Donma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Rüçhan0534

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar ben İstanbul'da oturuyorum evde bilgisayarımı kullanırken bir anda elektrikler gitti ve bilgisayarım kapandı daha sonra geldi ve bilgisayarımı açtığımda mavi bir ekran belirdi ve sistem32 çalışmayı durdurdu dedi daha sonra temelli bilgisayarımı kapattım ve tekrar açtım bende SSD olmasına rağmen her zaman 12 saniyede açılan bilgisayar şimdi daha geç açılıyor ve açıldıktan 10 dakika sonra donuyor arkada çalışan herşey yanıt vermiyor diyor. Ben SSD ve HDD kullanıyorum SSD de Windows HDD de oyunlarım yüklü lütfen yardım edin ne yaparsam düzelir korkmaya başladım bu kesintiler yüzünden artık delirmek üzereyim CMD yi yönetici olarak açıp çeşitli kodlar yazdım Microsoft un sitesinde form da verilen kodları tarama yaparken mavi ekran aldım yani olmuyor donanımda parça yanmış olabilir korkusu var içimde yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar Windows 10 pro kullanıyorum.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Harddisk zarar görmüş olabilir. Harddiski çıkarttıktan sonra PC'yi açın.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
virüs taraması yaparmısınız ?

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Harddisk hasar gördüğü için sistem yavaşlıyor olabilir. Donanım hasar görmüş.
Kullanıcı sisteminin SSD'ye kurulu olduğunu yazmış, sistem HDD'de olsaydı olabilirdi.
Ha şöyle bir şey olsaydı, herhangi bir başlangıçta çalışan uygulama HDD'de olsaydı olabilirdi.

Rüçhan0534

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Hocam cihazım sürekli donuyor bu nedenle yapamıyorum.

Elektrikler gidip gelince cihaza fazla yük binmiş olabilir, cihazdaki statik elektriği boşaltıp cihazı açmaya çalışın. HDTune ile HDD'nizi tarayın diyecem ama, o da olmayabilir.

Başka bir çözüm yolu bulunmazsa tek çare cihaza format atmak, format atarken HDD'yi çıkartıp format atıldıktan sonra takarsanız daha iyi olabilir, Ekran kartı sürücüsü gibi önemli programları SSD'ye kurmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Rüçhan0534

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Elektrikler gidip gelince cihaza fazla yük binmiş olabilir, cihazdaki statik elektriği boşaltıp cihazı açmaya çalışın. HDTune ile HDD'nizi tarayın diyecem ama, o da olmayabilir.

Başka bir çözüm yolu bulunmazsa tek çare cihaza format atmak, format atarken HDD'yi çıkartıp format atıldıktan sonra takarsanız daha iyi olabilir, Ekran kartı sürücüsü gibi önemli programları SSD'ye kurmanızı şiddetle tavsiye ederim.
Hocam bir süre kapalımı tutmalıyım

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Hocam bir süre kapalımı tutmalıyım
Kasadan statik elektriği almanız gerek, bununla alakalı Google'da ve YouTube'da bir çok yararlı video var. (Tüm parçaları söküp güç tuşuna belli bir süre bastıktan sonra statik elektrik boşalıyor diye biliyorum.) bu işlerden anlamıyorsanız yapmamanızı tavsiye ederim, bilen kişilerden yardım alabilirsiniz.