Donanımım iyi olmasına rağmen PUBG vb oyunlarda kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Öncelikle merhaba arkadaşlar okuyan herkese teşekkür ederim. Ben yaklaşık 6 ay önce bir laptop aldım hp pavilion gaming laptop. Ben çok anlamıyorum donanım işlerinden veya ekran kartlarından falan. Ama aldığım yer Teknosa o bana bu bilgisayarın açamayacağı oyun yok demişti. Belki satış stratejisiydi.

Donanım şu şekil
İşlemci : İntel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU 2.60 GHz
Ekran kartı : NVIDIA GeForce GTX 950M
Ekran kartı 2: Intel(R) HD Graphics 530
RAM : 16 GB
Sistem: Windows 10 64-bit

Ekran kartında dedicated memory 4 gb
Total memory 11 gb diyor

Son olarak pubg kasıyor, fortnite bile bazen kasıyor, son çıkan oyunlar low ayarda zor oynanıyor. Bana satan Teknosa görevlisine göre açamayacağı oyun yoktu sizce de öyle mi yoksa ben mi yanlış bir şeyler yaptım ?

Şimdiden teşekkür ederim

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
GTX 950M'li laptop tercih ederek en başından hata yaptınız. Alalı 14 gün olmadıysa kutu içeriğini koyup paketleyin. Daha iyi bir laptopla değiştirin.
GTX 1050 ekran kartı olan modellere yönelin.

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
GTX 950M'li laptop tercih ederek en başından hata yaptınız. Alalı 14 gün olmadıysa kutu içeriğini koyup paketleyin. Daha iyi bir laptopla değiştirin.
GTX 1050 ekran kartı olan modellere yönelin.
Malesef dediğim gibi 6 ay oldu :(

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Niye daha önce sormadınız ki?
Maalesef yapıcak pek bir şey yok.
Harici ekran kartıyla uğraşıp masraf yaparsan ancak istediğin oyunlarda yüksek performans elde edebilirsin.
Anlıyorum. Bağışlayın pek anlmam bu işlerden. Harici dediğimiz 950m den başka bir ekran kartı mı ? Ve tahmini masrafı nedir sizce ?

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Anlıyorum. Bağışlayın pek anlmam bu işlerden. Harici dediğimiz 950m den başka bir ekran kartı mı ? Ve tahmini masrafı nedir sizce ?
Böyle bir dönüştürücüyle bir masaüstü ekran kartını takıp kullanabilirsin.

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
950m açamayacağı oyun yok şuan. Kasan oyunlarda neden kasar bilmem. Sürücü güncelleştirmelerini her zaman yap. Sistemi daima temiz tut. Normal değil bu durum.

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
950m açamayacağı oyun yok şuan. Kasan oyunlarda neden kasar bilmem. Sürücü güncelleştirmelerini her zaman yap. Sistemi daima temiz tut. Normal değil bu durum.

Laptop olmasına vuruyorum bu durumu. Teknosa görevlisi de aynen sizin gibi söylemişti. Ekran kartını sürekli güncel tutuyorum. Ama dediğim gibi beklediğim verimi hiçbir zaman alamadım.

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Ben 950m ile 720pde gayet rahat oynuyorum?

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Sanmıyorum öyle bir şey olduğunu ama kontrol edeceğim. Attığınız videoya bakılırsa sorun kesinlikle benim eksik yaptığım veya yanlış yaptığım bir şeyden kaynaklı.
Bilgisayarı sıfırla. Belki virüs bulaşmıştır.

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Sanmıyorum öyle bir şey olduğunu ama kontrol edeceğim. Attığınız videoya bakılırsa sorun kesinlikle benim eksik yaptığım veya yanlış yaptığım bir şeyden kaynaklı.
Bilgisayarı sıfırla. Belki virüs bulaşmıştır.

Öyle yapmalıyım gibi duruyor herşeyi bir hddye atıp. O zaman yaptığım yanlışlarda sıfırlanır herhalde :). Tekrardan çok teşekkür ederim hepinize.

colite

Profesör
Reaksiyon puanı
1,275
Zaten PUBG oyununu bunun gibi bir fiyata alacağın bilgisayar kaldırmicak şimdilik böyle kalabilir.
Rules Of Survival oyna.
Fortnite oyna low'da oyna.

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Zaten PUBG oyununu bunun gibi bir fiyata alacağın bilgisayar kaldırmicak şimdilik böyle kalabilir.
Rules Of Survival oyna.
Fortnite oyna low'da oyna.

Haklısın tabi onları örnek gösterdim mesela Far Cry 5 i aldım istediğim performansı alamayınca iade etmek durumunda kaldım ki küçüklüğümden beri severek beklediğim bir seridir.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
GTX 950M o kadarda kötü bir ekran kartı değil. Bilgisayarına Malwarebytes yükleyip tarama yaptır. CCleaner ile hasarlı kayıt dosyalarını temizle. Nvidia GeForce Experience yüklü değilse yükle ayrıca yüklüyse ayarlar kısmında battery boost açıksa kapa. Son çare temiz format öneririm.

sparemeforgood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
GTX 950M o kadarda kötü bir ekran kartı değil. Bilgisayarına Malwarebytes yükleyip tarama yaptır. CCleaner ile hasarlı kayıt dosyalarını temizle. Nvidia GeForce Experience yüklü değilse yükle ayrıca yüklüyse ayarlar kısmında battery boost açıksa kapa. Son çare temiz format öneririm.

Detaylı anlatımın için teşekkür ederim tek tek hepsini yapacağım umarım düzelir.