Dolar 7,60 seviyesinin üzerine çıkarak yeni rekor seviyesini gördü

Bu konuyu okuyanlar

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Şimdi çok mu iyi vergiler belimizi büküyor, kullanmadığım köprü geçiş garantili olduğu için parası cebimden çıkıyor çok mu iyiyiz yani şuan?

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Şimdi çok mu iyi vergiler belimizi büküyor, kullanmadığım köprü geçiş garantili olduğu için parası cebimden çıkıyor çok mu iyiyiz yani şuan?
Elbetteki elimizde olanla yetinip tamam demeyeceğiz hep daha iyisini ve daha fazlasını isteyeceğiz ama ülkemizin bulunduğu coğrafyayı ve bu coğrafyanın malum zorlu şartlarını da göz ardı etmemiz gerekiyor, inanın ülkemizi ve insanlarımızı çok daha güzel günler bekliyor, umutsuzluğa asla pirim vermeyeceğiz.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Türk insanı sonuna kadar emeğini harcar, hatta emeğinin üzerine bile çıkıyor. Ancak bu emeğin karşılığını alamıyorsa sıkıntı zaten orada sevgili ağabeyim. Bunu anlatmak o kadar zor ki, anlatamamakla kalıp üzerine çok laf yiyenler var bu ülkede.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Türk insanı sonuna kadar emeğini harcar, hatta emeğinin üzerine bile çıkıyor. Ancak bu emeğin karşılığını alamıyorsa sıkıntı zaten orada sevgili ağabeyim. Bunu anlatmak o kadar zor ki, anlatamamakla kalıp üzerine çok laf yiyenler var bu ülkede.

Çok güzel sözler ve laflar ama atladığınız bir şey var.
Kim bu dediğiniz emeğin karşılığını verdirecek ? Kim bu çarpık düzeni düzeltecek alternatif kim ?
Doğu AKdenizde ne işimiz var diyenler mi ? inatla Türk Askerini vuran YPG-PYD'ye terör örgütü değil diyenler mi ? Veya alenen terör örgütü üyeliği ortaya çıkmış HDP'lileri savunan isimler mi kim...

Şöyle her konuyu eleştirip iktidar değişsin sabah bir kalkacaz dolar 1 TL olacak asgari ücret 5000 TL olacak işsizlik bitecek fakir insan kalmayacak her şey bedava olacak ÖTV KDV sıfırlanacak flan sanıyor bazıları...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Şöyle her konuyu eleştirip iktidar değişsin sabah bir kalkacaz dolar 1 TL olacak asgari ücret 5000 TL olacak işsizlik bitecek fakir insan kalmayacak her şey bedava olacak ÖTV KDV sıfırlanacak flan sanıyor bazıları...
Eğer bunu bana söylüyorsanız yanlış duvara toslarsınız. :) Ben A kişisi gitsin yada B kişisi gelsin demedim. Düzenin değişmesinden yanayım; kişilerin, partilerin ve partizanların benimle hiç ilgim olmaz.

Düz adamım ve düz kalacağım. Takım tutar gibi ne parti tutar nede kişi tutarım. Her koyun kendi bacağından asılırken bizlerde kendi asılacağımız urganın peşindeyiz.

Bu benim görüşüm. Böyle de bilinmesini isterim. ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Çok güzel sözler ve laflar ama atladığınız bir şey var.
Kim bu dediğiniz emeğin karşılığını verdirecek ? Kim bu çarpık düzeni düzeltecek alternatif kim ?
Doğu AKdenizde ne işimiz var diyenler mi ? inatla Türk Askerini vuran YPG-PYD'ye terör örgütü değil diyenler mi ? Veya alenen terör örgütü üyeliği ortaya çıkmış HDP'lileri savunan isimler mi kim...

Türkiye'ye 2008 yıllarındaki gücü kazandıran kim?
2008'den 2020'ye kadar ülke ekonomisin batıran kim?
Aynı kişiler.
Neden peki?

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Bir günde ya da bir partiyle düzeleceğine inanan adam ile avrupa'nın bizi kıskandığını sanan adam gözümde farksız. Kral çıplak diyemeyenlere gelsin.

• Beğen
Reactions: bud

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Eğer bunu bana söylüyorsanız yanlış duvara toslarsınız. :) Ben A kişisi gitsin yada B kişisi gelsin demedim. Düzenin değişmesinden yanayım; kişilerin, partilerin ve partizanların benimle hiç ilgim olmaz.

