Dual ramde oluşan darboğaz

Bu konuyu okuyanlar

Raznurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba

donanımım;
DELL
Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ 2.80ghz
128gb SSD
4gb 1050ti nvidia
16 gb ram

pc mi 2 ay önce araştırıp mevcut ram ile eşdeğer 16gb ram alıp 32gb rame çıkardım. asıl ihtiyacımı karşıladım. 30gb lere kadar ram kullanımlarına çıktım.

Bu süreçte hiç oyun oynamamıştım. Dün Total war : Warhammer 2 oynamak istedim. oynarken fps dalgalanmaları yaşadım. 20sn 50fps - 20sn 5fps lere düşüp çıkıyor. oyunda ne yapıp yapmadığım önemli değil. oyunun her ekranında yaşadım bunu. Daha önce oynadığımda bir problem yaşamıyordum. Belki sorun bu oyundandır diyerek Cities Skylines oyununa girip sıfır harita açtım. bomboş haritada da aynı fps dalgalanmalarını yaşadım.

MSI afterburning kurup baktığımda fps düşüyor 8 CPU değeride %100e çıkıyor oyun yavaşlıyor. Daha sonra normale dönüyor. Daha sonra yine aynı durum tekrarlanıyor.

Yeni aldığım rami çıkardım. eski ramle oyunları oynadım. problem olmadı. eski rami çıkardım yeniyi taktım. yine problem olmadı. 2sini takınca problem oluyor.

pc yi 1 hafta önce sıfırladım. bütün donanım driverları güncel. ilkinde bios fabrika ayarlarındaydı. son sürüme getirdim problem yine devam etti.

yardımcı olabilir misiniz. sorun tam olarak nedir

Ram bilgileri;

Ekli dosyalar

• RAMLER.png
    RAMLER.png
    29.3 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleme:

Raznurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 Ramin bilgilerini resimde paylaştım.

Ekli dosyalar

• RAMLER.png
    RAMLER.png
    29.3 KB · Görüntüleme: 87

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,527
Birebir aynı sisteme 32 gb 2 x 16 GB kullanıyrum. 2666mhz dual ram kullanıyorum, bende bahsettiğiniz darboğazlar yaşanmıyor. Belki de oyun ayarlarınızı kontrol etmenizde fayda var. Nasıl bir darboğaz yaşıyorsunuz işlemci kaynaklı mı?

Raznurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birebir aynı sisteme 32 gb 2 x 16 GB kullanıyrum. 2666mhz dual ram kullanıyorum, bende bahsettiğiniz darboğazlar yaşanmıyor. Belki de oyun ayarlarınızı kontrol etmenizde fayda var. Nasıl bir darboğaz yaşıyorsunuz işlemci kaynaklı mı?

Siz aynı 16gb mi kullanıyorsunuz farklı markalar mı