Dolar 2 Kasım'da Düşerse Laptop Alacağım

Bu konuyu okuyanlar

Louder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar Dolar 2 Kasım'da Düşerse Laptop Alacağım. Sizce Düşermi ?

Laptop bu Casper

onurryazgann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
bu konfigürasyonda 1 TB NVMe SSD almanızı öneririm 400 TL bir fark var ama ssd nin farkı katlarca :D

onurryazgann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
neden HDD tercih ettiğinizi anlayamadım gerçekten az bir fark ile NVMe SSD almak varken?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Doların düşmesini bekleme 2 Kasım'da bir bakmışın 8TL olmuş 1 Dolar.

onurryazgann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Şuan bile alabilirim ama kâr olsun istiyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onları sonra duzeltiriz kolay işler onlar
şu an 1TB NVMe ssd alacak olsanız 1000 TL ye hoşçakal diyorsunuz :D bence 400 liralık fark burada bir fırsat. kim kime 400'e NVMe verir hem de 1TB

mesela bu;

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
2023 deki Kasımda mı alıcaksınız bu gidişle

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Madem 10 bin bandına çıktın 3 bin daha verip aşağıdaki dizilişte alırsan uzun vadede daha karlı çıkarsın
1603552582844.png

Doların düşmesi konusunda da taş çatlasın 10-20 kuruş düşerse düşer çıkarsa da 50-60 kuruş çıkar ondan beklemenin bir faydası yok.

Reaksiyon puanı
8,011
Arkadaş kasım demiş yıl dememiş ki niye yükleniyorsunuz ki. Belki 2 3 yıl sonra alacak.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
bir şeyi çok merak ediyorum. neden bir insan 10k 15k lık pc lerde hdd bulundurmak ister ki? sanırım bunu asla anlayamayacığım :(
Aslında sebebi şu. HDDde belgeleri ve az kullanılacak programları depolarsın SSD'de ise Windows, sık kullanılan programlar, boyutu yüksek oyunları depolarsın çünkü SSD'ler çalıştıkça ömrü azalan cihazlar. HDD gibi mekanik bir arıza olmadıkça sürekli çalışmıyorlar. Ne kadar çok okuma yazma yaparsan o kadar erken bozulur bu yüzden SSD'nin yanında HDD olması daha iyi. Hem bir şey olma ihtimaline karşı bilgisayarının yedeklerini rahatça saklarsın hemde bir diskin patlarsa en azından içindeki her şeyi kaybetmemiş olursun.

onurryazgann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Aslında sebebi şu. HDDde belgeleri ve az kullanılacak programları depolarsın SSD'de ise Windows, sık kullanılan programlar, boyutu yüksek oyunları depolarsın çünkü SSD'ler çalıştıkça ömrü azalan cihazlar. HDD gibi mekanik bir arıza olmadıkça sürekli çalışmıyorlar. Ne kadar çok okuma yazma yaparsan o kadar erken bozulur bu yüzden SSD'nin yanında HDD olması daha iyi. Hem bir şey olma ihtimaline karşı bilgisayarının yedeklerini rahatça saklarsın hemde bir diskin patlarsa en azından içindeki her şeyi kaybetmemiş olursun.
ssd lerin bozulduklarını çok duymuştum ama çalıştıkça ömrünün azaldığını hiç duymamıştım. yani buradaki hdd bir güvence :) teşekkürler

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
ssd lerin bozulduklarını çok duymuştum ama çalıştıkça ömrünün azaldığını hiç duymamıştım. yani buradaki hdd bir güvence :) teşekkürler
Bende bir yerde okumuştum. SSD'ler ısındıkça ömrü azalıyor okuma yazma işlemleri de ısınmaya sebep oluyor gibi baya detaylı bir şekilde açıklamışlardı. Evet HDD bir güvence. Öğrenciyseniz mesela hazırladığınız ödevin veya iş yeriyle alakalı bir raporun yok olmasını kimse istemez. Bu sadece SSD için böyle değil HDD için de böyle. Yani her türlü 2 tane disk olması daha iyi :) SSD +SSD şeklinde de yapılabilir ama sadece depolama için bireysel kullanıcıya pahalı ve gereksiz bir masraf olur. Bu kısmı da var.

NothingMan97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Kesin laptopda kararlı mısın? Bu fiyatlara kasa ve monitör olabilir.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
bir şeyi çok merak ediyorum. neden bir insan 10k 15k lık pc lerde hdd bulundurmak ister ki? sanırım bunu asla anlayamayacığım :(
Söyle açıklıyım bende 15klık PC kullanıyorum 1 tane 250gb Samsung Evo 850 var 1 tanede Seagate barrucuda 1tb var HDD yerine bir SSD almak istediğin zaman yine 1tb SSD olması gerekiyor 1tb sata SSD en ucuz 750tl den falan başlıyor o fiyata çıktığın zaman insanın azıcık daha çıkıp başka bir şey alası geliyor mesela işlemciyi satıyor daha üstünü alıyor veya ram falan alıyor bende sürekli böyle gidiyor ne zamandan beri 500gb M2 alacağım hala alamadım.

Louder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Lisede laptop lazım olacağı için malesef masaüstü olmaz ama lise için olmasa tabiki bu fiyata rtx li dizerim ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani erken mi alayım ?
Şu an beklemen bile hata.Her geçen zaman aleyhimize işliyor resmen.Düşeceğini hiç sanmıyorum.Seçiminde kararlıysan en kısa zamanda al

Son mesajlar