Düzen değişmeli tamam buna bende katılıyorum ama elimizdeki seçenekler ortada.
Bir sağa bakıyorum bir sola bakıyorum. Kör topalda olsa hiç yoktan iyidir diyorum Muhalefetin söylemlerini hareketlerini gördükten sonra.

Doğru ile yanlış arasında seçim yapmak kolaydır biz iki yanlış arasından daha az olanını arıyoz şuanki siyasette.

Eleştirmek için binlerce konu bulunur hükümet için ama muhalefeti görünce dinleyince insan orada duruyor kilitleniyor resmen bunada şükür deyip yoluna bakıyor. Yoksa sanki ben Dolar düşmesin ÖTV KDV düşmesin asgari ücret zamlanmasın petrol doğalgaz elektirik sabah akşam zamlansın diye umuyorum ama şartlar...

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
İki ucu değnek olan durumdayız şuan dostum. Bir yana bakıyorsun ağzı olduğundan dolayı konuşuyor. Diğer tarafa bakıyorsun sadece konuşuyor, anlattığını kendi anlamıyor ama sadece konuşuyor.

Hangi aydayız şuan Eylül ayı Ağustos ayından iyi değil ise ben bir şey diyemiyorum.. :)

Ekonomi eleştireceksem kendi cebimle eleştiririm, kimse de çıkıp demesin "harcıyorsan istediklerini yapamazsın." Harcamıyorum ağabeyler, maaşım bez, ıslak mendil, zıbın, meyve, et (temel ihtiyaçlar) ve doğal gazı, elektriğe filan harcıyorum.

Geçen sadece kendime bir tane bisiklet aldım. Onu da araba alamayacağım için aldım. :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İki ucu değnek olan durumdayız şuan dostum. Bir yana bakıyorsun ağzı olduğundan dolayı konuşuyor. Diğer tarafa bakıyorsun sadece konuşuyor, anlattığını kendi anlamıyor ama sadece konuşuyor.

Hangi aydayız şuan Eylül ayı Ağustos ayından iyi değil ise ben bir şey diyemiyorum.. :)

Ekonomi eleştireceksem kendi cebimle eleştiririm, kimse de çıkıp demesin "harcıyorsan istediklerini yapamazsın." Harcamıyorum ağabeyler, maaşım bez, ıslak mendil, zıbın, meyve, et (temel ihtiyaçlar) ve doğal gazı, elektriğe filan harcıyorum.

Geçen sadece kendime bir tane bisiklet aldım. Onu da araba alamayacağım için aldım. :)

Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız ama sonuç =? Çözüm ney veya kim ?

Bu şekilde bir muhalefetin iktidar olması mı ? Atıyor tutuyor verdiği çözüm önerisi Sıfır kağıt açılsın her oyunda :D Kahvecileri kurtaracak çözüm önerisi...

Bİrde uzmanlarla konuşun flan diyor.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Türkiye'ye 2008 yıllarındaki gücü kazandıran kim?
2008'den 2020'ye kadar ülke ekonomisin batıran kim?
Aynı kişiler.
Neden peki?
Batmış dediğiniz ekonomi ile dünyanın dört bir yanında operasyon yapabiliyorsak, tüm avrupaya kafa tutup doğu akdenizde KENDİ SONDAJ GEMİLERİMİZLE arama yapabiliyorsak, bu konuda kimseye eyvallahımız yoksa, aynı zamanda karadenizde yine kendi milli imkanlarmız ile gaz bulabiliyorsak, terör örgütlerine operasyon yababilmek için muhimmat konusunda kimselere ve hiç bir ülkeye eyvallah çekmiyorsak, dünyanın çeşitli ülkelerine askeri silah ve teçhizat ihraç edebiliyorsak, pandemi döneminde tüm avrupa ülkelerine kıyasla çok daha sağlam bir sağlık altyapımız varsa ve bir çok dünya ve avrupa ülkesine sağlık malzemeleri yardım/ihraç edebiliyorsak vs.vs. lütfen bu halka azda olsa ülkesi ile guru duymayı çok görmeyin ya, bu insanlar bütün bunları görebilmeyi çok ama çok uzun yıllar bekledi.

