E-ticaretin başarı sırları

Bu konuyu okuyanlar

Fragger

Dekan
Katılım
21 Ekim 2016
Mesajlar
9,544
Reaksiyon puanı
3,576
Puanları
113
Girişimci ve firmalar işlerini en kısa zamanda düzene koyarak hedef kitlelerine ulaşmanın en doğru yolunu e-ticaret olarak belirtiyor.

İnternet kullanımının yoğun olduğu Türkiye’nin küresel alanda giderek belirgin olmaya başlayan e-ticaret potansiyeli, özellikle ekonomik belirsizliğin hüküm sürdüğü günlerde e-ticareti en pratik ve hızlı bir yöntem olarak kullanıcılarla buluşturuyor. Sayısız girişimci ve firma iş alanları ne olursa olsun çok düşük maliyetler karşılığında anında hedef kitlelerine erişme şansı yakalıyor.

Zencommerce.com Türkiye Ülke Müdürü Emre Gülas, e-ticarette başarının önünü açan faktörleri ve ipuçlarını şu şekilde sıraladı:

images (10).jpg


Kendi markanızı yaratın

Birçok kişi sadece güvendiği marka söz konusu olduğunda daha fazla ücret ödemeyi kabul ediyor. Ürünlerinizin daha değerli olması için kendi markanızı yaratmanız gerekir. Marka oluşturmanız içinse ilk yapmanız gereken şey ürünlerinizin yer aldığı bir web sayfasını hayata geçirmek olacaktır.

download (7).jpg


Teknik bilgi değil, doğru çözüm önemli

Günümüzde yazılım ekibi kurup bir site yazdırmak artık genel bir anlayış olmaktan çıktı. Tüm yazılım geliştirme sürecini bu firmalar üstleniyor ve istediğiniz tasarımla web sayfanızı kendiniz kurabiliyorsunuz. Teknikyardıma ihtiyacınız olduğunda ise e-ticaret firmaları size yardım edecektir.

images (11).jpg


Müşteri hizmetleriyle sadık müşteriler yaratın

Bir mağazaya gittiğinizde en önemli şey ilgili yetkilinin sizi güler yüzle karşılaması ve aradığınız ürünü bulmanızda yardımcı olmasıdır. Chatbot gibi yeni nesil teknolojiler kullanarak müşterilerinize anında cevap vererek kullanım kolaylığı sağlayabilir, iade prosedürlerinizi geliştirerek müşteri memnuniyetini artırıp doğru zamanda planlayacağınız indirim kampanyaları ile sadık müşteriler edinebilirsiniz.

download (8).jpg


İhracata e-ticaret ile adım atın

E-ticaret alanındaki yüzlerce rakip arasında başarılı olmak elbette ki kolay değil. Elinizde iyi bir ürün varsa, dikkatli bir analiz ile en iyi e-ticaret platformunu seçip en kısa zamanda satışa başlamanız gerekiyor. İyi bir SEOaltyapısından yararlanarak ürününüzü kısa zamanda tanınır hale getirebilirsiniz.

download (9).jpg

Başarısızlıkların isteğinizi gölgelemesine izin vermeyin

Birçok girişimci veya firma e-ticarete adım atarken zorluk yaşayabilir, hatta yıllarca başarısız bir süreç dahi deneyimleyebilir. Ancak bu fikrinizi rafa kaldırmanız için asla sebep olmamalı. Özellikle sermaye sıkıntısı çeken girişimci ve firmaların izlemesi gereken strateji, düşük risk sunan çözümü seçmektir.

download (10).jpg


Neye ihtiyacınız olduğundan emin olun

E-ticarete adım atacak herkesin ihtiyacını en iyi karşılayacak çözümü belirlemesi çok önemli. Seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar ise e-ticaretteki tecrübe seviyeniz, sanal mağazanızı nasıl kurmak & kullanmak istediğiniz ve ileride hangi güncellemeleri yapacağınızı bilmeniz. Bu nedenle çok iyi araştırın ve seçtiğiniz yazılımın iş hayatınız boyunca size fayda sağlayacağından emin olun.

download (11).jpg


E-ticaret paketi sunan firmaların önemi

Günümüzde hemen hemen her sektörde başarılı e-ticaret hikayelerine tanık oluyoruz. Bu nedenle işletmelerine-ticarete adım atmaları için altyapı sağlayan ve her ihtiyaçlarında yanlarında olarak güvenebilecekleri bir iş ortağına ihtiyaçları var.
 

Bilgili99

Profesör
Katılım
26 Nisan 2011
Mesajlar
2,108
Reaksiyon puanı
250
Puanları
63
Müşteriyi yolunacak kaz olarak görmemek, dolandırıcı zihniyete sahip olmamak gerek.
 

Son mesajlar

Üst