Duruşunuzu Düzeltin

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Usain

Dekan
72751

Evladım dik dur kamburun çıkacak, kızım bak yaşlanınca yere bakacaksın, oğlum bak aynı c gibi duruyorsun dik dur...

Ailemizden böyle lafları hep duymuşuzdur. Dik durmak hep bir problem olmuştur. Özellikle benim gibi çok spor yapmayan insanlarda... ?

40 gün boyunca bir şeyi yaparsan 41. gün artık onsuz yapamazsın diye bir laf vardır. Bizler sürekli dik durmadığımız için bu bize zor geliyor, duruşumuzu o an düzeltsek bile kısa bir süre sonra unutup eski halimize dönüyoruz.

İşte tam da bunun için 40 gün mantığı çok güzel bir adım atıyor. Telefonumuza kuracağımız bir zamanlama aplikasyonu bize yarım saatte bir ufak bir titreşim ile dik durmamızı hatırlatacak. En azından biz kendimizi buna şartlayacağız. Bir süre sonra o titreşimler bizi dik durmaya alıştıracak ve artık kimsenin bize dik durmamız gerektiğini hatırlatmasına gerek kalmayacak. :) Böyle umuyorum.
Ben yarından itibaren bunu denemeye başlayacağım ve faydasını göreceğime de inanıyorum. Eğer siz de kambur olmak istemiyorsanız, "evladım dik otur" gibi laflardan sıkıldıysanız bunu deneyebilirsiniz. Hatta eğer faydasını görürseniz -ki göreceğinizden eminim diyebilirim- buraya yazarsanız diğer arkadaşlarımız için de çok güzel bir şey olur. ?
Kullanabileceğiniz aplikasyonlar (Android):
Sit Straight - Apps on Google Play (11MB)​
 

[ROOKİE]

Doçent
Karın kaslarım izin vermiyor eğik durmama :):):)

Şaka bir yana cidden kötü bi hastalık benim de sağa doğru omurilligimde bi yamukluk var 3 yıldır spor yapmama rağmen iyileşmiyor.
 

[ROOKİE]

Doçent
Bende yamukluk falan yok ama sürekli eğik oturursam olması kaçınılmaz tabi. Bu yüzden bunu uyguluyorum.
Benim çocukluktan kalma. Ben umursamıyordum ama bazılari belli olduğunu söylüyor son zamanlarda moralimi bozmaya başladı :(

Vücudunuza iyi bakın, son pişmanlık fayda etmez.
 

crow88

Dekan
önce boy aynasının karşısına geçip kendinizi izleyin,duruşunuzu görün,sonra ne tarafa ön,sağ,sol hangi tarafa doğrusunuz ,bunlar kendinizi bilmeniz,tanımanız açısından önemlidir.
devamlı farkında olmadan öne eğik vaziyette çalışmak,yürümek zaman içinde az olsa omuz yada sırtta hissedilir şekilde kamburluk yapabilir,buna çok dikkat edin.
72763
72764
72765
 

osos11

Asistan
Annem sağolsun, çocukluğumda en çok duyduğum laf " oğlum dik dur " oldu.
Hatta bi ara babam sordu niye bu kadar dik duruyorsun diye... :) :D
 
Üst
stat counter