Son düzenleme:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kahvecileri kurtaracak çözüm önerisi...
Öz ağabeyim pandemi öncesi (yani virüs henüz ortada yokken) kahvehane açtı kendisine. Aradan 1 ay bile geçti yada geçmedi pandemi sebebi ile tüm kahveler kapatıldı. O durumu çok iyi biliyorum, eşi çalışmayan, lisede bir öğrenci, ilkokulda bir öğrenci olan kızları var. Düşün ne durumda olduklarını.

Sadece bunu kahve işletmecileri olarak görmemek lazım. Keşke benim imkanım olsa da bir nebze kendilerine dokunabilsem diye gecelerce düşündüm ama elimden bir şey gelmedi.

Bu durumdayken A kişisi gidip B kişisi gelse yapacağı çok şey var. Allah kolaylık versin..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Öz ağabeyim pandemi öncesi (yani virüs henüz ortada yokken) kahvehane açtı kendisine. Aradan 1 ay bile geçti yada geçmedi pandemi sebebi ile tüm kahveler kapatıldı. O durumu çok iyi biliyorum, eşi çalışmayan, lisede bir öğrenci, ilkokulda bir öğrenci olan kızları var. Düşün ne durumda olduklarını.

Sadece bunu kahve işletmecileri olarak görmemek lazım. Keşke benim imkanım olsa da bir nebze kendilerine dokunabilsem diye gecelerce düşündüm ama elimden bir şey gelmedi.

Bu durumdayken A kişisi gidip B kişisi gelse yapacağı çok şey var. Allah kolaylık versin..

Çözüm basit aslında bak üstte videoda açıklamış muhalefet lideri her oyunda yeni kağıt açacak ve uff bir daha çay kahve yetiştiremez. Ekonomide abinde kurtulur... ( Kimsenin aklına gelmeyecek dahiyane bir plan değil mi ? )

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877

Dolarla borcun mu var diyen bakan ve buzdolabı satışlarıyla övünen cumhurbaşkanı da benim gülüncüme gidiyor...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Dolarla borcun mu var diyen bakan ve buzdolabı satışlarıyla övünen cumhurbaşkanı da benim gülüncüme gidiyor...

Tamam o zaman önümüzde ki ilk seçimde oylar Ekmek İçin Ekmelettine mi Gülmek için Abdullah Gül'e mi =?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ekmelettin hataydı kabul ama şuan Abdullah Gül sadece söylenti kesin bir şey yok ki.

Bütün herkes biliyor Kemal Kılıçtaroğlunun kafasında Abdullah Gül olduğunu. Meral Akşener kabul etse 2018'dede yapacaktı herkes itiraf etti zaten. Muharrem İnce'de söyledi.
Şimdilerde Meral Akşener ben engel olmam artık dedi geçenlerde Halk TV'de . Kemal Kılıçtaroğluna soruyorlar yok öyle bir şey AKP'nin kurucu üyesini biz CHP'den aday yapmayız diyemiyoz laf dolaştırıyor sadece en az 3 programda soruldu. Ve içerden gelen sızıntıların hepsi Kemal Kılıçtaroğlunun onu istediğini söylüyor.

Not: Bak buraya yazıyorum büyük ihtimal aday Abdullah Gül olacak ve sende Kemal Kılıçtaroğlunun deyimiyle tıpış tıpış gidip oy verecen...

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
forumda neden siyaset konularından uzak kalmalıyım ? sorusunun bir cevabı daha

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bütün herkes biliyor Kemal Kılıçtaroğlunun kafasında Abdullah Gül olduğunu. Meral Akşener kabul etse 2018'dede yapacaktı herkes itiraf etti zaten. Muharrem İnce'de söyledi.
Şimdilerde Meral Akşener ben engel olmam artık dedi geçenlerde Halk TV'de . Kemal Kılıçtaroğluna soruyorlar yok öyle bir şey AKP'nin kurucu üyesini biz CHP'den aday yapmayız diyemiyoz laf dolaştırıyor sadece en az 3 programda soruldu. Ve içerden gelen sızıntıların hepsi Kemal Kılıçtaroğlunun onu istediğini söylüyor.

Not: Bak buraya yazıyorum büyük ihtimal aday Abdullah Gül olacak ve sende Kemal Kılıçtaroğlunun deyimiyle tıpış tıpış gidip oy verecen...
Sen rahat ol Gül CHP'den aday olmaz.