Dursun Özbek: UEFA'nın ceza vermesi şık olmaz

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kulübün içinde bulunduğu son durumu NTV Spor'a anlattı. Başkan Özbek, bileklik kampanyasından çok iyi geri dönüş aldıklarını söylerken, UEFA'ya da çağrıda bulundu.

ozbekozel600_L13D2.jpg

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek NTV Spor'dan Evren Göz'ün sorularını yanıtladı.

Bileklik kampanyasının çok iyi gittiğine dikkat çeken Özbek, camianın zor günde kulübe sahip çıktığını söyledi: “Hakikaten ben de şaşırdım. Kampanya adetini biz önce 1 milyon olarak tespit etmiştik. Ama bu şartlarda 2 milyon adetin bile önü açık. Ümit ediyorum ki Mayis sonunda 2 milyonu geçmiş olacağız. Bunun önemi aslında şurada: Elbette bize maddi katkı sağlıyor fakat sembolik değiri çok yüksek. İnsanların böyle zor bir zamanda bu kadar basit bir bilekliği alması bizim için çok önemli. Bu Galatabaray’ın duygusallığını, bir his takımı olduğunu ve zor günlerde kolaylıkla bir araya gelme özelliğini görteriyor. Onun için çok sevindirici buluyorum”

Dursun Özbek, finansal açıdan iyi bir ivme yakaladıklarını ve bunun ışığında UEFA'nın kendilerine ceza vermesinin şık olmayacağını ifade etti: “Biz çok ciddi olarak bu zarar trendini ortadan kaldırmak istiyoruz. Sadece UEFA için değil, Galatasaray Kulübü’nün bekası için de bunun belli seviyelere, aşağılara, kar eden pozisyonlara çekilmesi lazım. Bunu herkes kabul ediyor”

Özbek, NTV Spor Muhabiri Evren Göz’ün “UEFA’dan en az 1 yıl ceza bekliyor musunuz?” şeklindeki sorusu üzerine ise “Benim öyle bir beklentim yok. Epeydir ben ve yönetimim bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Bu trand ortadayken, Galatasaray gibi bir kulübe, dünyanın önemli markalarından birine ‘ben seni turnuvalardan men ediyorum’ demek çok şık olmaz” diye konuştu.

Galatasaray Başkanı, yönetimini revize edip seçime gitme iddialarını da yanıtladı: “Böyle bir hazırlık içinde değilim. Ben ve yönetici arkadaşlarım Galatasaray için çalışıyoruz. Camiadan da bu çalışmalara destek bekliyorum.”

KAYNAK

Son mesajlar