Dolar 15'e Euro ise 17'ye düştü

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
Ben bilmem verin mehteriii dünyayı feth ettik en büyük reyz hep reyz tek reyz düşerse bizdendir yükselirse dış minnaklar işte şükredin fln..
17 den Dolar alanların durumunu bilmek istemem.

Reis ters köşe yaptı adamları Zarar üstüne zarardan . Bu defa Reisin arabasının altına bomba koymasınlar da :D

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Anlık Dolar 13,94 ve Euro 15,78 oldu.
17 den Dolar alanların durumunu bilmek istemem.

Reis ters köşe yaptı adamları Zarar üstüne zarardan . Bu defa Reisin arabasının altına bomba koymasınlar da :D
Reis'e bir şey olmaz. Demir yumruğuyla bombaya bir vurur, bomba ABD'ye düşer ve böylece dolar daha da düşer. ?

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
Sanırım olay söylediğim gibi. Herkimse Bitkoin`i çuval çuval almış.
Bitcoin yükselince Ülke kalkınıyor, Bitkoin inince Ülke çöküyor :D

1640028845357.png

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Canlı kur

Mesaj otomatik birleştirildi:

Dolar 13.5431

Halk olarak ta dolarlarimizi -varsa- bozdurmaliyiz iyice düşürüp sabitlemeye çalışmalıyız

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Benim bozduracagim dolar etki etmez ben bozdurmam diye düşünürsek olmaz zaten. Biz öyle düşünürsek herkes öyle düşünürse olmaz.
Benim bozduracagimdan ne olur demeden bozduralim.

Bu gece kaç kişi batacak acaba. yazık değilmi bu insanlara 17 -18 dolardan mal alan esnaf nabacak..
Düşmezse yükselirse halk zaten zorluk çekecek aldığı meyveyi sebzeyi az alacak zaten esnaf zarar ediyor
Senin düşüncen nasıl bir düşünce ya

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Bu gece kaç kişi batacak acaba. yazık değilmi bu insanlara 17 -18 dolardan mal alan esnaf nabacak..
Bu da doğru bir şey sayılır. Bu zamana kadar neden beklediler ki? Fiyatlar çok yükseldi. Önceden düşürmek için uğraşsaymışlar keşke. Kimse de ürünler pahalı ve zamlı diye şikayet etmezdi. Şimdi mesela dolar 3 veya 4 olsa ve hiç yükselmemiş olsa daha iyi olurdu.

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
O değilde niye bu kadar bekletildi bu hamle madem 1 konusmaya bakıyorduda doların düşmesi niye bu kadar herseye zam yapıldı niye bu kadar milletin alım gücü düştü daha erken yapılamazmıydı şimdi asıl sorun bu kadar düşüş fiyat etiketlerine yansıyacakmı millet zamlardan kurtulacakmı?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
O değilde niye bu kadar bekletildi bu hamle madem 1 konusmaya bakıyorduda doların düşmesi niye bu kadar herseye zam yapıldı niye bu kadar milletin alım gücü düştü daha erken yapılamazmıydı şimdi asıl sorun bu kadar düşüş fiyat etiketlerine yansıyacakmı millet zamlardan kurtulacakmı?
Devlet ya da kim bakıyorsa onlara, fiyatları kontrol etmeye başlamalılar. Belki bazı mağazalar veya marketler falan ürünlerin fiyatlarını düşürmeyebilir.
Dolar düşmeye devam etsinde, fiyatlar normale dönsün artık.

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Benim bozduracagim dolar etki etmez ben bozdurmam diye düşünürsek olmaz zaten. Biz öyle düşünürsek herkes öyle düşünürse olmaz.
Benim bozduracagimdan ne olur demeden bozduralim.

Düşmezse yükselirse halk zaten zorluk çekecek aldığı meyveyi sebzeyi az alacak zaten esnaf zarar ediyor
Senin düşüncen nasıl bir düşünce ya
Dostum Kotu bısey demedım ki Zamanında aldıgı kur var cıkarma gudusu var hersey anında ıslemıyor Fabrıkalar ve sırletler buna dahıl :)

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Devlet ya da kim bakıyorsa onlara, fiyatları kontrol etmeye başlamalılar. Belki bazı mağazalar veya marketler falan fiyat düşürmeyebilir.
Dolar düşsünde yani TL değer kazansın ve fiyatlar normale dönsün artık.
Hocam doların düşmesine katkı sağlamak için halk olarak dolar bozdurmaliyiz eğer bu fikri yayarsak halk dolar bozdurmaya başlarsa biraz daha dusurebiliriz

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Hocam doların düşmesine katkı sağlamak için halk olarak dolar bozdurmaliyiz eğer bu fikri yayarsak halk dolar bozdurmaya başlarsa biraz daha dusurebiliriz
Yapmak isteyen olursa yapsın. Dediğin gibi doların biraz daha düşmesine neden olur. Ama zorla kimseye bir şey yaptırtamayız.
Dolar 13,44 Euro 15,16

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Yapmak isteyen olursa yapsın. Dediğin gibi doların biraz daha düşmesine neden olur. Ama zorla kimseye bir şey yaptırtamayız.
Evet hocam zorla yaptiramayiz ama uzun süre rahat yaşamak istiyorsak ve ülke ekonomisini düşünüyorsak bozdurmaliyiz diye düşünüyorum şimdi paraları dolarda kalınca paraları degerlenip kâr etmiyorlar sadece aldıkları zamanki paraları değer kaybetmiyor ama doları dusurursek alım gücü artıyor
Her türlü halk bozdurursa yararına oluyor

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
Aslında Doları olan yine kendini güvencede tutuyor Dolar değerden düşse bile.

Dolarınız varsa bozdurmayın. Bir ihtiyacınız olunca Bozdurup TL yi kullanırsınız.
Edit- Çünkü ürün fiyatları da dolarla birlikte düşecektir muhakkak.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Aslında Doları olan yine kendini güvencede tutuyor Dolar değerden düşse bile.

Dolarınız varsa bozdurmayın. Bir ihtiyacınız olunca Bozdurup TL yi kullanırsınız.
Hocam dolar varsa bozdurmaliyiz ki düşsün
Şuan kişinin durumundan ziyade ülkenin durumu daha önemli ülkenin durumu iyiye giderse onun durumu da iyiye gitmiş oluyor ama kişinin durumu iyiye gitmesi ülkenin durumunu iyi yapmıyor
Kazan kazan var

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,095
Hocam dolar varsa bozdurmaliyiz ki düşsün
Şuan kişinin durumundan ziyade ülkenin durumu daha önemli ülkenin durumu iyiye giderse onun durumu da iyiye gitmiş oluyor ama kişinin durumu iyiye gitmesi ülkenin durumunu iyi yapmıyor
Kazan kazan var
Yo böyle işlemez. Artık geç kaldınız.
17 Olduğunda Bozdurup 13 olduğunda tekrar dolar alsaydın aha buna derdim doğru iş
Eline fazla Dolar geçecekti.

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
mevduatlarda yeni kur düzenlenmesinden ben birşey anlayamadım.anlayabilen varsa bir örnekle açıklayabilir mi?

Son mesajlar