Dünyanın en iyi kameralı telefonu artık Huawei P40 Pro

ÇağrıTemürlenk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Video konusunda olmasa da, kamera konusunda hak etmiştir diye düşünüyorum. P30 Pro bile şuan birçok cihazın çok ötesinde fotoğraf konusunda. Ha şöyle de birşey var, Huawei'n geçmişi çok parlak değil bu test konularında. Yorum yine son kullanıcının, tabi o paraları HMS'li P40 Pro ya verip almayı düşünen birileri varsa.
HMS li dediğiniz kötü bir şey değil aslında Mate 30 Pro kullanıp çok çok memnun olan insanlar var etrafımda 1 kişide değil bende şuanda P40 lite kullanıyorum ve herhangi bir Gms yüklü telefonla arasında bir fark yok istediğin uygulamayı istediğin şekilde edinebiliyorsun Huawei AppGallery de 10 binlerce uygulama zaten mevcut kullanamadığım bir uygulama yada farklı bir şey yok şuan için.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Dostum ben bir P40 lite kullancısıyım. Google uygulamaları yok. Android tabanlı Marketi ise appgallery.
Appgallery'de bulamadığın bir uygulamayı daha önce güvenlik testlerinden geçmiş Moreapps veyahatutta resmi tarayıcısında bulunan AppSearch seçeneği ile güvenli ve kolaylıkla indirebiliyorsun. Daha detaylı bilgi için şurada şöyle bir başlık var ''huawei mobil servisleri'' nedir diye. Bir incelemeni öneririmi.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Deneyimleme fırsatım oldu telefonu. Google servisleri yüklü olarak gelmiyor ama bir çoğunu kullanabiliyorsunuz. Kullanmak istemediğiniz de ise sizlere AppGallery, moreapps ve tarayıcı da bulunan Appseacrh seçeneği ile alternetifleri söz konusu. Google haritalar ( çalışıyor ama yandex kullanılabilir )
Youtube ( tarayıcıdan kısayol oluşturularak kullanılabilir yada youtube vanced tercih edilebilir) whatsapp, twitter gibi sosyal medya uygulamalarını indirip sağlıklı bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Sorunun cevabını almış olduğum Appgallery'i telefondan yapıyorum.

Kullanımı kolay farklı gelen bir şey yok bildiğimiz android. Play Store yerine AppGallery kullanıyor. Google lisans paralarını düşünücek olursak, lisansa ödenmeyen paranın telefonun fiyatından düşeceğini düşünüyorum. Bu da bize iyi özellikleri düşük bir fiyata sunacağı anlamına geliyor. Alınabilir✌
Peki kullandığınız süre zarfında boyunca uygulamalara güncelleme geldi mi ? Yani mağaza resmi olarak bulunmayan ama MoreApps üzerinden indirilenlere.

OguzhanOzt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mate 30 Pro ve sonrasının 1 yıl boyunca riski var.Google servisleri olmadığı için uygulamaları APK olarak yüklemek kullanıcı için dezavantaj.Huaweinin P40 ı 5000 P40 Pro 6000 P40 Pro plus ı da 7000 inden satması lazım.Bu cihazlara Google servislerinin olmaması ve kullanılan teknolojilere göre en fazla ederi bence bu ama Huawei P40 ailesinin fiyasko ürünü olan P40 için 7000 ve üzeri P40 Pro yada 9000 ve üzeri fiyat koyacak.Bu fiyatlara belli kesim dışında kimse satın almaz.P40 a 7000 vereceğime gider S20 alır keyfime bakarım.

Hocam zaten google playden de yüklediğinde apk olarak yüklüyorsun.Aynı ürünü farklı mağazadan almak gibi bir şey.AppGallery ve MoreApps üzerinden indirebiliyorsun.Facebook ve whatsap gibi uygulamalarda ana sitelerinde apk dosyası olarak paylaşıyor.Ayrıca Huawei mobile servisli bi telefon kullanıcı olarak söylüyorum androidi hiç bu kadar hafif hissetmemiştim.Google servisleri cihazı resmen boğuyormuş.

Peki alınabilirliği hakkında ne düşünüyorsunuz?
Nasıl bir fiyattan gelirse iyi olur?

Hocam p40 lite dan yorum yaptığımı belirteyim.Google servislerinin olmaması telefonu oldukça hafifleştirmiş.Androidin klasik kasıyo abi yeee olayını bitirecek gibi duruyor.Ayrıca google a para kaçırmadığını da düşünürsek oldukça rekabetçi bi fiyat olur bence.Ki ben direk aldım.İyi ki de aldım.

Son düzenleme: