Haber Dolar 7,60 seviyesinin üzerine çıkarak yeni rekor seviyesini gördü

İsimyok0808

Doçent
Bir aralar bir insan şöyle diyordu ;
20200922_004008.jpg

Aliufk52

Asistan
1 Dolar = 7,6027 TL
...
Dolar bu yıl icerisinde yada önümüzdeki 2 yıl boyunca 9tl bandını görücek 6 sene içerisinde 12tl barajini aşacak belki daha kısa sürrde gerçekleşebilir neyse umarım yurt dışına kapak atarım inşallah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ameriga bizi kiskaniyor
Yeğenim ameriganın oyunları büyük resmi görmemiz lazım

Usain

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Herkese Günaydın, hayırlı ve sağlıklı sabahlar dilerim.
Ülkesinin ekonomisini sadece dolara bakarak değerlendiren bay çok bilmişler, size kalırsa japonya perişan vaziyette.
1 Dolar kaç Japon Yeni (JPY) eder? - 1 USD ve JPY Hesaplama, Döviz Kurları, Para Çevirici
Japonya'da 1 litre benzin 127 YEN olarak belirlenmiştir. Asgari ücret aylık ortalama 190.000 YEN
Yani onların reisleri paradan sıfırları atmamış.
Eskiden Türkiye'de dolar bir milyon lira değil miydi? Yani bir lira.
IMG_20200922_103413.jpg

Bay çok bilmiş amca Facebook bilgilerini buraya salladın bak yine işe yaramadı. :D

Creative

Patr10
Yönetici
Admin
Akıllanmazsınız!

Edirne gibi bir şehirde yaşıyorum, yaz sezonunda sessiz sakin geçer. Kış aylarında sadece öğrenci mevcuttur. Kış aylarında öğrenci kalkındırır, yaz aylarında ise sürekli sokaklar sessiz ve ıssız olur. Ancak 2 yıldan beri yaz sezonlarında Bulgaristan vatandaşlardan yürünmüyor. Alışveriş merkezlerinde, eczanelerde, kapalı çarşıda sürekli olarak alışveriş yapıyorlar.

AVM içerisine bavul ve valiz ile giriyorlar ve gördükleri ne varsa alıp gidiyorlar. Eczaneler ilaç yetiştiremiyor. Bunun tek sebebi yakın olmaları ve Euro ve Leva kurlarının yüksek olmasından kaynaklanıyor.

Bazı alışveriş merkezlerine Türk vatandaşlarının girmesini bile istemiyor adamlar, söyledikleri şey hafta sonu biz alışveriş yapacağız her gün buradasınız gibisinden çıkışanlar bile oluyor.

Sürekli olarak alışveriş yapan bir insan değilim, senede bir kere yada 2 senede bir kere üstüme başıma bir şeyler alırım, sadece çocuklarıma üst baş alırım.

İstediğiniz kadar hükümeti eleştirin, muhalefeti eleştirin hiç umurumda değil. Ben kendi cebime bakarım, bu cebi delik bırakanlar utansın. Ben bir kuruş kenara çocuklarımın geleceği için koyamıyorsam ben değil, bizi bu hale getirenler utansın.

Abartısız olarak söylüyorum, her sabah işe gelirken döviz bürolarının önünde Bulgaristan vatandaşlarının Türk Lirası'nı şıkır şıkır sayarken görüyorum. AVM çalışan arkadaşlarım o vatandaşların olmadığında hepsinin kepenk kapatacağını biliyorum.

Bu arada o kadar fazla siyasete girmişsiniz ki onun için konuyu bende ilgili bölüme taşıdım.

Son düzenleme:

SmokeXD

Dekan
Son düzenleme:

Strasza

Profesör
Ekonomi çoh iyi'ye kadar geldiğimize göre biri çayları tazeleyip tavla getirse iyi olur. Sabah sabah iyi gider.

mapavrili

Profesör
Japonya'da 1 litre benzin 127 YEN olarak belirlenmiştir. Asgari ücret aylık ortalama 190.000 YEN
Yani onların reisleri paradan sıfırları atmamış.
Eskiden Türkiye'de dolar bir milyon lira değil miydi? Yani bir lira.
Ekli dosyayı görüntüle 117262

Bay çok bilmiş amca Facebook bilgilerini buraya salladın bak yine işe yaramadı. :D
Peki 1 dolar 76,21 rus rublesi yapıyor, sizin dediğinize göre Rusya bizden kat be kat daha batık durumda öyle mi.

mapavrili

Profesör
Elhamdülillah, ülkemiz sosyal haklar ve yaşam kalitesi ve de satın alma gücü olarak bir çok Avrupa ülkesinden çok daha iyi durumda, ha bunu görmeyenler yada görmek istemeyenler var mı var, onlarda inşallah görürler.

Çocuk muyuz? Bahane üretmeyin sorunu görün.
Emredersin, başka bir isteğin var mıydı.

Creative

Patr10
Yönetici
Admin
yaşam kalitesi ve de satın alma gücü olarak bir çok Avrupa ülkesinden çok daha iyi durumda
Benim alamama sebeplerim neler acaba? Kendimi bir sorgulayayım. Yada bu gücü nasıl elde edebiliriz, asgari ücret ortadayken, açıklarsanız sevinirim. Ona göre kendime harita çizmek istiyorum.

CJ Bey

Doçent
Yasaklı
Elhamdülillah, ülkemiz sosyal haklar ve yaşam kalitesi ve de satın alma gücü olarak bir çok Avrupa ülkesinden çok daha iyi durumda, ha bunu görmeyenler yada görmek istemeyenler var mı var, onlarda inşallah görürler.

atma ziya satın alma gücümü avrupada redmi note 9 pro 100 euro ben aldım hatta burd 2000 lira 200 euro olan pc burda 2000 3000 bu bide kosava neresi iyi alım gücünün

SmokeXD

Dekan

Ay ben gülerim. Hangi ülkeden iyiyz söyler misin bizi kıskanan Almanyadan mı, Fransadan mı?

CJ Bey

Doçent
Yasaklı
Herkese Günaydın, hayırlı ve sağlıklı sabahlar dilerim.
Ülkesinin ekonomisini sadece dolara bakarak değerlendiren bay çok bilmişler, size kalırsa japonya perişan vaziyette.
1 Dolar kaç Japon Yeni (JPY) eder? - 1 USD ve JPY Hesaplama, Döviz Kurları, Para Çevirici
asgri ucret 190000 yen ah suna kanmayın gözünüzü açın

Ay ben gülerim. Hangi ülkeden iyiyz söyler misin bizi kıskanan Almanyadan mı, Fransadan mı?
avrupa bizi kiskanıyor yegenim

SmokeXD

Dekan
Bugün borçları çeviremiyoruz diye dükkanı sattık, nasıl bir ülkeymişiz ki hem ekonomide iyi olalım hem borçları ödeyemeyelim. İkisinden birinde bir yanlışlık var acaba hangisi?