E-Ticaret sitesi için uygulama geliştirecek programcı ortak arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Ana planlarını oluşturduğum e-ticaret sitesinin yazılımını geliştirebilecek (artık ASP olur PHP olur bir başkası olur bilemiyorum) bu projede ortak olarak yer almak isteyecek arkadaş(lar) arıyorum.

Projede bulunmak isteyecek veya bana bu konuda yönlendirici fikirleri ile yol gösterecek arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

Proje hakkında fazla detaya girmeden bilgi vermeye çalışayım.

Site tamamen sektörel bir yapıda olacak. Yani ne bulursa alır-satar tarzda değil. Sektörel bilgi ve tecrübe, ürün tedariği, satış ve operasyon yönetimi, uygulama genel yapı geliştirme, reklam ve tanıtım faaliyetleri, finans, personel ve işletme yönetimi vs vs hepsi benim tarafımdan gerçekleştirilecek. Şu anda fiilen devam etmekte olan bir ticaret internet ortamına taşınmış olacak kısaca. Anlaşacağımız yüzde oranında ortak olacağımız arkadaşımız ise sadece yazılım geliştirme emeğini ortaya koyacak. Hazır ticaret sitelerinden farklı özelliklere sahip olması gerektiğini baştan belirteyim ki hem neden hazır bir site istemediğim hem de taliplerin kendilerinden ne beklediğim kısmen de olsa anlaşılmış olsun.

Fikirlerinizi bekliyorum.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Öncelikle belirttiğin gibi Hazır ticaret sitelerinden farklı özelliklere sahip olamaz çünkü ticaret sitelerinin belirli bir şablonu, kategorisi ve ürün içeriği vardır, ister istemez benzeyecektir.
Ana bir Ticaret şablonuyla girersin piyasaya sonra taleplere göre değişiklik yaparsın, kullanıcının ne istediğini bilemediğin için bir şablona çok fazla emek harcanması doğru değil, ileride belki ortak iş yapabiliriz ama şu an çok fazla ASP ve PHP bilgim yok,

Görüşeceğin arkadaşlardan olumlu bi sonuç almanı ve sitenin hayırlara vesile olmasını diliyorum :)

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Yorumun için teşekkür ederim Romantic,

Elbette dediğin gibi zaten adı üzerinde e-ticaret sitesi. Yani alınacak, satılacak, sergilenecek ürünler olacak. Alış veriş sepeti, sipariş, kredi kartıyla ödeme vb uygulamaların hepsi olacak. Benim bahsettiğim bunlardan farklı özelliklerinin olması.

Temennilerin için tekrar çok teşekkürler. :)

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Merhaba;

Konuyla ilgili olarak profesyonel bir kurumla çalışmanız çok daha mantıklı olacaktır. Hemenal gibi seköründe marka olmuş bir kurumdan istekleriniz doğrultusunda bir paket alabilirsiniz. İleriye doğru atacağınız büyük bir adım için bu adımın çok daha önemli olduğunu birikimlerime bakarak söylemek istiyorum.

Şimdiden kolay gelsin...

Abdurahman

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Merhaba;

Konuyla ilgili olarak profesyonel bir kurumla çalışmanız çok daha mantıklı olacaktır. Hemenal gibi seköründe marka olmuş bir kurumdan istekleriniz doğrultusunda bir paket alabilirsiniz. İleriye doğru atacağınız büyük bir adım için bu adımın çok daha önemli olduğunu birikimlerime bakarak söylemek istiyorum.

Şimdiden kolay gelsin...

katılıyorum.. profesyol bir şirketle çalışmanız daha mantıklı...
HemenAl E-Ticaret Versiyon 2.0 :huh: sizin için ideal.. :)

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
alabula ve Abdurrahman arkadaşlar,

Tavsiyeleriniz benim için altın kıymetinde inanın.

Ön çalışmalarımı önerileriniz doğrultusunda genişletiyorum, sağolun.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
hemenal fiyatlarına baktım amma kazıkçılar ha mega pro paket için yıllık 8 bin lira istiyolar

entelsofi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben yarı fiyatına yazarım arkadaşlar istediginiz siteyi programı :)

protector752

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Referanslarda mevcuttur.

entelsofi eğer ilgilenirsen senle yine bir internet projesi konusunda görüşmek istiyorum. İstanbul'da ikamet ediyorum. ayrıca php konusunda çalışan arkadaşlarımla da görüşmek isterim. GSM: 0537 785 40 96 mail: protector752 [at] gmail [dot] com