Soru Dolar ne zaman patlar

Bu konuyu okuyanlar

İsmimyok22

Asistan
Reaksiyon puanı
49
dolar yarından İtibaren hızla artıcak kışın 60-70tl yi görür diyorlar sizce dolara yatırım mantıklı mı şuan euro da duruyor

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,251
30₺ leri görür ama dahada fazla artmaz bence ama bura Türkiye ve ben ekonomistim ünvanlı biri yönetiyor o yüzden herşey mümkün

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,874

Ekli dosyalar

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    20.3 KB · Görüntüleme: 70

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Dolarda aralık ayındaki gibi spekülatif bir hareket (düşüş) bekleniyor... Yıl sonu dolar öngörüsü de 20-22 TL bandında.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
dolar yarından İtibaren hızla artıcak kışın 60-70tl yi görür diyorlar sizce dolara yatırım mantıklı mı şuan euro da duruyor
Dolar artmaya devam edecek.Hükümet değişmediği sürece Dolar ve Euro da ciddi bir düşüş beklememek lazım.

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Dolar artmaya devam edecek.Hükümet değişmediği sürece Dolar ve Euro da ciddi bir düşüş beklememek lazım.
Hükümet değişse de durum aynı olacak. Burada herhangi A Partisi veya B Partisini savunmuyorum. Siyasilerin elinde sihirli değnek yok. Bu arada hiçbir devlet yöneticisi oy kaybedeceğini bile bile milletini mağdur etmez. Ancak bu dediklerim hükümetin tedbir alması gerektiği gerçeğini de değiştirmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 büyüdü @anadoluajansi Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 büyüdü

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz dostlar? ? İnanmakta güçlük çektim ilk okuduğumda.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Hükümet değişse de durum aynı olacak. Burada herhangi A Partisi veya B Partisini savunmuyorum. Siyasilerin elinde sihirli değnek yok. Bu arada hiçbir devlet yöneticisi oy kaybedeceğini bile bile milletini mağdur etmez. Ancak bu dediklerim hükümetin tedbir alması gerektiği gerçeğini de değiştirmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 büyüdü @anadoluajansi Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 7,6 büyüdü

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz dostlar? ? İnanmakta güçlük çektim ilk okuduğumda.
Hükümet değiştiğinde kabul bir anda düzelmeyecek ama uzun vadede düzelme ihtimali yüksek çünkü Muhalefetin içinde ekonomiyi iyi bilen insanlar var.

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Hükümet değiştiğinde kabul bir anda düzelmeyecek ama uzun vadede düzelme ihtimali yüksek çünkü Muhalefetin içinde ekonomiyi iyi bilen insanlar var.
Haklılık payınız var hocam da, ekonomi bilmek işe yarasa Cumhurbaşkanı ekonomist ve zaten geçmiş yıllarda ekonomi iyiydi. Pahalılık tüm dünya genelinde bir problem. İdare de hata yok demiyorum ama tek sorun bu değil. Farkettiyseniz Yunanistan üzerinden ABD asker yığıyor. Mülteci sorunu zaten ortada, Halk mağdur, Güneyde terör örgütleri destekleniyor. Ve daha fazlası... Oyunlar oynanıyor ama sonumuz hayrolsun. Zaten bu ekomomik kriz başka ülkede olsa isyan çıkardı. Biz sabırlı bir milletiz, nereden geldiğimiz belli. Ancak bu gidişat önlenmeli.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Haklılık payınız var hocam da, ekonomi bilmek işe yarasa Cumhurbaşkanı ekonomist ve zaten geçmiş yıllarda ekonomi iyiydi. Pahalılık tüm dünya genelinde bir problem. İdare de hata yok demiyorum ama tek sorun bu değil. Farkettiyseniz Yunanistan üzerinden ABD asker yığıyor. Mülteci sorunu zaten ortada, Halk mağdur, Güneyde terör örgütleri destekleniyor. Ve daha fazlası... Oyunlar oynanıyor ama sonumuz hayrolsun. Zaten bu ekomomik kriz başka ülkede olsa isyan çıkardı. Biz sabırlı bir milletiz, nereden geldiğimiz belli. Ancak bu gidişat önlenmeli.
Ekonomi geçmiş yıllarda iyiydi ama nasıl iyiydi? AKP de Ali Babacan adında ekonomiyi iyi bilen,iyi yöneten bir uzman vardı.Senin Cumhurbaşkanın sırf kendisini ve yandaşlarını zengin etmek için Ali Babacanı görevden aldı.Ali Babacan gittikten sonra ekonomi tepe taklak oldu.Bugünkü tablonun 1 numaralı suçlusu Cumhurbaşkanıdır.Yok dış güçler,yok savaş Bunların hepsi bahane.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
TL ne kadar çökerse çöksün asgari ücreti 300 dolara sabitlerler.

Ama iş bundan sonra başlıyor tabi. Maaş 300 dolara sabitlendi diyelim. TL ile maaş alıyorsunuz.
Toplayacağınız paranı TL de tutarsanız ekonomiyle birlikte dibi görürsünüz. Doları olmayanı dövüyorlar şimdiki zamanda.

1 Devlet yurtdışıyla Dolarla alışveriş ediyorsa Dolar tutmanızda hep yarar var.
Devlet yurtdışıyla TL ile alışveriş yaparsa TL ye geçin. Çünkü TL baya değerlenir.

HakanÇ11

Asistan
Reaksiyon puanı
133
Ekonomi geçmiş yıllarda iyiydi ama nasıl iyiydi? AKP de Ali Babacan adında ekonomiyi iyi bilen,iyi yöneten bir uzman vardı.Senin Cumhurbaşkanın sırf kendi ve yandaşlarını zengin etmek için Ali Babacanı görevden aldı.Ali Babacan gittikten sonra ekonomi tepe taklak oldu.Bugünkü tablonun 1 numaralı suçlusu Cumhurbaşkanıdır.Yok dış güçler,yok savaş Bunların hepsi bahane.
Biraz gündemi takip etmekte yarar var. Hemen "Senin Cumhurbaşkan'ın" diyerek kutuplaşmaya gerek yok. Ben hükümetin yetersizliğine de değindim. Forumda artık siyaset konuşmayacağım çünkü birbirimizi yanlış anlıyoruz. Çoğu zaman ise siyaset insanların arasını bozuyor.

Ben sağcı da değilim solcu da. Milleti Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Sağ-Sol kavgaları ile böldüler. Solculuk komünizm, sağcılık kapitalizm kısaca. Amerika-Rusya yani. Ekonomi kötü olsa da Türkiye gerçekten çok büyük işler yaptı. Bu da iktidarın başarısı. Büyük dünya devletleri, dünyada söz hakkı olan bir Türkiye istemiyor. Yukarıda yazdım zaten. Velhasılıkelam ekonominin, eğitimin, hizmet sektörünün kötü olmasının sorumlusu da hükümettir. Bir konuyu tartışırken illa bir tarafı tutmaya gerek yoktur.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Olabilir. Zamanında oldu da. Atatürk zamanında 1-2 TL olan kur zamanla 10, 30, 50, 100, 1000 derken uzun vadede milyonlu sayılara ulaşıldı. Zaten şuan bu artış eğilimine göre de aslında dolar kurunun böyle artması gayet normal. Arttıkça sıfır sileriz sorunu çözeriz. Zaten 2005'de de Bunu yaptık.