekseniz yazın !!!

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
bendede MacBook Pro m1 işlemcili var pembe ekran veriyor ses var herşey iyi ama hoca kamere açınca yada ekrana birşey yansıtınca pembe oluyor.
Birde düzgün cevap verecekseniz yazın !!!
Konu açın cevaplayalım.