E-Devlet'ten alınan nüfus belgeleri resmiyet kazandı

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
E-Devlet üzerinden alınan nüfus kayıt örnekleri ve yerleşim yeri belgeleri, nüfus idarelerinden alınmış resmi belgeler ile aynı hukuki değere sahip olacak.

a81732f8307fd5db9df89a8fd7c7b6a3_thumbs_b_c_3bfa4a1a6ed61033609aee193f739816jpg.jpeg

"Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

İçişleri Bakanlığının söz konusu yönetmelik değişikliğinin yürürlüğe konulması 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu ile 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu hükümleri doğrultusunda 6 Şubat'ta Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı.

Buna göre, 29 Eylül 2006 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 151'inci maddesine, "Kişiler; kendilerine ve alt ya da üst soylarına ait nüfus kayıt örnekleri ile kendilerine ve velayeti altında bulunan ergin olmayan çocuklarına ait yerleşim yeri bölgelerini, güvenlik kimlik doğrulama araçlarını kullanarak e-Devlet kapısı üzerinden sorgulayabilir, sonucu fiziki veya elektronik ortamda merciine verebilir. E-Devlet kapısı üzerinden alınan belgeler, nüfus idarelerinden alınmış resmi belgeler ile aynı hukuki değere sahiptir." fıkrası eklendi.

Düzenleme ile e-Devlet kapısı üzerinden alınan nüfus kayıt örnekleri ve yerleşim yeri belgeleri, nüfus idarelerinden alınmış resmi belgeler ile aynı hukuki değerde olacak.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Güzel haber. Hattımı faturalıya taşıyacağımda sıkıntı çekmiştim bu sebepten ötürü.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Güzel haber. Hattımı faturalıya taşıyacağımda sıkıntı çekmiştim bu sebepten ötürü.
Muhtarlığın verdiği ikametgah belgesiyle faturalı hat alabiliyorsun, nüfus müdürlüğüne gitmene gerek yok. Aklında bulunsun.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Muhtarlığın verdiği ikametgah belgesiyle faturalı hat alabiliyorsun, nüfus müdürlüğüne gitmene gerek yok. Aklında bulunsun.
Başka şehirdeysen mecbur nüfus müdürlüğü ama artık hiçbirine gerek kalmadı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
muhtarlar taş yesin? bu işler muhtarların para kazanmasını sağlıyordu...

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Çok sağlam bir altyapısı var güvenliği muhteşem sağlanıyor ya bir de resmi belge statüsü getirmişler e-devletten alınan belgelere.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
muhtarlar taş yesin? bu işler muhtarların para kazanmasını sağlıyordu...
Yoo ben hiç para vermiyordum. Daha geçen gün bir sürü belge aldım muhtarliktan ücret talep etmedi. Bayağıdır da ücret istemiyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Çok sağlam bir altyapısı var güvenliği muhteşem sağlanıyor ya bir de resmi belge statüsü getirmişler e-devletten alınan belgelere.
Daha iyisini yapmaları için öneri bildirin o vakit. Ben şahsen önerilerimi bimer üzerinden bildiriyorum.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben, kendi şifremi değiştireyim dedim, benden bir sürü şey istedi sistem. Eğer bu güvenliği aşabilecek biri varsa buyursun nüfus bilgilerimizi de alsın.

Son mesajlar