Donanım haber pişmanlıktır

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ya genel olarak forumları severim ama bu foruma sadece birine mesaj atabilmek için üye olmak zorunda kaldım eğitimle alakalı bir konuyu danışcaktım zaten mesajda atılmıyor nasıl gereksiz bir siteyse ilk başta iyi gibi göründü ama resmen ipini koparan gelmiş şikayet edecek moderatör falanda yok heralde baya başıboş bir site üyelik iptal edilmez heralde ama burası çok hareketsiz diye düşünürken sdnye şükrettim yani ahlaksız gereksiz siyasetten girip başka yerden çıkan amaçsız bir site uzak durun derim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Burasıda fazla sakin ancak donanım haberde de çok gereksiz insan var
SDN forum bu aralar aşırı aşırı sakin.
Telefon önerilerinde konu açılmış 21 dakika önce cevap veren yok. Cevap vermeyeyim vermeyeyim dedim verdim üste çıktı iki üç cevap gelmeye başladı cevap vermesem üste çıkmayıp cevap gelmezdi o konuya.
Bomboş forum bomboş.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Hayır gereksizler her yerde olur ama sitenin sahibi yok resmen atacaksın hepsini olacak bitecek Hiç acımam o konularda biraz disiplin lazım yoksa sitede huzur düzem kalmaz
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu aralar aşırı aşırı sakin.
Telefon önerilerinde konu açılmış 21 dakika önce cevap veren yok. Cevap vermeyeyim vermeyeyim dedim verdim üste çıktı iki üç cevap gelmeye başladı cevap vermesem üste çıkmayıp cevap gelmezdi o konuya.
Bomboş forum bomboş.
Aslında biraz konu başlıklarında sıkıntı var sanki sadece telefon önerisi başlığı dolu diğer kısımlar hep boş öbür türlü olmasındansa böyle olması daha iyi ama

Reaksiyon puanı
5,172
SDN forum bu aralar aşırı aşırı sakin.
Bomboş forum bomboş.
İleride toparlaması ümidi ile:(

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Konulara cevap yazanlari topla nerdeyse ayni besli,onlu.bu arada sevmemis olsanda giyaninda baslik acmak cok dogru degil.somuc itibariyle forum sayisida cok degil.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Haklısın hocam ben de oradan geldim. Herkes siyaset konuşuyor öyle bir konuya alakalı bir mesaj atarsanız çok rahat 500-600 beğeni alıyor siz düşünün artık. Telefon önerileri yazılım ve teknik yardım bomboş hiç kimse yok az kaldı forum siyaset olacak orası.

Reaksiyon puanı
5,172
Hakkaten millet niye konu açmıyor ki açsalar biz cevaplıyacağız ama yok açmıyorlar

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Konulara cevap yazanlari topla nerdeyse ayni besli,onlu.bu arada sevmemis olsanda giyaninda baslik acmak cok dogru degil.somuc itibariyle forum sayisida cok degil.
Aslında orda şikayet edecek birini bulamadığımdan sinirlendim buraya yazdım kötülemek istemem tabiyki ama öyle geniş kapsamlı bir forumun o halde olması kızdırdı açıkcası yetkililere duyurulur gibi yazasım gelditabi onlarında işine gelmiyorsa pek anlamıyorum bu işleri

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayır gereksizler her yerde olur ama sitenin sahibi yok resmen atacaksın hepsini olacak bitecek Hiç acımam o konularda biraz disiplin lazım yoksa sitede huzur düzem kalmaz

Aslında biraz konu başlıklarında sıkıntı var sanki sadece telefon önerisi başlığı dolu diğer kısımlar hep boş öbür türlü olmasındansa böyle olması daha iyi ama
Yahu dolu oluyor da ne oluyor? Cevap veren mi var? Ancak kendini tatmin edememiş bir kaç fanboy iPhone konusu falan olursa yok şöyle iPhone yok böyle iPhone demeye geliyorlar. Alt bütçede ki konulara cevap veren yok. Ha bir de SE'ciler var.(SDN forumdan bahsediyorum yanlış anlaşılmasın.)

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Haklısın hocam ben de oradan geldim. Herkes siyaset konuşuyor öyle bir konuya alakalı bir mesaj atarsanız çok rahat 500-600 beğeni alıyor siz düşünün artık. Telefon önerileri yazılım ve teknik yardım bomboş hiç kimse yok az kaldı forum siyaset olacak orası.
Forum siyaset olarak adı değişseydi keşke bizde ona göre üye olurduk yaptıkları da siyaset olsa laf dalaşı sadece.
Yahu dolu oluyor da ne oluyor? Cevap veren mi var? Ancak kendini tatmin edememiş bir kaç fanboy iPhone konusu falan olursa yok şöyle iPhone yok böyle iPhone demeye geliyorlar. Alt bütçede ki konulara cevap veren yok. Ha bir de SE'ciler var.
Haklısınız aslında her konuya yorum yapmak yerine doğru düzgün bilgili oldukları konuda yorum yapsalar daha iyi olur adam bütçem 1500 diyor biri çıkıp ıphone öneriyor ıphonela şaşmışlar

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Aslında orda şikayet edecek birini bulamadığımdan sinirlendim buraya yazdım kötülemek istemem tabiyki ama öyle geniş kapsamlı bir forumun o halde olması kızdırdı açıkcası yetkililere duyurulur gibi yazasım gelditabi onlarında işine gelmiyorsa pek anlamıyorum bu işleri

Kizdirmislar seni belli.yani burda da kendini fanboy sanan birkac tip var ama bakiyosun zamanla onemsemiyosun.sanki sirketlerin para ceplerine giriyor.

