Yardım Düşük Amper İle Şarj Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,944
Merhaba arkadaşlar,
Laptobumun şarj cihazı bozulunca bende yeni bir şarj cihazı almaya karar verdim, şarj cihazını satın aldım ve elime ulaştığında daha küçük ve 2 dişli bir güç girişine sahipti. Asıl sormak istediğim soru ise, bu şarj cihazı 2A güç veriyor, orjinal şarj cihazı ise 3A veriyor. Bu düşük amper bilgisayarıma zarar verebilir mi, yoksa sadece yavaş şarj mı olur? Bilgisi olan kişiler beni aydınlatabilirse çok memnun olurum. Herkese iyi forumlar dilerim..

lamer

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Eğer kaliteli veya orjinal bir ürün ise bilgisayarınıza zarar vermez. Sadece daha yavaş şarj edecektir ve akım farkına bagli olarak, şarjda çalıştırdığınız sürelerde eski şarj aletine göre daha az akim sağlayacağı için performans bir miktar düşebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Performans düşüşü farkedilir seviyee olmayacaktır sadece teorik.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Merhaba arkadaşlar,
Laptobumun şarj cihazı bozulunca bende yeni bir şarj cihazı almaya karar verdim, şarj cihazını satın aldım ve elime ulaştığında daha küçük ve 2 dişli bir güç girişine sahipti. Asıl sormak istediğim soru ise, bu şarj cihazı 2A güç veriyor, orjinal şarj cihazı ise 3A veriyor. Bu düşük amper bilgisayarıma zarar verebilir mi, yoksa sadece yavaş şarj mı olur? Bilgisi olan kişiler beni aydınlatabilirse çok memnun olurum. Herkese iyi forumlar dilerim..
Kaliteli ise sadece yavaş dolar ve oyunlarda akım düşüklüğüne karşın fps düşmesi olabilir.