Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Halkbank'tan flaş döviz açıklaması

5b8a8ccb7af507266ccef318.jpg

Halkbank, dün akşam saatlerinde döviz kurlarındaki düşüşün sistemsel bir hatadan kaynaklandığını duyurdu.
Halkbank'ta dün gece dolar 4 liranın altında, Euro ise 4,5 liranın altındaydı. Halkbank, resmi Twitter hesabından yapılan ilk açıklamada durumun sistemsel bir arızadan kaynaklandığını duyururken, Saat 23.30 sıralarında kurlar normale döndü.
Halkbankın internet sitesine akşam saatlerinde erişim sağlanamazken, müşteri hizmetleri numaralarından da görüşme sağlanamadı. İlerleyen saatlerde internet sitesi normale dönen bankanın döviz kuru bilgileri de güncellendi.
Bankanın döviz kuru bilgileri sabah saatlerinde normale dönerken, bankanın ikinci açıklamasında söz konusu saatlerde yapılan dolar işlemlerinin geçerli olmadığı yer aldı.
Halkbank'ın ikinci açıklamasında şöyle denildi:
31 Ağustos 2018 akşamı bankamızca döviz kurlarının sisteme aktarılmasında kullanılan 3. parti bir yazılımdan kaynaklanan hatalı döviz kurları ile gerçekleştirilen müşteri döviz alım-satım istemlerinin herhangi bir geçerliliği bulunmamaktadır. Söz konusu işlemler nedeniyle Bankamızın ve müşterilerimizin hiçbir şekilde kar/zarar durumu oluşmamıştır. Sistemimiz, normal işleyişinde döviz alım-satım işlemlerine devam etmektedir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur. "

5b8a8cb27af507266ccef316

Kaynak: Hürriyet

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
çevir kazığı yanmasın ...
benim de öyle güçlü bankam olsa promosyon niyetine her 2 haftada bir 1000. kişiye doları 2TL' ye euro'yu 2TL'ye verirdim sistem benim banka benim derdim...

Behzat Ç.

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Bankamatiklerden dolar çekiliyormu bilmiyorum ama çekiliyorsa go

Son mesajlar