Dolandırıcıyı Nasıl Şikayet Edebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

FlexMyler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Herkese Selamlar. 03.05.2021 Tarihinde Letgo Üzerinden 600 Tl'ye 3200G işlemci Satın aldım.Almadan Önce yaptığımız konuşmaları kaydedeceğimi söyledim satıcıya başta.Sonra işlemcide bir sorun olup olmadığını anlamak için kendisinden video istedim ve o da attı.İşlemci gayet iyi gözüküyordu ve almak istedim.Elemana Cumartesi günü parayı yolladım cebe transfer şeklinde(tabi günlük limit 500 tl ulaştı kendisine).Tabi ben kargoyu vermesi için baya uğraştım ama yok yoruldum yok uzak vb. o gün kargolatamadım.Sonra eleman bana parayı iade edeceğini vs söyledi bende uyguna buldum kaçıramam hesabı işlemciyi almak istediğimi belirttim.Bu konuşmadan sonra hiçbir şekilde telefonu açılmadı.Sonra bende 3200G satıyordum 2-3 kuruş kazanıp birşeyler alabilmek için.Sonra bir elemanla konuşmuştuk pazarlık için önceden.Sonra o da bana yazdı 3200g aldım diye.Ben de ilanın linkini atıp bunu mu aldın diyince evet dedi.Tabi baya kabak gibi kaldım ortada bir de 18 yaş altıyım o yüzden de epey zor durumda kaldım.Bu dolandırıcıya delil olarak sadece kimliği, telefon numarası,banka dekontu ve konuşma ssleri var(aktif olarak bu bana yazan arkadaşla kim olduğunu bulmaya çalışıyoruz).Bugün de karakola gittim ne yapabilirim diye o da bana çocuk şubeye gidip ifade vereceksin durumla alakalı dedi.Şimdi ne yapmam lazım arkadaşlar lütfen yardım edin.Dava vs açabilir miyim peki(Maddi durumum biraz iyi masrafları karşılarım)?

Son düzenleme:

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Karakola gitmişsiniz doğru olanı yaparak. Oradaki memurların yönlendirmesiyle ilerleyin derim. Geçmiş olsun. Umarım bir şekilde zararınızı karşılarlar.

Son mesajlar