Düşük FPS vs disk kullanımı (yeni ssd)

Bu konuyu okuyanlar

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar öncelikle 1 haftadır disk kullanım sorunu çekiyordum ve ssd aldım bugün elime ulaştı AHCI ile flash bellekten kurulum yaptım sorun düzelmedi. Sonrasında oynadığım oyuna girdim normalde 150 FPS aldığım oyun hala 30 40 FPS civarı oynuyorum virüs vs demeyin lütfen.Sorun neden çözülmedi yardım ederseniz sevinirim aşşağıya ssd benchmark testini de koyuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

+

Ekli dosyalar

• benchmark.png
    benchmark.png
    378.2 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleme:

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Fps ile ssd'nin hiçbir alakası yok. onu bir eleyelim. Geriye ekran kartı sürücüleri ve bilgisayardaki geçerli güç profili etkili oluyor. Tavsiyem ekran kartı sürücülerini güncelle ve pil simgesinden en iyi performansa ayarla.

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
Anakartın S-ATA II ancak SSD'i, FPS'ye etki etmez. Stabil sürücüleri kurduğuna emin ol ve arkaplan uygulamalarını da kapat.

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Fps ile ssd'nin hiçbir alakası yok. onu bir eleyelim. Geriye ekran kartı sürücüleri ve bilgisayardaki geçerli güç profili etkili oluyor. Tavsiyem ekran kartı sürücülerini güncelle ve pil simgesinden en iyi performansa ayarla.
Biliyorum ama disk kullanımı fps i etkiliyor ssd alma amacım da bu yüzden zaten

Anakartın S-ATA II ancak SSD'i, FPS'ye etki etmez. Stabil sürücüleri kurduğuna emin ol ve arkaplan uygulamalarını da kapat.
Bilgisayarımda şuan uygulama yok driverlar harici ancak 150 fps aldığım oyunda şuan 30 50 fps almamın başka bir sorunu var

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772

Bilgisayarımda şuan uygulama yok driverlar harici ancak 150 fps aldığım oyunda şuan 30 50 fps almamın başka bir sorunu var
Kullandığın sistem tam olarak nedir?

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328

masaüstü mü laptop mu

GetBack123

Asistan
Reaksiyon puanı
17