Drupal 7 de mailserver hatası alıyorum. Bir bakabilir misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

RudyardKipling

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben drupal7 yi henüz kullanmaya başladım.Gerçi drupalla daha yeni tanıştım sayılır. Yıllardır nasıl görmemişim bilmiyorum. :) Her neyse.

Şimdi ben basit bir forum sitesi yapmak istiyorum. Bunun için bilindiği üzere forumda kullanıcıların kullanıcı adı ve şifre belirlemeleri gerekmekte. Kullanıcı account ı oluşturmak için gerekli sekmeyi drupal kendisi sağlıyor zaten.

Fakat ben sitemde yeni bir account oluşturmak istediğimde, yani kullanıcı adını ve mail adresini giriyorum, create new account dediğimde şöyle bir hata alıyorum:

"Warning: mail() [function.mail]: Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in DefaultMailSystem->mail() (line 77 of C:\wamp\www\drupal\modules\system\system.mail.inc)."

Bu hatayı nasıl giderebilirim acaba. Biraz acemiyim de. Fazla web programlama tecrübem yok.

En ufak bir bilgi kırıntısı bile çok makbule geçecektir. :mrgreen:

derdenak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
geçenlerde bende denedim özellikleri güzel fakat mail atamama sorunu oldu. Kabahati sunucuya atıyorlar ama başka sistemi kurunca takır takır mail atarken drupali yükleyince mail atamıyor.

Geliştirmeleri için onlara zaman tanıdım ve sildim.