Dosyaları geri dönüşüme atamıyorum. Direk siliniyor.

Bu konuyu okuyanlar

YağızElgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiçbir türlü shift tuşuna basmadığım halde delete tuşuna bastığımda hatta sürükle bırak yaparak geri dönüşüme atmaya çalıştığımda dosyaları kalıcı olarak sil diyor.
Yardım edebilirseniz sevinirim.
Ekran Alıntısı.PNG

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    12.6 KB · Görüntüleme: 151

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Hiçbir türlü shift tuşuna basmadığım halde delete tuşuna bastığımda hatta sürükle bırak yaparak geri dönüşüme atmaya çalıştığımda dosyaları kalıcı olarak sil diyor.
Ekran Alıntısı.PNG
Tabletten yazıyorum ama ayarlardan oluyor

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Dosyalar bilgisayarın dosyaları mı yoksa usb bellek gibi harici bir yerdeki dosyalar mı?

yusufYAZICI155

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Dosya boyutu büyük mü? Dicem ama, sanırım dosya boş çöp kutusuna baktınız mı? Yani çöp kutusu boş mu

Reaksiyon puanı
303
geri dönüşüme sağ tıkla özellikler de ordan silme onay iletişim kutusunu gösterin tikini kaldır

YağızElgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Phatix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Ekran Alıntısı.PNG
Geri Dönüşüm Kutusu'na sağ tıkla ayarlar de. Oradan dosyaları geri dönüşüm kutusuna taşıma. Dosyalar silindiğinde hemen kaldır. kısmı işaretliyse o işareti kaldır.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Eğer geri dönüşüm kutusunun boyutunu değiştirdiyseniz olabilir.

Phatix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Tamam C'ye bas sonra onu işaretle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mehmet sever

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran Alıntısı.PNG
Kendimde denedim,çözüm; özel boyuta tıkla en büyük boyut 5915 ve uygula.
Ekran Alıntısı.PNG

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Windows Tuşu ile R tuşuna aynı anda bas. Çalıştır ekranı gelecektir. Regedit yazın.

Açılan ekranda sırayla aşağıdaki yolu açın

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BitBucket\Volume

Volume altında değişik isimlerde dosyalar olacak. Onların en üstüne tıklayın sağ tarafta NukeOnDelete göreceksiniz.

1 yazıyorsa onu 0 yapın. Orada diğer anahtarlara da aynı işlemi yaparak deneyiniz.

YağızElgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows Tuşu ile R tuşuna aynı anda bas. Çalıştır ekranı gelecektir. Regedit yazın.

Açılan ekranda sırayla aşağıdaki yolu açın

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BitBucket\Volume

Volume altında değişik isimlerde dosyalar olacak. Onların en üstüne tıklayın sağ tarafta NukeOnDelete göreceksiniz.

1 yazıyorsa onu 0 yapın. Orada diğer anahtarlara da aynı işlemi yaparak deneyiniz.
2 gün önce baktığımda kendi kendine düzelmişti ama yine de bir kontrol ettim normalmiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım eden herkese yardım ettiği için çok teşekkür ederim.