Dolar 7,60 seviyesinin üzerine çıkarak yeni rekor seviyesini gördü

Bu konuyu okuyanlar

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Gurbettekiler Türkiye'den ev almak için para biriktiriyorlar...
0*IShPAS-EGjo6xm88.png

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ak parti hükümetleri, Cumhuriyet tarihinin en başarılı ve en güvenilir hükümetleridir, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Cumhuriyet tarihinin en başarılı lideridir.
Ülkemiz hiç olmadığı kadar itibarlı vede güçlüdür, bundan kuşkunuz olmasın ve ülkenize güvenin.
Ya biz görmüyoruz diyecem sokağa çıkıp kime sorsan şuan memnun değil, ya siz başka alemde yaşıyorsunuz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Sen şu anda ülkenin bitik durumda olduğunu göremiyorsan kendine aynada bakmanı tavsiye ederim.2000 ve öncesini çok iyi biliyorum.Bu ülkede bir çok siyasi parti geldi,Akp kadar insanların aklıyla alay eden bir parti daha gelmedi.Bir Cumhurbaşkanı düşün sosyal mesafe diyor beyimiz Giresun’da miting yapıp insanların hayatını tehlikeye atıyor.Sosyal mesafe diyor,kendi milletvekili 1500 kişilik düğün yapıyor.Bu milletvekiline tek kelime eden yok.Her seferinde ülkemiz için uğraşıyoruz diyor,ülke için gelir kaynağı olan Ayasofya’yı cami yapıp sanki ülkede cami yokmuş gibi.Hem gelir kaynağını yok ediyor.Hemde Ayasofya’yı insanlara açarak insanların hayatını tehlikeye atıyor.Bu hükümetin yatacak yeri yok.Bu ülkede fahiş vergilerin alındığı,Zenginin daha zenginleştiği,fakirin dibi gördüğü bir ortamda sen hala bu hükümeti savunabiliyorsan sanalda yazıklar olsun.

Yaşının max 16 olduğunu düşünüyorum neyse konu Türkiye/ Gündem altında olduğu için yazmayacam. Konudan konuya atlıyorsun yoksa...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,982
Ak parti hükümetleri, Cumhuriyet tarihinin en başarılı ve en güvenilir hükümetleridir, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Cumhuriyet tarihinin en başarılı lideridir.
Ülkemiz hiç olmadığı kadar itibarlı vede güçlüdür, bundan kuşkunuz olmasın ve ülkenize güvenin.
Ak partili dede aklıma girdi.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
(!) işareti yazmayı unutmuş

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
(!) işareti yazmayı unutmuş
Unuttuğum şey, bu güzel vatanımızı KABİLE Devleti düzeyine indirgeyenleri kınıyorum. Bunu yazmayı unutmuştum, ben ülkemle, milletimle gurur duyuyorum, aynı zamanda da ülkemizi yönetenlere sonuna kadar güveniyorum.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Asıl sen şaka mısın?
Hayır değilim! Ayasofya gelir kapısı filan değildi. Ayasofya'nın statüsü hiç bir kurumun gelir kapısı olarak bakılamaz. Müslümanlara biraz saygınız olsun. İnsanların değerlerini kendi ideolojilerinize malzeme yapmayın. İkide bir Ayasofya diyerek insanları kışkırtmayin...

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Sen en iyi işlemci Iphone'da deyip Amerikan mallarına 10-15 bin TL verdirmeye çalışmaya devam et ne diyem ben sana...
İlla en iyi işlemci iphone’da diye herkes hemen onu alacak değil. Herkesin öncelikleri aynı değil.

Birde arkadaş ne desin? En iyi işlemci general mobile’de deyip yalan mı söylesin? Doğruyu söylemiş işte. 2020 serisininden emin değilim ama 2017-2019’a kadarkiler rahat bir şekilde en güçlüydüler.

