Dürümcü Reklamı

@DN@N

Doçent
Şişli'deki bir dürümcünün reklam broşüründen harfi harfine aktarılmıştır...
Diyet, perhiz, rejim gibi faaliyetler hedefte Türk delikanlılarının ve genelde de Türk milletinin devamını engellemek için dış mihraklar tarafından gündeme getirilmiş şuurlu bir düzmecedir. Gaye, eskiden bir koyunu, bir oturuşta götüren dev gibi babayiğit atalarımızı ve tarlada doğum yaptıktan sonra bebeğini kundaklayıp, elde orak tarlada çalışmaya devam eden Türk kadınlarını; kalori hesaplayan, hapşırınca yatağa giren, fitness ve aerobik yapan çıtkırıldım tiplere dönüştürmek ve büyük Türk ırkını Çinliler, Japonlar gibi sıska, zayıf ve sağlıksız bir ırk haline getirmektir.
İcabı halinde 240 kiloluk top mermisini tek başına namluya süren bir babayiğidin, kalori hesaplayan, yoğurtlu kebabı reddeden bir züppe haline getirilmesinden daha büyük bir soykırım olabilir mi?
İç yağının, kuyruk yağlarının, anamızın Vita yağının kolestrol yaptığı palavradır. Kolestrol, kebapları yedikten sonra iki şişe soda içerek ayarlanabilecek bir gaz durumudur. Sakın bu oyuna düşmeyin.
Feminizm, kadın hakları, çevre şuuru ve eşitlik adı altında Türk kızlarının akılları çelinerek, yemek yapmayı bilmeyen, bizim istikbalimiz olan yavrularını, abuk subuk yiyeceklerle yetiştirecek, damak zevki gelişmemiş, sunta kılıklı diyet bisküvilerini yiyecek sanan bir hale getirmişlerdir.
Ayrıca kör olası dış mihraklar, bu kızlarımıza kebap, soğan, çiğ köfte vb. Lezzetleri yiyen, bardak bardak şalgam suyu içen yiğitlerimize hanzo-kıro gibi sıfatlar takmayı öğretmişlerdir.
Ayrıca son yıllarda moda gibi gösterilmeye çalışılan Çin mutfağı diye birşey yoktur. Bu sözde mutfak, acaip zerzevat ile acaip mahlukatın, wog adı verilen bir tencerede yarı pişmiş yarı çiğ olarak hazırlanıp insanlara eziyet olsun diye sopalarla yenmesinden ibaret bir hokkabazlıktır. Sakın kanmayın, sakın yemeyin. Helal değildir!
Unutmayın su uyur, düşman uyumaz!
 

bulmeh

Profesör
bence çok güzel söylemiş. fakat eskiden yediklerini harcıyorlarmış (tarlada, bahçede vs.)
şimdi bu yediğimiz yağları, kalorileri nerede harcayağız işin orası da var.
 

mehmet

Profesör
Onursal Üye
bulmeh dedi ki:
bence çok güzel söylemiş. fakat eskiden yediklerini harcıyorlarmış (tarlada, bahçede vs.)
şimdi bu yediğimiz yağları, kalorileri nerede harcayağız işin orası da var.
nerde olacak ibadetlerde harcıyacağız tabiki

ama adam gerçekten çok güzel bir konuya temas etmiş
tebrik ederiz
 

Panculli

Profesör
Valla güzel bir yazı yazmış ama şunlarıda hesaba katmamış önceden genetiği değişmiş meyveler sebzeler yoktu şimdi bide onlar var ne domateste nede salatada koku var tad var yani vitamin değeride 0 dır bence onların. Ama napalım mecbur yicez :(
 

Kriptograf

Profesör
Aslında herşeyi yiyerek çok sağlıklı olunabilir.Yeterki fazlasına kaçmayalım ve yedikten sonra miskinleşmeyelim bir oturuşta kuzuyu yiyen babayiğit sonra gidip en ağır işlerde çalışıyormuş.Bunu günümüze oranlamak gerekir ne kadar çalışıyorsan o kadar kuzu yemelisin gibi.

Ayrıca dürümü çok severim.Sunta kılıklı diyet bisküvileri de çok doğru.
Bir şey daha;{yoğurtlu kebabı reddeden bir züppe haline getirilmesinden daha büyük bir soykırım olabilir mi?} olamaaaaaaaaaz :) Yaşasın yoğortlu İskender Kebap
 
Üst