Donma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Gaffe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba öncelikle. Bu bilgisayar beni canımdan bezdirdi. Her şeyi denedim bu donmasını engelleyemedim. Donma deyince öyle kasma falan değil. Bir maddeyi -273 dereceye getirirsiniz ya öyle. Hareket etmiyor. Donunca hiçbir işlem yapılmıyor. :cursing:
-Format attım
-Virüs taraması yaptım
-Kasayı temizledim
Aklıma tek bir şey geliyor: Donanım çakışması ancak bu konfigürasyonu uzun zamandır kullanıyorum. Başından beri olmuyor. Özellikle son zamanlarda çok arttı. Yapamıyorum hiçbir şey.Ancak tekrar başlatıyorum 5 dakika sürmüyor yine aynı.
Yardımlarınızı bekliyorum.:helpsmilie:

k4y4

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Sorun büyük ihtimal harddiskinizde...
Yedek Hdd varsa işletim sistemi kurup deneyin...

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Dediğin gibi donanımlarda sorun olabilir, hiç bişey değiştirmediğine emin misin ?
İşletim sistemini değiştir son çare olarak birde.

Gaffe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğin gibi donanımlarda sorun olabilir, hiç bişey değiştirmediğine emin misin ?
İşletim sistemini değiştir son çare olarak birde.
Bir tek güç girişi değişti. Acaba aşırı ısınmadan olabilir mi? CPU sıcaklığı 55'e kadar çıkıyor arada

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Evet olabilir. Benimki 50 dereceden sonra kendine reset atıyor. Demekki seninki atamadan donuyor. :)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Sen dediğimi denemeye çalış bi. Sistemin eski değilse Win 7 kurmayı dene. Win kuruluysa XP yap. Açık kaynaksa windowsa geç vs. vs. yoksa işin sonu tekniksyen.

Gaffe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen dediğimi denemeye çalış bi. Sistemin eski değilse Win 7 kurmayı dene. Win kuruluysa XP yap. Açık kaynaksa windowsa geç vs. vs. yoksa işin sonu tekniksyen.
Üşeniyorum aslında değiştirmeye. Ben soğutmayı deneyeyim. Teşekkürler herkese

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Soğutmak için; kasanın fanlarının olduğu kısımlar açık olmalı. Ayrıca kasa içindeki kabloları boş alanlara sıkıştırmalısın ortada hava akımı için boş alan olmalı. Son olarak fanlarıda temizlemeyi dene. Kolay gelsin.

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
bence senin işlemcinin üstündeki macun artık etkisini gösteremiyecek hale gelmiş ve ısınmadan dolayı bu sorunları yaşıyorsun bi bilenin yanina git işlemci soğutucusunu söküp macunu değiştirsin. sorunun kalmaz birde tam yerine oturup oynamadığına emin ol sogutucunun.