Haber Dünyanın En Zeki Ülkeleri Açıklandı: Türkiye'nin IQ Ortalaması Düştü!

Bu konuyu okuyanlar

onur.ozerr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
World Population Review 2022 raporu açıklandı. Dünyanın en zeki ülkeleri sıralaması da ortaya çıktı. Rapora göre geçtiğimiz yıl IQ ortalaması 90 olan Türkiye'nin ortalaması 1 puan düşerek 89'a geriledi.

Dünyanın en zeki ülkeleri açıklandı: Türkiye'nin IQ ortalaması düştü, sırası şaşırttı - Resim: 1

Her yıl açıklanan World Population Review raporunda dünyanın en zeki ülkeleri sıralaması dikkat çekti. Çeşitli metriklere göre analiz edilen ülkeler; nüfus sayıları, okur yazar oranı ve zeka testlerinden alınan zeka puanı verilerine göre sıraladı. Dünya IQ ortalamasının ortaya çıktığı listede Türkiye'nin yeri de şaşırttı.

Listeden gerilememiz sizi şaşırttı mı?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,870

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,803
Atatürk yaşasaydı daha iyi yerlerdeydik. Gençliğin çoğu yanlış yola düştü. Ben onların arasından kendimi çekip kurtardım.

Sananekral60

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
World Population Review 2022 raporu açıklandı. Dünyanın en zeki ülkeleri sıralaması da ortaya çıktı. Rapora göre geçtiğimiz yıl IQ ortalaması 90 olan Türkiye'nin ortalaması 1 puan düşerek 89'a geriledi.

Dünyanın en zeki ülkeleri açıklandı: Türkiye'nin IQ ortalaması düştü, sırası şaşırttı - Resim: 1'nin IQ ortalaması düştü, sırası şaşırttı - Resim: 1

Her yıl açıklanan World Population Review raporunda dünyanın en zeki ülkeleri sıralaması dikkat çekti. Çeşitli metriklere göre analiz edilen ülkeler; nüfus sayıları, okur yazar oranı ve zeka testlerinden alınan zeka puanı verilerine göre sıraladı. Dünya IQ ortalamasının ortaya çıktığı listede Türkiye'nin yeri de şaşırttı.

Listeden gerilememiz sizi şaşırttı mı?
Demekki ben ülkedeki en akıllı kişiyim

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Z kuşağından kaynaklı bir düşüş. Tamamı sivrizekalı bu çocukların.
Tamamı değil. Z kuşağı tamamen bu belirtilen yaş kesimini aşağılamak için çıkarılan bir terimdir. Bu kuşak mevzusu saçmalıktan ibaret. Diğer kuşaklar çok mu iyiydi, ülke daha iyi yerlere mi geldi? "Z kuşağı" olarak nitelendirilen gençler çok iyi demiyorum ama bu tutum doğru değil. Ben de Z kuşağıyım ama bahsettikleri gibi de değilim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İsmini unuttum konunun uzmanları hazırlamıştı. İnternetteki çoğu iq testi uydurmadır bilginiz olsun.
Bulursanız benimle paylaşırsanız sevinirim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Biz kaçıncı sıradayız? Hani nerde Liste?

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Ne yazık ki Türk toplumu kendini geliştirme ve kitap okuma konusunda çok geri. Eğitim ailede başlar. Anne ve baba çocuğuna doğru dürüst eğitse ve doğru yönlendirse bu kadar düşük olmaz. Toplum olarak hazıra ve bedavacılığa çok alışık ve tembel. İnsan kendini geliştirmediği sürece bu daha daha düşer.

waderix ??

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Ne yazık ki Türk toplumu kendini geliştirme ve kitap okuma konusunda çok geri. Eğitim ailede başlar. Anne ve baba çocuğuna doğru dürüst eğitse ve doğru yönlendirse bu kadar düşük olmaz. Toplum olarak hazıra ve bedavacılığa çok alışık ve tembel. İnsan kendini geliştirmediği sürece bu daha daha düşer.
Bu sadece Türkiye ile sınırlı bir durum değil. Bazı ülkeler parayı bastırıp eğitimli, iş bilen insanları topluyor. Türkiye'de Covid ile ilgili saçma sapan iddialara inanlar var ya mesela. Onların söylediklerinin birçoğu ABD gibi ülkelerden yayılmış. Almanya'da da çok fazla dummkopf vardır muhtemelen.
Merkelx.png