Birde o iphone satılınca devlet te çok kazanıyor bunu sen de biliyorsun.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Türkiye büyük devlettir fakat süper güç değildir. Amerika süper güçtür ama büyük devlet değildir. Tarihte Amerika dışında büyük devlet olmadan süper güç olan sadece Moğollar vardı. Sonlarının nasıl olduğu malûm. Türkiye bugüne kadar belki 10dan fazla ekonomik kriz atlattı, 70 cente muhtaç kaldı yıkılmadı bir o kadar daha atlatır yine yıkılmaz ama Amerika ilk ciddi krizde Moğollardan beter olur.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Ya biz görmüyoruz diyecem sokağa çıkıp kime sorsan şuan memnun değil, ya siz başka alemde yaşıyorsunuz.
Ben tam 50 yıldır bu alemde yaşıyorum, 2002 yılından önce de bu alemdeydim, 2002 yılından sonra da bu alemdeydim.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,107
Bir aralar bir insan şöyle diyordu ;
20200922_004008.jpg

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
1 Dolar = 7,6027 TL
...
Dolar bu yıl icerisinde yada önümüzdeki 2 yıl boyunca 9tl bandını görücek 6 sene içerisinde 12tl barajini aşacak belki daha kısa sürrde gerçekleşebilir neyse umarım yurt dışına kapak atarım inşallah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ameriga bizi kiskaniyor
Yeğenim ameriganın oyunları büyük resmi görmemiz lazım

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Herkese Günaydın, hayırlı ve sağlıklı sabahlar dilerim.
Ülkesinin ekonomisini sadece dolara bakarak değerlendiren bay çok bilmişler, size kalırsa japonya perişan vaziyette.
1 Dolar kaç Japon Yeni (JPY) eder? - 1 USD ve JPY Hesaplama, Döviz Kurları, Para Çevirici
Japonya'da 1 litre benzin 127 YEN olarak belirlenmiştir. Asgari ücret aylık ortalama 190.000 YEN
Yani onların reisleri paradan sıfırları atmamış.
Eskiden Türkiye'de dolar bir milyon lira değil miydi? Yani bir lira.
IMG_20200922_103413.jpg

Bay çok bilmiş amca Facebook bilgilerini buraya salladın bak yine işe yaramadı. :D

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Akıllanmazsınız!

Edirne gibi bir şehirde yaşıyorum, yaz sezonunda sessiz sakin geçer. Kış aylarında sadece öğrenci mevcuttur. Kış aylarında öğrenci kalkındırır, yaz aylarında ise sürekli sokaklar sessiz ve ıssız olur. Ancak 2 yıldan beri yaz sezonlarında Bulgaristan vatandaşlardan yürünmüyor. Alışveriş merkezlerinde, eczanelerde, kapalı çarşıda sürekli olarak alışveriş yapıyorlar.

AVM içerisine bavul ve valiz ile giriyorlar ve gördükleri ne varsa alıp gidiyorlar. Eczaneler ilaç yetiştiremiyor. Bunun tek sebebi yakın olmaları ve Euro ve Leva kurlarının yüksek olmasından kaynaklanıyor.

Bazı alışveriş merkezlerine Türk vatandaşlarının girmesini bile istemiyor adamlar, söyledikleri şey hafta sonu biz alışveriş yapacağız her gün buradasınız gibisinden çıkışanlar bile oluyor.

Sürekli olarak alışveriş yapan bir insan değilim, senede bir kere yada 2 senede bir kere üstüme başıma bir şeyler alırım, sadece çocuklarıma üst baş alırım.

İstediğiniz kadar hükümeti eleştirin, muhalefeti eleştirin hiç umurumda değil. Ben kendi cebime bakarım, bu cebi delik bırakanlar utansın. Ben bir kuruş kenara çocuklarımın geleceği için koyamıyorsam ben değil, bizi bu hale getirenler utansın.

Abartısız olarak söylüyorum, her sabah işe gelirken döviz bürolarının önünde Bulgaristan vatandaşlarının Türk Lirası'nı şıkır şıkır sayarken görüyorum. AVM çalışan arkadaşlarım o vatandaşların olmadığında hepsinin kepenk kapatacağını biliyorum.

Bu arada o kadar fazla siyasete girmişsiniz ki onun için konuyu bende ilgili bölüme taşıdım.

Son düzenleme:

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Son düzenleme:

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
Ekonomi çoh iyi'ye kadar geldiğimize göre biri çayları tazeleyip tavla getirse iyi olur. Sabah sabah iyi gider.

Son mesajlar