Düşük Bütçeli Laptop Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

UmutsuzAdam

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,032
Merhaba dostlar benimde bizzat kullanmış olduğum hp 255 g7 db107nt modelinin piyasa fiyatı baya bi inmiş . ben ağustos ayında yaklaşık 4500 gibi bi rakama almıştım şuanda vatan bilgisayarda 4300 tl ye bulunabiliyor ki bu laptop 2 3 ay önce 6000 fiyat bandını görmüştü.Şimdi düşük bütçesi olupta laptop almak isteyenlere kesinlikle öneririm. + ve - lerini yazıyorum.
ÖZELLİKLERİ:
RYZEN 3 3200 u
8GB ram
256 m.2 SSD
RX VEGA 3 apu ekran kartı 2GB
1920x1080 çözünürlük ekran

1)ARTILARI
-neredeyse hiç ısınma yaşamadım gta5 oynarken sadece biraz oluyor oda en fazla 72 71 derece ye çıkıyor sonra 67 66 ya düşüyor sıcaklık soğutma konusunda iyi bi laptop
-ekranından bahsetmek istiyorum gerçekten çok iyi ışık vurduğu zaman bile her hangi bir sıkıntı yaşamıyorum
-klavyesi gayet kullanışlı f tuşlarında neredeyse çoğu kısayol var .
-açılma hızı gayet güzel zaten laptopta m2 nvme ssd bulunmakta gayet hızlı açılıyor ve açıldığı gibi işlem yaparsanızda hiç bir kasma sorunu olmuyor
-şarjzı baya gidiyor full perfornmansta yaklaşık 4 saat oyun oyun oynatıyor
- işlemcisi gerçekten beklediğimden iyi normal işlem yapmazken 2.60 civarlarında işlem ve oyunda anında 3.50 gibi değerlere çıkıyor hız konusunda hiç bi sıkıntısı yok
2)EKSİLERİ
-fanı normal bir biçimde çok az da olsa ses çıkarıyor
-ekranı çok fazla açılandıramıyorsunuz kısıtlı
-ekran kısmı hızlı bir kapatma ile kırılabilir hassas yapmışlar biraz
-8 gb ram apu sistem olduğu içim malesef biraz yetersiz kalıyor 16 yaparsanız bi sıkıntı olmaz
-ssd si boyut bakımından küçük fazla oyun yüklenemiyor çünkü yer kalmıyor ssd de
-usb portların hepsi 3.0 ama bana yavaş geldi nedense

SON OLARAK OYUN PERFORNMANSI

GTA5= düşük bir iki ayarı yüksekte iken 40 45 50 fps civarlarında gayet akıcı bi biçimde oyanıyor 1080p de
CS-GO= düşük ayarlarda 1080p de 120 130 civarlarında dolaşıyor drop yemiyor neredeyse hiç en kötü 85 90 a düşüyor
GTA4=gta4 optimizasyonu kötü düşük ayarlarda 720p de 50 fps civarlarında
LOL= orta yüksek ayarlada yüksek çözünürlükte 90 95 bazen 100 civarlarında tf sırasında 70 75 düşüyor düşük ayarlarda 130 140 fps almak mümkün
VALORANT=düşük orta ayarlarda 65 70 fps almak mümkün
WİTCHER 3= düşük yarlarda 30 35 fps alınabiliyor
THE LONG DARK = orta ayarlarda 40 45 fps mümkün gayet akıcı biçimde
ETS 2 = düşük orta ayarlarda hiç ama hiç kasmadan yüksek çözünürlükte oynamak mümkün
sonuç olarak bu laptop 4500 fiyat bandında laptop alacaklar için önerim olur. çoğu yerde tükenmiş ama vatan mağazalarında mevcut olabiliyor

Son mesajlar