DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası üzerine [Öneri Konusu]

Bu konuyu okuyanlar

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Herkese selamlar, ve güzel forumlar diliyorum... :)

HP Gaming Pavilion-15-dk0011nt Notebook'umda ilginç bir şekilde başlığını attığım, üzgün suratlı sinir bozucu hatayı aldım. Sonrası malum tabi ki hatanın kaynağını ve ne üzerine geliştiğini anlamaya çalışmam lazımdı. Sonra anladım ki benim bilgisayarım için bu sorun yazılımsaldı. Aslında, sürekli Windows ortamında alınan mavi ekran hatalarının kaynağı donanım olarak gösterilir ve ona yorulur. Fakat bu belirttiğim gibi makinelere ve bileşenlerine göre değişiklik göstermekte. Yaptıklarımı burada paylaşmak istedim ki bu sorundan müzdarip olanlar belki de donanımsal değil de yazılımsal sorununu böylece kolayca halledebilir. İnternet ortamında gördüğüm kadarıyla bu hatadan payını almış ve canı sıkılan çok kullanıcı var. İşte yapmanız gerekenler...

Dahili ve harici grafik birimlerinizin güncel olduğuna ve video sürücü dosyalarının sistemde hatasız, kalıntısız bulunduğuna emin olun.
Denetim masasında yer alan güç seçeneklerinde hızlı başlatmayı kapatın ve sistemi yeniden başlatın.
SSD/HDD sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun.
Eğer sistemi strese sokan yüklü bir oyun ya da yazılım üzerindeyseniz adaptörünüz takılı olsun (Hataları en aza indirger ve aynı zamanda performans elde edersiniz)
BIOS sürücünüz güncel olsun. (BIOS güncellemek bilmeyen biri için risklidir eğer bilmiyorsanız bu seçenekten uzak durun)
Hali hazırda bir grafik sürücünüz varsa, Update'in arka planda yeni bir display sürücüsü yüklemesine izin vermeyin. (Temiz olmayan üst üste bir kurulum istemezsiniz)
Sisteminizi sorun olmayan farklı bir tarihe geri yüklemeyi deneyin.
Son çare olarak ise sisteminizi sıfırlayabilirsiniz.

Eğer sistem sıfırlamasından da bir sonuç alamıyorsanız bu tüm okları donanımsal arızaya çevirir. Bunun için teknik biriminizden destek almanız gerekebilir.
Umarım BSOD hatalarını böylece unutursunuz... İyi forumlar dilerim.