Düğün salonları açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Düğün salonları 1 Temmuz’da açılabilecek. Genelgeye göre; düğün mekanlarında gelin ve damat hariç halay çekilemeyecek, dans edilemeyecek, gösteri yapılamayacak.

Bizim insanımız durabilir mi bilmiyorum. O göbecikleri atmadan durulmaz sanırım.. :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şunu sormak lazım uzaktan akraba veya tanıdığın düğününe bu dönemde gidermisiniz veya siz evlenirmisiniz diye.

Şahsen ben gitmem düğüne flan. ( Adamlarda ne acelesi varsa nikahını yap düğünü 3-5 ay sonra yaparsın gerekirse ) Yangından mal mı kaçırıyon orada düğün yapacan birde ayıp olmasın diye oyna yok 3-4 saat kalabalık içinde aynı ortamda bulun birde korona çıksın haberlere düş düğünleri berbat oldu diye. Sonra senin yüzünden 3-5 akraban ölsün iyice vicdan azabı hiç mantıklı gelmiyor bana...

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Düğün dediğiniz şey gürültü kirliliğidir, sinir strestir. Gereksiz saçma-salak bir yığın akrabayla uğraşmaktır. Ona vereceğiniz paraya gidin tatil yapın, bi ihtiyacınızı görün veya bi yetimi, garibanı sevindirin.

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ben kurallara pek riayet edileceğini düşünmüyorum ama 1 Temmuz'u bekleyip göreceğiz artık.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Aklı olan 1 temmuzda düğününü yapar, insanların yarısı gelmez. Bana göre ne kadar az o kadar iyi (tabi bu şahsi görüşümdür kişiden kişiye değişebilir).

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Aklı olan 1 temmuzda düğününü yapar, insanların yarısı gelmez. Bana göre ne kadar az o kadar iyi (tabi bu şahsi görüşümdür kişiden kişiye değişebilir).

Hem o kadar masraf et düğün yap hem takıların yarısı gelmesin. ( Gelenlerde altın uçmuş gram altın anca getirir :D ) Baştan aşağı zarar bence.
Direk Nİkahtan evlenecen Nikah salonunda 30 dk bir kokteyl gibi yapıp herkes evlere dağılacak en temizi :p

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Düğünlerin amacı o olduğu için pek dikkat edileceğini düşünmüyorum.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Hem o kadar masraf et düğün yap hem takıların yarısı gelmesin. ( Gelenlerde altın uçmuş gram altın anca getirir :D ) Baştan aşağı zarar bence.
Direk Nİkahtan evlenecen Nikah salonunda 30 dk bir kokteyl gibi yapıp herkes evlere dağılacak en temizi :p
Millet takı için düğün yapıyor aslında. Yoksa nikahı yapar geçer. Bence düğün için kimsenin gelmeyeceği bir zaman seçmezler. Yoksa takılardan feragat etmiş gibi bir şey olur. Kimisi hem erkek hem kız tarafında olmakmüzere iki defa düğün yapıyor ki takı gelsin diye. ?

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Şu akrabaların, arkadaşların kolundan tutup "illa oynayacaksın" diye zorla sahneye çıkartıyorlardı. Bir nebze olsun nefes almış oluruz :)