D'yi Sildim.Nasıl Bir Yol izlemeliyim ?

Bu konuyu okuyanlar

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Merhaba arkadaşlar;

SSD diski C ve D diye ikiye ayırmıştım daha önceden. Bir gün önce D'yi biraz büyütmek istedim. Disk yönetiminde, Yeniden boyutlandırırken bir dane daha D oluştu. Bende bu yeni oluşan D'yi seçip klavyeden delete tuşuna bastım. Yeni oluşan D ile birlikte diğer D'de silindi. Yaklaşık 100 GB veri vardı. Birçok veri kurtarma yazılımı denedim. Ama D'den silinen verileri görmüyor. Çok eski silinen veriler bile bulunurken; D'den silinen verileri bulamıyor. D silinmemiş olabilir mi? yada silindiyse nasıl verileri kurtarabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Merhaba.
Disk yönetiminden bak, sürücü harf yolu atamaya çalış.
Diskin boyutundan verilerin gidip gitmediğini anlarsın fakat senin yaptığın işlem pek mantıklı değil.

Son düzenleme:

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
sürü harf yolu atadam. D yaptım. disk boş gösteriyor. E yaptım aynı.
MiniTool Power Data Recovery 6.8
EaseUS Data Recovery Wizard
Wondershare Recoverit
programlarıyla veri kurtarmayı denedim. ama ilginç ; çok eski tarihlerde silinen dosyaları bile bu programlarla bulunurken, iki gün önce sildiğim 100 gb dosyadan bir tane bile bulmadı. bozulmuş haliyle bile bulmadı.

Bu programları kullanmayı bilen arkadaşlar, disk yönetiminden silinen bir diskteki verileri kurtarmak için hangi seçenekleri kullanmam gerektiğini söyleyebilir mi. belki ben yanlış bir şeyler yapıyorumdur....