Dolar 3.87 Seviyelerine Kadar Çıktı! İşte Dolar’da Son DurumAmerika Birleşik Devletleri'nde yapılan seçim ile birlikte Türkiye'de yüksek oranlara ulaşmayı başaran dolar, özellikle bugün itibariyle 3.87 seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Türkiye'de dolar fiyatının artmaması adına özellikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vatandaşlara Çağrı yapılırken tüm dolar satış işlemleri ve Merkez Bankası'nın müdahalelerine karşı doların yükselişi şu ana kadar önlenemedi.

Dün 3.85 seviyesine kadar yükselen Dolar bugün itibariyle yükselişine devam etti. Bugün itibari ile Dolar en yüksek seviyeye ulaşırken Dolar/TL, 3.8704 oldu. Euro/TL ise 4.1555 seviyesini gördü. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından alınan kararların yeterli görülmemesi ve fonlama maliyetlerinde sınırlı yükselişe neden olan likitide alımlarının ardından doların daha da etkilendiği ve yükselişe geçtiği ifade edildi.

Dolar Ne Kadar Yükselecek?

Yaşanan bu gelişmeler Türkiye adına olumsuz bir tablonun yaşanmasına yol açarken özellikle doların tarihi seviyelere kadar çıkması dolar üzerinden işlem yapan pek çok firmanın da zorlu bir sürece girmesine neden oldu.

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde özellikle Merkez Bankası tarafından yapılan son açıklamaların kredi notu negatif olan bir ülke için oldukça yanlış anlaşıldığı ve bu bakımdan farklı gelişmelerin yaşandığı belirtildi. Özellikle yeni rekorların gelip gelmeyeceği konusunda pek çok soru işareti oluşurken bu konuda çok olumlu tablolar çizilmedi. Özellikle Merkez Bankası tarafından yapılacak yeni müdahalelerin istenilen etkiyi yaratmaması halinde doların uzun bir süre 3.80 seviyelerinde kalabileceği vurgulandı.
 
Üst