Haber Dünyanın en güçlü ordusuna sahip ülkelerin sıralaması

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Ülkelere göre çok kötü bir sırada değiliz ama daha iyi de olabilir ilerde:cool:
1- ABD
2- Rusya
3- Çin
4- Japonya
5- Hindistan
6- Fransa
7- Güney Kore
8- İtalya
9- Birleşik Krallık
10- Türkiye
11- Pakistan
12- Mısır
13- Tayvan
14- İsrail
15- Avustralya
16- Tayland
17- Polonya
18- Almanya
19- Endonezya
20- Kanada

Nietzscheee

Asistan
Bunlar savunmaya yapılan harcamalara- ayrılan bütçeye göre yapılıyor. Bir orduyu güçlü yapan en önemli unsurlardan bazıları da subaylardır, mevcut personeller, gelenekler ve ordunun aktifliğidir. Ellerinde en iyi silahları bulundursa bile onu verimli şekilde kullanacak personel yoksa işe yaramaz -ki bununla ilgili o listede birçok ülke sayabilirim.

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Bunlar savunmaya yapılan harcamalara- ayrılan bütçeye göre yapılıyor. Bir orduyu güçlü yapan en önemli unsurlardan bazıları da subaylardır, mevcut personeller, gelenekler ve ordunun aktifliğidir. Ellerinde en iyi silahları bulundursa bile onu verimli şekilde kullanacak personel yoksa işe yaramaz -ki bununla ilgili o listede birçok ülke sayabilirim.
Bence de öyle. Bütçe az olmasına rağmen rağmen asker sayısı ve ekipmanlara bakıldığında çoğu ülkeden daha iyiyiz.

Nietzscheee

Asistan
Bence de öyle. Bütçe az olmasına rağmen rağmen asker sayısı ve ekipmanlara bakıldığında çoğu ülkeden daha iyiyiz.
Ben kendi ülkemizden örnek vermek istemiyorum, daha tarafsız olmak açısından İsrail'i ele alalım: İsrail mevcut aktifliği, ''son yıllardaki'' savaş tecrübesi ve kriz yönetimi ile İtalya ve Fransa yanından geçemez. Sayılar önemlidir ama kesinlikle kilit rol değildir. (Zamanında her yönden eksik olan İsrail ordusunun çok kısa zamanda Mısır'ı ezip geçmesi gibi) (Zira biz de Nato'nun en güçlü ve aktif 2. ordusuyuz)

KamtariR

Profesör
Bu savaş teknolojisi sıralaması. Ama harp meydanında işler öyle gitmiyor. Örnek:

1601301013179.png

SinHa

Doçent
inşallah tübitak projelerim var fakat üniversiteyi türkiyede okumayı pek düşünmüyorum ama birgün dönersem düşünürüm bu güzel tavsiyeni ,bana karşı gevezelik yapana kadar sen birşeyler yapsaydın
Mesaj otomatik birleştirildi:

@SinHa ?
Böyle konusunca gevezelik mi oluyor? Peki hic yorum yapmayalım siz istediğiniz gibi yorum yapın. Ülkemde çalışıyor mesaimi tam verimli kullanmaya çalışıyorum vergimi veriyorum. Herhangi bir konuda iddam yok yapılan işleri begenmemezlik yapmayıp bunların başlangıç ileride daha iyi olabileceğini ümit ediyorum. Sanada hayırlı yolculuklar bence gidince kal dönme yurt dışı daha güzel 👍

_MusTy_

Profesör
Böyle konusunca gevezelik mi oluyor? Peki hic yorum yapmayalım siz istediğiniz gibi yorum yapın. Ülkemde çalışıyor mesaimi tam verimli kullanmaya çalışıyorum vergimi veriyorum. Herhangi bir konuda iddam yok yapılan işleri begenmemezlik yapmayıp bunların başlangıç ileride daha iyi olabileceğini ümit ediyorum. Sanada hayırlı yolculuklar bence gidince kal dönme yurt dışı daha güzel 👍
zaten öyle keyfimden değil şartlar zor beyin göçü

epsilon06

Profesör
Sıralama neye göre? Hindistan neden sıralamada😂 Güney kore ve Japonya teknolojiden desek.Hindistan kalabalıktan mı acaba?

Ordunun omurgası fetönün ergenekon, balyoz operasyonları ile çökmüş. orduda ordu kültürü kalmamış, askerin genel kurmay başkanı ile selfie çekmeye çaıştığı, yediği yemekten zehirlendiği bir ortamda bizim orduyu nereden överim diye kasmışsın da yemezler gerçekçi olalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu savaş teknolojisi sıralaması. Ama harp meydanında işler öyle gitmiyor. Örnek:

Ekli dosyayı görüntüle 117965
Hikaye. Osmanlı da Selçuklu(moğollar bir kenara) da dönemin en üstün savaş teknolojilerine ve en iyi eğitimlerine sahiptiler. Bırakın şu biz güçsüzken ezdik goygoyunu. Basbaya askeri anlamda gayet sert bir şekilde üstündük.

Bugün bizim askerlerimiz soğukta donarken, helikopterleri düşüp şehit olurken Amerikanın özel kuvvetlerine harcadığı parayla bizim dış borcumuz kapanır.