Dosyam Silindi Diye Üzülmeyin

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Birçok bilgisayar kullanıcısının, yanlışlıkla bir dosyayı silip keşke geri getirebilseydim dediği olmuştur. İşte MediaRescue Professional burada devreye giriyor. MediaRescure Professional yalnızca sabit diskteki değil bellek kartlarındaki verileri de kurtarabiliyor. Bu açıdan da kullanışlı olduğunu düşündüğümüz ürünün kullanımını adım adım inceledik.

İşlem Adımları

Yazılımı çalıştırdığınız anda dil seçeneğini seçtikten sonra 9 adımlık bir kurtarma işlemine başlayabilirsiniz. İlk adımda sabit diskinizin bölümlerinden, disket sürücünüzden veya varsa kart okuyucunuzdan birisini seçerek işe koyuluyorsunuz.

dmr_resim1.jpg

İkinci adım kurtarmasını istediğiniz dosyanın türünü seçmekle ilgileniyor. Burada oldukça geniş bir yelpaze kullanıcılara sunulmuş durumda.

dmr_resim2.jpg

Üçüncü ve dördüncü adımlar, kurtarılacak dosyaların bilgisayarınızda nereye kaydedileceğini soruyor. Beşinci adım tarama işini başlatan ilk yer olarak göze çarpıyor.

dmr_resim3.jpg

Altıncı adımda bir önceki bölümün arama sonuçlarını içeren bir liste yer alıyor. Yedinci adım da ise daha detaylı bir arama yapılıyor. Sekizinci adımda bu ayrıntılı incelemenin sonuçları sizlere sunuluyor. Dokuzuncu ve son adımda ise “Kurtarılmış Dosyalara Gözat” diyerek bu operasyonu başarı ile sonlandırabilirsiniz. Ancak arama sonuçlarından memnun değil ve istediğiniz dosyaya hala ulaşabilmiş değilseniz “Başka Bir Sürücüde Kurtar” diyerek bilgisayarınızın diğer bir sürücüsünden aramayı deneyebilirsiniz.

dmr_resim4.jpg

Neden Tercih Ediliyor?

Program ufak boyutu ve 25 dil dosyası desteği (aralarında Türkçe de bulunuyor) ile bu alandaki gözde programlardan biri olmayı başarıyor. Program 30 günlük bir deneme sürümü ile sizlere sunuluyor. Bu deneme süresinden sonra da kullanıma devam edebilmek için üreticiye 35,95 dolar ödemeniz gerekiyor.

:: Yazılımı indirmek için tıklayın.

Bilgi İçin: ObjectRescue
Yazan: Mehmet Erdem Yener
SDN - http://shiftdelete.net

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bu tip programın olduğunu duymuştum ama elimde yoktu, 30 günlük deneme sürümü olsada işimi görücektir. Teşekkürler Berkin ;)

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Ücretsiz alternatifleri varken bunu kullanmam ama teşekkürler yine de.

dahi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim 1 gb hafıza kartım bozuldu format atıp bu pro ile kurtarmaya çalışşam işe yaramı yoksa başka bi pro varmı bildginiz ?

robokep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Saner Apaydın dedi ki:
Ücretsiz alternatifleri varken bunu kullanmam ama teşekkürler yine de.

alternatifleri neler?bu programın deneme surumuyle kayıt bile edemiosun kurtardıgın dosyaları :)

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22

TozyeT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde başıma gelmişti 17gb verimi formatla silmiştim yanlışlıkla :S
ama sonradan kurtarmıştım 15gb kadarını ama kurtarma programlarının çoğu kayıt ettirmiyor
ama warez sağolsun diyorum :D

mahmuteser

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Türkçe dil desteğinin olması iyi ama kısıtlı kullanım olması kötü yüklemem..

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
trt 2 de yayınlanan bilişim rüzgarı programında daha güzel bir program tanıtılmıştı 20 defa format atılan hdd den bile veri kurtarabiliyordu ama programın adını not almadığım için unutmuştum (bulursam paylaşırım) bu programı indirdim bu program 1 defa format attığım hdd den bile bir şey kurtaramadı ancak yeni sildiğim veriler de işe yaradı yani demek istediğim piyasada bundan daha güzel programlar var bunun gibi programlar sdn ye yakışmıyor ama yine teşekkürler

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TozyeT dedi ki:
benimde başıma gelmişti 17gb verimi formatla silmiştim yanlışlıkla :S
ama sonradan kurtarmıştım 15gb kadarını ama kurtarma programlarının çoğu kayıt ettirmiyor
ama warez sağolsun diyorum :D

warezde hapse girdi allah yardımcısı olsun :D

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Altta kaldım diye dövünme, üste çıktım diye sevinme. Hoydabre!

Bi de ExhumeIt var, o da kaliteli bir program haberiniz olsun.

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
20 defa fomat atılan harddıskten nasıl verı kurtarıyor ya

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Selamlar,

Biçimlendirme işlemi verileri silmiyor, sadece dosya kaydının olduğu yeri siliyor; teknik olarak 28374982 defa art arda biçimlendir bu diski deseniz de veriler orada. Belki ana tablonun yeri hafif oynadığı için birkaç MB veri gider o kadar. ^^ Üzerine yazmak tehlikeli bir iş.

Güzel günler

by DeLeTe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kurtarmaqt0.jpg

Buluyor Bulmasinada Kurtarmak icin Lisans istiyo. Bu Nasıl Deneme Allah Askına (&)

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Selamlar,

Biçimlendirme işlemi verileri silmiyor, sadece dosya kaydının olduğu yeri siliyor; teknik olarak 28374982 defa art arda biçimlendir bu diski deseniz de veriler orada. Belki ana tablonun yeri hafif oynadığı için birkaç MB veri gider o kadar. ^^ Üzerine yazmak tehlikeli bir iş.

Güzel günler

ben yanlıs anladım sanırım ustuste 20 kez f ormat atmaktan bahsedıyorsa aynı yere yazcagı ıcın sadece kucuk boyulu kayıplar olr ama 20 format gerısıne doner dıyıne sankı formattan sonra kullanıp yenı format atıp defalarca tekrarlayınca bıle sılınmıyormus gıbı bır ızlenım doguyor

Son mesajlar