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Forumlar teknik anlamda halen ilk geliştirildikleri gibi, şekil dışında hiç bir gelişme yok. Forum iş yükünün üye sayısına kıyasla az miktardaki admine ve moderatöre yüklenmesi yanlış. Bunun altından kalkılması çok zor ve hatasız işlemesi imkansıza yakın. Açılan konu başlıklarının yönetim hakları konuyu açan kişiye ve onun tayin edebileceği kişilere verilmelidir. Silinecek mesajları ya da konudan banlanacak kullanıcıları onlar belirleyebilmelidir. Peki ya konu başlığı sakatsa ne olacak diyeceksiniz. O da diğer kullanıcıların sisteme yapacağı bildirimlerle otomatik olarak kontrol edilmelidir. Yani bir nevi sosyal ağ mantığıyla çalışan forum. Bayağıdır üzerinde çalıştığım bir sistem var ve buna yakın bir prensipte çalışıyor. Umuyorum ki yakında sizinle paylaşırım.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Ordaki adamları tanıyorum hepsi iyi çalışanlardır ama verdikleri hizmet maalesef burası kadar iyi değil Mesut İle Erdi Abi nin maillerine mail yolla ordan konuş

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Donanımhaber bilgili insan sayısına bakarsak sdnyi baya bir katlar:)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Donanımhaber bilgili insan sayısına bakarsak sdnyi baya bir katlar:)

Onlar Sadece Pc ve telefon ekipmanlarıyla haber sunup detaylı anlatıyorlar SDN bütün teknolojiyi haber sunduğu için çok fazla detaya girmediğinden öyle gözüküyor ama değil

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Ben siteleri değil forumları kast ediyorum.

Forumlarına pek gözatmadım ama daha bilgiler tabiki ama SDN daha büyük ortam olduğu için bütün sorunları başka konuları da sorabilme avantajın var orda pc veya telefon oyuncu ekipmanı gibi kısıtlı yani

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Forumlarına pek gözatmadım ama daha bilgiler tabiki ama SDN daha büyük ortam olduğu için bütün sorunları başka konuları da sorabilme avantajın var orda pc veya telefon oyuncu ekipmanı gibi kısıtlı yani
SDN daha mı büyük? Forum DH 2001 yılında kuruldu. Kuruluşundan bu yana 9,987,768 konu açıldı ve 128,137,597 mesaj atıldı. Yaklaşık üye sayısı 1.5 milyonu aşkın. Şimdi de SDN Foruma bakalım. SDN 2005 yılında kurulmuş (forumun tarihini bilmiyorum), toplam 480.902 konu açılmış ve 4.125.657 mesaj atılmış. Üye sayısı 250 bini aşkın. Forum SDN'de gün içerisinde yaklaşık 100 üye aktif olurken, bu sayı Forum DH'de 2000'i geçiyor. Ayrıca onların ziyaretçi sayısı bizimkinin tam 8 katı oluyor genelde. Bence orası daha büyük.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Büyük dediğim Konular açısından Çok çeşitli konular mevcut burada biliyorum orası en eski ilk açılan Forum Sitesi DH 1999 yılında kuruldu Forum sitesi 2001 yılında açıldı

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
buraya katıldığım ilk zaman daha kalabalıktı ama çokta fark yoktu SDN çizgisini bozmuyor en azından bırakın az olalım DH gibi seviyesiz insanlardan yok burada :) ( konu dışı ) (ölücüler)

M

Murat Burç

SDN Okuru
buraya katıldığım ilk zaman daha kalabalıktı ama çokta fark yoktu SDN çizgisini bozmuyor en azından bırakın az olalım DH gibi seviyesiz insanlardan yok burada :) ( konu dışı ) (ölücüler)
O ölücüler meselesi nedir? Baya duydum ama ne olduğunu açıklayan görmedim.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Forumun ikinci el bölümü bulunmakta. Örneğin kutulu oyun satıyorsunuz sıfır fiyatı 200 lira. Adam geliyor 30 lira vereyim zaten o oyun oynanmıyor artık diyor. Gibi gibi...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Forumları kötü çok seviyesiz insanlar mevcut Ben sadece DH nin sitesinde haberlerine bakıp videolarını izliyorum bencede sizde öyle yapın

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
2.el bölümünde onların malı kıymetlidir ama senin malın 5 para etmez gözlerinde 500 TL lik bir herhangi bir alet edevata 200 TL ye bırak zaten kalitesiz gibi cümle kuran tuhaf insanlar işte :)

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
O sözün aslı ölücü değil mezarcı, boş mezar bulsa atlayacak anlamında:)
Donanımhaberde bu mezarcılık o seviyeye ulaşmış ki forumun tepesinde adamlar kampanyalar fırsatlar diye konulara kısayol oluşturmuşlar.
Meselâ bebek bezi normâlde 50 lira, bir sitede 10 liraya kampanya buluyorlar, çoluğu çocuğu olmayan adam bile "ileride lâzım olur diye" 20-30 tane sipariş veriyor:D

penguin

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
DH'de özellikle Mesut ve Erdi'nin hazırladığı videoları severek izlerim. Samimiyetleri, sıcaklıkları, mütevazi kişilikleri ve ele aldıkları konulara hakimiyetleri çok iyi. Robot gibi konuşup, robot gibi hareket etmiyor oluşları, diğer üyelerle sürekli iletişim halinde olmaları bile önemli bir artı puan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...