Driver booster öncesi ve sonrası windows.

Bu konuyu okuyanlar

ozdemir217217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Merhaba, Monster Abra bilgisayarım teknik serviste SSD değişmesine rağmen açtığımda ekranda donmalar yapmakta idi. Tek çare güç düğmesi ile kapatmak oluyordu. Driver Booster Pro'nun bir problem yarattığını düşünerek flash diskten ISO ile Windows 10'u tekrar kurdum. Monster kendi sitesinden driverları indirdim. Sadece Intel ve Nvıdıa ekran kartı driverlarını, Intelı support uygulaması ile Nvıdıayı da kendi uygulaması ile yükledim. Şuan için bir ekran donması yaşamamaktayım. Bu yaşamayacağım anlamına gelmez ama merak ediyorum. Ekran donması kitlenme vs. durumlarda driver boosterin bir etkisi olmuş olabilir mi? Teşekkür ederim.
Not: Diğer kalan ıvır zıvır driverları Windows update ile indiriyorum. Kendi sitesi üzerinden indirdiğim tek driver türü ekran kartı driverları. Geri kalan hiçbir drivera karışmadım hepsini monster sitesinden indirdim.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Merhaba, Monster Abra bilgisayarım teknik serviste SSD değişmesine rağmen açtığımda ekranda donmalar yapmakta idi. Tek çare güç düğmesi ile kapatmak oluyordu. Driver Booster Pro'nun bir problem yarattığını düşünerek flash diskten ISO ile Windows 10'u tekrar kurdum. Monster kendi sitesinden driverları indirdim. Sadece Intel ve Nvıdıa ekran kartı driverlarını, Intelı support uygulaması ile Nvıdıayı da kendi uygulaması ile yükledim. Şuan için bir ekran donması yaşamamaktayım. Bu yaşamayacağım anlamına gelmez ama merak ediyorum. Ekran donması kitlenme vs. durumlarda driver boosterin bir etkisi olmuş olabilir mi? Teşekkür ederim.
Not: Diğer kalan ıvır zıvır driverları Windows update ile indiriyorum. Kendi sitesi üzerinden indirdiğim tek driver türü ekran kartı driverları. Geri kalan hiçbir drivera karışmadım hepsini monster sitesinden indirdim.
evet eğer sorunlu driver indirdiyse(ki bu otomatik driver yükleyen programların ortak sorunudur)olması normal.

ozdemir217217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
evet eğer sorunlu driver indirdiyse(ki bu otomatik driver yükleyen programların ortak sorunudur)olması normal.
peki. Monster'in kendi sitesindeki driverları güncel mi usta? Yani, ekran kartı driverlarını en güncel haliyle kendi üretici sitelerinden indirdim. Lakin, diğer misal chipset monster sitesindekini indirdim güncelleme tarihi nisan 2020 görünmekte sitede. Bi sorun teşkil eder mi ekran kartı driverları hariç diğerlerinin güncel olmaması.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
IOBIT ve Driver Booster gibi yanlış driver yükleyen programlardan uzak durun. Manuel sürücü yüklemek çok daha iyi. Kendi sitesinden indirmen elzemdir.

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
böyle programları kurmayın kurdurmayın çok gereksiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

bazen gereksiz driverlar indirip sisteme gereksiz yer ve yük bindirebilirsiniz

MrKonce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
o program çok sorunlu sen siteden tek tek elinle kurmayı dene. Bende Driver booster öncesi cs 70fps alırken şuan 20-30 arası alıyorum.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
peki. Monster'in kendi sitesindeki driverları güncel mi usta? Yani, ekran kartı driverlarını en güncel haliyle kendi üretici sitelerinden indirdim. Lakin, diğer misal chipset monster sitesindekini indirdim güncelleme tarihi nisan 2020 görünmekte sitede. Bi sorun teşkil eder mi ekran kartı driverları hariç diğerlerinin güncel olmaması.
ekran kartını monsterin sitesinden indirmek yerine nvidia yada amd nin sitelerinden indirmek daha sağlıklı olacaktır belki monster yenilememişse eski kalabilir.

ozdemir217217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
formatı attım, driver boosterı silip sadece windows update ve ekran kartlarını sitelerinden indirdim. 1.5 gündür pc canavar gibi sıfır donma sıfır kasma.

MrKonce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
formatı attım, driver boosterı silip sadece windows update ve ekran kartlarını sitelerinden indirdim. 1.5 gündür pc canavar gibi sıfır donma sıfır kasma.
Kısmetse bende müsait zamanda format atıcağım bide formattan önce bi içini açıp termal macun yenileyeyim diyorum 1 yılı geçti geçen sene mart-nisan gibi yapmıştım. Tabi önceden bilgisayar okul varken hafta içi max 1-2 saat şimdi günde sabah 8 akşam 12 arası çalışıyor :D . Hayırlısı olsun. Bende cs de mesela 70-80 fps alırken şu lanet şeyden dolayı 20-30 max alıyorum. Ayarlar aynı olmasına rağmen ve şunu farkettim benim bilgisayar turboyu açmıyor bu driver sorunu yüzünden sanırsam. Önceden fan sesi kulaklığımdan bile geçerken şimdi normal googleda nasıl takılıyorsam öyle bir fan hızı var kendini bile zorlamıyor makine :D