Dünyanın En Büyük Selfie Makinesi

Bu konuyu okuyanlar

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Selfie’leri interaktif birer heykele dönüştüren çalışma, teknoloji ve sanatı ustaca harmanlıyor.

timthumb.php

İnteraktif sanat eserleriyle dikkat çeken sanatçı Matthew Mohr’un son çalışması “As We Are” Ohio’daki Columbus Convention Center’da ziyarete açıldı. Ziyaretçiler, bir fotoğraf kabinine girerek, her açıdan görüntüleme yapabilen 29 kameralı bir sistemle selfie’lerini çekiyor. Elde edilen görüntü 3.265 kilo ağırlığında, demirden yapılan 3B insan başı görünümündeki figüre LCD ekranlar sayesinde içerden yansıtılıyor.

Binlerce kilo ağırlığındaki demir, bir anda fotoğrafın sahibinin yüzüne dönüşüyor. Bu çalışma bir anlamda insanların içindeki sosyal medya fenomeni olma isteğinin dışa vurumsal bir halini ve onların gösterişe olan beyhude merakını anlatıyor. Çalışmadaki ironi ise telefon ekranlarıyla sınırlı olan küçük boyutlardaki 2B Instagram ve Snapchat selfie’lerinin benzerlerinin devasa boyutlardaki bir demir yığınında vücut bulması.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Türkçe "Özçekim"

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Siz kullanmayınız ben bir şey demiyorum. Sadece görüşümü ve Türkçe kullanımını yazdım.