Dolar Alacam

Bu konuyu okuyanlar

micheal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Mevduat hesabı 64 TL hesap ücreti var yazıyor sözleşmede internette Akbank sitesinde Danıştay kararı ile ücret durdurulmuş yazıyor ne saçma iş bide

Hafta sonu döviz alınmaz dimi pazartesi piyasanın açılmasını beklemek lazım
.
Şuan yatırım için mantıklı başka birşey varmı

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Haftasonu piyasasında alma, bence Sterlin yakın vakitte şimdi olan kurun üstüne USD’ye göre daha hızlı çıkacak.

micheal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Haftasonu piyasasında alma, bence Sterlin yakın vakitte şimdi olan kurun üstüne USD’ye göre daha hızlı çıkacak.
Peki elimde 7000 TL ile zarar etmemek için ne yapmalıyım ? Birşey alsam onuda satarken fiyatı düşecek gerçi ne olacağı belli değil

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Peki elimde 7000 TL ile zarar etmemek için ne yapmalıyım ? Birşey alsam onuda satarken fiyatı düşecek gerçi ne olacağı belli değil
Bence elinde dursun paran, bu SARS-COV2 başlamadan bir hafta önce 540 TL’den 5 çeyrek aldı bir arkadaşım ve zarar etti(hatta bende seviniyordum artar ve biriktirdiğim para da o yolla artar diye, zarar etmemiş olsam da karda edemedim), piyasa fazla dalgalı ve bugun yüksek olan bir şey yarın dibe çakılabiliyor.

micheal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bence elinde dursun paran, bu SARS-COV2 başlamadan bir hafta önce 540 TL’den 5 çeyrek aldı bir arkadaşım ve zarar etti(hatta bende seviniyordum artar ve biriktirdiğim para da o yolla artar diye, zarar etmemiş olsam da karda edemedim), piyasa fazla dalgalı ve bugun yüksek olan bir şey yarın dibe çakılabiliyor.
Arkadaş çalışmayinca çalışmıyor diyorlar işi buldum askerden geldim para kazaniyom akıl vermeye kalkiyorlar
Altın al dolar al anlatiyoz anlamıyorlar rrrrrr
721 dolar alabilyorum şuan daha da alırım da neyse
721 diyelim 4943 TL'ye
Arkadaş dolar 7.60 TL den bozdursam bileee
5479 TL yapıyor anlamıyorlar
500 TL için ben paramı rehin mi yapayım
TL olarak tutarım
Akıl vermeye kalkiyorlar bir halttan anlasalar

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Fonlara yatır. Çıkar, düşer, ama uzun vadede kazandırır. Ve daha güvenli, çünkü aşırı düşüşler yaşamaz. Beklentilerin de senelik olsun. Bir haftada veya bir ayda ne kazandırdı hesabı ile kafanı bulandırma.

micheal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Fonlara yatır. Çıkar, düşer, ama uzun vadede kazandırır. Ve daha güvenli, çünkü aşırı düşüşler yaşamaz. Beklentilerin de senelik olsun. Bir haftada veya bir ayda ne kazandırdı hesabı ile kafanı bulandırma.
Bilmediğim ise girmem hiçbir zmaan bilgim olmadığı riskli işe

Reaksiyon puanı
61
Kardeşim Nisan için biraz bekle Nisanda özellikle 2. bir dalga düşüş bekleniyor emtialarda analizciler sürekli dile getiriyor bunu he olur olmaz orası muallak 340'dan 3 günde 299'a düşen bir altın oldu. Ben şuan için kısa vadede gümüş al sat yapıyorum. Sana al sat yap demiyorum biraz bekle olur da emtia dediğimiz gümüş altın düşerse bütün paranla al kalsın uzun vadede üzmezler seni, ben gümüş aldım önümüzdeki hafta satıp bekleyeceğim. Olurda dedikleri gibi nisan ayı içerisinde düşerse bütün paramla alıp beklerim. iyi kazandın mı dersen kendi bütçeme göre iyi kazandım

emrefazli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Nacizane tüpraşla türk hava yolları önerebilirim

Ferit Çelebi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
şu an piyasa sallantıda bir iyice araştırma yapın satın almadan

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Bu senin hangi zamanda kâr elde etme isteğine bağlı. Kısa mesafe mi uzun mesafe mi? Ne tür koşucusun.
2019 eylülde 3 bin $ param olsum diyelim.
Dolar 5.85 ₺ ve altın gramı 280 ₺ imiş.
Dolar şimdi 6.7₺ ve altın 363 ₺
Bu parayı dolar tutmak mı mantıklı yoksa altında mı? Hesap ortada.
Şunu unutmayın altın evrensel bir para birimi. Hiç bir ülkeye ait değil. Her ülkenin parası. Altını kimse yenemez. Uzun vaade ve düşük risk için altın.
Kısa dönemlerde yüksek risk için dolar.
Param değer kaybetmesin diyorlar altında dursun. Yok ben heyecanlanmak istiyorum dersen döviz oyna ama zarar edersende üzülme :)
Tüm dünya piyasası altına gör şekillenir. Ülkelerin paralarındaki gücün arkasında altın rezevleri vardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Grafikleri şuanki saat itibari ile mynet.com dan aldım.
Güncel değerler: dolar 6.71 euro 7.34 altın gramı 363.5.
Herşey gözler önünde uzun vade için altının taban çarpanı daha fazla
20200413_062642.jpg
20200413_062718.jpg
20200413_062804.jpg

Son düzenleme:

osmanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
sepet yapın biraz altın biraz döviz

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Eğer bir süre dayanıp satmayacaksanız, dolar olur şu anlık çünkü dolar ucuzladı bu aralar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ha dolar ha iddia oynamak, aynı risk var...

Bir de resmindeki dondurma mı önemli, kızlar mı yoksa dondurma yeme biçimleri mi (!!!) Acayip acayip resimler ...

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,593
Mevduat hesabı 64 TL hesap ücreti var yazıyor sözleşmede internette Akbank sitesinde Danıştay kararı ile ücret durdurulmuş yazıyor ne saçma iş bide

Hafta sonu döviz alınmaz dimi pazartesi piyasanın açılmasını beklemek lazım
.
Şuan yatırım için mantıklı başka birşey varmı
Bence yatırım için Kuveyt Türk hesabı açın. Ücretsiz EFT-Havale, bir de alış satış oranları en iyi düzeyde. İnternetten başvurarak kapınıza kadar gönderiyorlar kartınızı :D