Dosyalarımı Kaybetmeden Format Atmak

Bu konuyu okuyanlar

eskehacettepe

Doçent
Reaksiyon puanı
108
selamün aleyküm bende ikinci bir harddisk var verilerimi kaybetmek istemiyorum format dosyası yüklemek istiyorum proğramları isoya eklemek istiyorum canlı ders için proğramı nasıl isoya ekleyebilirim formatdan sonra otomatik kurması için arkaplanda sessiz kurulum yapması için harddisk aldım ama bari işe yarasın team versem saat 22.30 gibi kafam çok karışık .Dosyalarımı kaybetmeden silinmeden format atabilir miyim ? Şuan Windows 10 yüklü dosyasını yüklemek istiyorum

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
selamün aleyküm bende ikinci bir harddisk var verilerimi kaybetmek istemiyorum format dosyası yüklemek istiyorum proğramları isoya eklemek istiyorum canlı ders için proğramı nasıl isoya ekleyebilirim formatdan sonra otomatik kurması için arkaplanda sessiz kurulum yapması için harddisk aldım ama bari işe yarasın team versem saat 22.30 gibi kafam çok karışık .Dosyalarımı kaybetmeden silinmeden format atabilir miyim ? Şuan Windows 10 yüklü dosyasını yüklemek istiyorum
Aleyküm selam,kaybetmek istemediğiniz veriler için hard diskinizi bölüp bir diske verilerinizi diğer diski de işletim sistemine ayırın sonra işletim sistemi için ayırdığınız yere normal format atabilirsiniz.

eskehacettepe

Doçent
Reaksiyon puanı
108
@Ram_kafasi bey nasıl yapacağım proğramlı kurmak istiyorum siz biliyormusunuz detaylı youtube de video yok hep kısıtlı

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
@Ram_kafasi bey nasıl yapacağım proğramlı kurmak istiyorum siz biliyormusunuz detaylı youtube de video yok hep kısıtlı
Programlı kurmak istiyorum derken disk bölme programlarından mı bahsediyorsunuz? Eğer onlardan bahsediyorsanız evet,önerebileceğim bir program var.

eskehacettepe

Doçent
Reaksiyon puanı
108
@Ram_kafasi bey isoya katılımsız proğram eklemeyi diyorum arkaplanda kurması için otomatik ben hiçbirşeye ellemiyeceğim

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
@Ram_kafasi bey isoya katılımsız proğram eklemeyi diyorum arkaplanda kurması için otomatik ben hiçbirşeye ellemiyeceğim
Bu tür programlar ile ilgili bir tecrübem olmadığından size bu konuda yardım edemem.Format attıktan sonra kurmak istediğiniz yazılımları kurun,bence daha az uğraşırsınız.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
yok zaman kaybı otomatik daha iyi
O zaman otomatik kurulum yapan bu programlar ile tecrübem olmadığı ve bu tür programların gayrı resmi olmaları sebebi ile bunları kullanmamanızı öneriyorum yapabileceğiniz şey diskinizi bölüp fotoğraf vb. o diske atıp daha sonra o yeni oluşturduğunuz diske dokunmadan format işlemi yapmanızdır.

eskehacettepe

Doçent
Reaksiyon puanı
108
selamün aleyküm tecrübesi olan arkadaşlar varmı ben bir bilgisaayrcıda görmüşdüm bir tek harddisk içinde format atmışdı windows 7 lerde ben de yapmak istiyorum içinde chrome falan vardı moralimde bozuldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

harddiskin içinde işletim sistemi vardı sonra ona ait dosyalar ve driverlar vardı