Döviz veya Altın Yerine Ekran Kartına Yatırım Yapabilirsiniz

Bu konuyu okuyanlar

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Merhaba arkadaşlar,

Yatırım yapmak isteyen arkadaşlar döviz veya dolar bulamıyorsanız ekran kartına yatırım yapabilirsiniz. Tek farkları ekran kartları ara ara indirime girebiliyor ama döviz girmiyor şükür.
Paranız varsa ekran kartını döviz yada altın gibi güzel bir yatırım olarak görüyorum

1607519365593.png

Not: Dövizin hayatımızı ele geçirdiği üzerine ironik bir eleştridir. Yatırımlarınızı bu komik paylaşıma göre yapmayınız.
Bunu da bana açıklatan arkadaşlar var, helal olsun :D

Son düzenleme:

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
ekran kartını ikinci elde zor satarsın. Ama dövizi satmak istediğin anda havada kaparlar.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Ekran kartı son kullanıcı tarafından alındığında sıfır özelliğini kaybeder. Bu yüzden yatırım aracı olarak kullanmak hata olur.Tamam teknolojik veya farklı bir sürü meta dolara endekslidir. Çünkü dolar ticari olarak tüm dünyada kullanılan efektif ticari para birimlerinden biridir. Bu yüzden dolara yatırım yapmak daha az risklidir ve daha az kaybettirir.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,499
Ekran kartı son kullanıcı tarafından alındığında sıfır özelliğini kaybeder. Bu yüzden yatırım aracı olarak kullanmak hata olur.Tamam teknolojik veya farklı bir sürü meta dolara endekslidir. Çünkü dolar ticari olarak tüm dünyada kullanılan efektif ticari para birimlerinden biridir. Bu yüzden dolara yatırım yapmak daha az risklidir ve daha az kaybettirir.
ekran kartını ikinci elde zor satarsın. Ama dövizi satmak istediğin anda havada kaparlar.
Vallahi arkadaşlar dövizin hayatımızı ele geçirdiği üzerine ironik bir eleştri yapalım dedim finans profesörü gibi kafama üşüştünüz ha. Tamam haklısınız.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
İthalat danışmanlığı yapıyorum bilelim biraz konuları bunu da çok görme bize.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Eleştiri bence yanlış yöne yapılmış.
Ürünün fiyat eğrisi karşımızda.
A) 3500 tl gibi satışa çıkmış ve bu fiyat kâr konulmuş bir fiyat,
B) 4400 tl eğrinin zirvesi,
C)İndirimdeyken 3600 tl'lerde olduğu söylenebilir.

Finalinde baktığımızda; firma ürünü almış. Kar marjı koymuş ve tahminen 3500den piyasaya sokmuş. Dolar yükselmiş ve firma fiyatı 4400e kadar çekmiş. Sonra paraya sıkışmış, yatırım yapacakmış, maaş yatıracakmış veya borç kapatacakmış derken bir kısım kadar stoğunu neredeyse ilk kârı kadar kâr ile satma kararı almış. Daha fazla kâr yapmaktan vazgeçmiş. Kârdan zarar yapmış.

Serbest piyasa böyle. Belki şu yapılabilir; 1 tır aldığın malzemelere stok, taşıma bedeli eklerler ve maksimum bunun üstüne %5 - 10 kâr koyabilir. Tabi bu fizibilite fikri bu olsun diyemem. Daha detay gerektiren bir iş ama zor.