Soru Doom-Heretic benzeri çok eski bir oyun

Bu konuyu okuyanlar

mFUzun81

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Daha okuma yazma bile bilmediğim bi zamandan hatırladığım korkup oynayamadığım ve şu an pişman oluğum değerli ama arasam da bulamadığım bir hikayeli fps; hafif de mitolojik bir oyunu arıyorum. Buna dair hatırladığım çok az şey var ama giriş bölümünden bile olsa oyunu bilecek çok kişi var buna eminim. Öncelikle arayüzü hatırlamıyorum lakin başlatıldığı zaman hikayeye çizgi roman tarzında giriş yapıyo ve anlatmaya başlıyor (Yaşlı bi adam hatırlıyorum emin değilim). Hikayede karakterler bi yıkımdan kaçıyolar yanılmıyosam bunlar kaşif, bi yerler yıkılıyo falan... Kontrolleri bize verdiğinde de çöl gibi bi ortamda kapalı bir alanda elimizde bir tabanca ve bir kürekle bir tapınak ve tepemizde uçan kuşlarla baş başa kalıyoruz (yanılmıyosam) kuşlar tepemizden bize kaya gibi bi şeyler bırakıyo ve onları vurabiliyoruz, kuşların vurulup öldüğü zaman yere düştüğünü hatırlıyorum. Tapınak tarzı yere girdiğimiz zaman kapının giriş kısmında sağ ve sol tarafta iki heykel olduğunu ve bu heykellere vurulduğunda canavara dönüştüğünü hatırlıyorum. Oyunda hatırladığım canavar tipleri iki taneydi bi tanesi iskelet adam diğeri de Boğa kafalı kaslı adamdı. Hiç bi şeyi bilmeyip kurcaladığım ve ayarlarını değiştirdiğim zaman karakter seçebildiğimizi ve çok fazla silah olduğunu hatırlıyorum. Silahların etrafında renkli küreler vardı ve havada uçuyolardı "GTA: Vice City" hesabı... Bana Doom'u veya Heretic'i hatırlatıyo ama grafikleri daha gelişmiş ve pek alakası yok sanırım. Abilerim, ablalarım, kardeşlerim ve akranlarım lütfen yardım edin nedir bu oyunun adı Steam'de var mıdır?