Dreamhack'ten Yeni Rekor!

Bu konuyu okuyanlar

GurenGursel

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Sıvı nitrojen kullanılarak soğutulan bir ekran kartı ve bir de işlemciniz var. Üzerinde aşırı hız denemeleri yaparsanız ne olur? Dünyadaki en hızlı sistem!

Dünya çapında bilinen iki hız aşırtma(overclock) ustası olan Kinc ve Crotale, bu seneki Dreamhack 2007'de rekor kırdı. İşlemci olarak Intel Core 2 Extreme QX9650 (431x13, 5522MHz) kullanan ikili, Asus sponsorluğunda olan ikilinin anakartı ve ekran kartı ise ASUS P5E3 WS Pro (Intel X38), ASUS Radeon HD 2900 XT CrossFire 1200/980MHz.

oc_rekor_02.jpg

Bu canavar sisteme bellek olarak Corsair Dominator DDR3-1800 @ 1698MHz 6-6-5-15 kullanan takım rekoru elde etmek oldukça yüksek güce sahip bir güç kaynağı kullanmış.

oc_rekor_01.jpg

Toplamda 1200 Watt güç sağlayabilen SilverStone'un modeli ancak yeterli gelmiş gibi görünüyor. Ekran kartının ve işlemcinin üzerinde özel sıvı nitrojen soğutma sistemi bulunmasının da yardımı ile yukarıda parantez içinde gördüğünüz aşırı değerler ortaya çıkabilmiş.

Yazan: Güren Gürsel
SDN - http://shiftdelete.net

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
O sistem bende olsa bende o sayıya yaklaşırdım :)

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bu sistemle crysis full bir şekilde oynamak çok zevkli olsa gerek :D

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Aslında hd3870 x4 kullanılsa daha eğlenceli bi sonuç çıkabilir :* (&)

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
speedfreak dedi ki:
Aslında hd3870 x4 kullanılsa daha eğlenceli bi sonuç çıkabilir :* (&)

Henüz sürücü yok. Bende test için edindiğim 4x HD 3850 var şu an; Spider platformu üzerinde Cross Fire yapınca "sistemde yardımcı kart olarak kullanılabilecek birden fazla ikinci kart var, seçin lütfen" diyor. :D

Ekleme:

AMD'den deneme amaçlı olarak sürücü rica ettim; ama cevap gelmedi henüz. :) Tahminen göndermezler zaten; malum, bir sızıntı olursa gereksiz yere baş ağrısı... Ayrıca, şöyle bir mesele var değerli dostlar. Elimdeki anakartta yuvalar birbirlerine yapışık durumda mesela. 790FX yongasının sağladığı dört tane grafik yuvası bitişik olunca, ancak tost şeklinde oraya 4x HD 3850 sığıyor. 4x HD 3870 için her yuvadan sonra boşluk kalması lazım. Yani başka kart takamazsınız anlamına da geliyor diyebiliriz. Çünkü ATX kasalarda zaten toplam 7 yuva var (8. boş en sonda, kasada kullanılamıyor). arada birer boşlukla dört tane dediğinizde 7 adet ediyor.

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Daha sürücüsü çıkmadı biliyorum ama iyi olucak gibi. Ben aslında 4 tane,2 tane karşıyım bunlara ama olsun :)