Dolandırıcının şok diyaloğu!

Bu konuyu okuyanlar

Guest Part

Profesör
Reaksiyon puanı
42
"Medeni haliniz ne? Arkadaşınız var mı?"

Kontör dolandırıcıları şimdi de para dolandırıcılığı yapmaya geçtiler. Bir markanın adını kullanarak cep telefonlarına SMS yoluyla ulaşan dolandırıcılar artık kontör yerine para istiyor.

Cep telefonlarına gelen “Değerli abonemiz firmamızın kampanyasından 100 bin ve 20 bin ödül ikramiyesinde hattınız 1500 hat arasında ikinci çıktı 20 bin kazanmıştır. Bilgi İşlem Merkezi için arayınız” SMS’inden sonra aradığınız dolandırıcı sizden ilginç bilgiler ve yanında 510 TL istiyor.

Türkçesi oldukça bozuk olan dolandırıcı ilk olarak isminizi soyadınızı soruyor, sonrasında kendiniz haricinde iki arkadaşınızın nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın banka şubesine gitmenizi istiyor, tabii bu işlemi yaparken telefonunuz açık kalacak biçimde hareket etmeniz gerekiyor.

Dolandırıcı, bununla da kalmıyor medeni durumunuzu soruyor. Tüm soruları ise teknik bir aksaklık olmaması için sorduğunu ifade ediyor…

DOLANDIRICIYLA İKİ GÜN

SMS’le avını bekleyen dolandırıcıyı ilk aradığımızda şarjlarının bittiğini, teknik problem olmaması için yarın aramamız gerektiğini söyledi. Dolandırıcıyı ertesi gün aradığımızda telefonu şu şekilde açtı: “…. Danışma Hattı’ndan Murat D. Buyur”

Daha sonrasında dolandırıcı isminizi, soyadınızı soruyor. Ve diyalog şu şekilde başlıyor:

Dün mesaj geldi telefonuma. Yarın arayın demiştiniz.
Dolandırıcı: Hangi numaranıza geldi?
0 532 216 8. ..
Dolandırıcı: Adınız, soyadınız
Begüm Çelikkol
Dolandırıcı: Begüm Hanım, sizin adınıza kredi kartı var mı?
Yok. Kullanmıyorum
Dolandırıcı: Hattınız hatlar arasında 20 bin TL para kazandı.
Ayy! Harika! Çok ihtiyacım vardı!
Dolandırıcı: Şu anda bu 20 bin TL’yi size yatırmamız için, banka size ne kadar uzak?
100 mt ileride
Dolandırıcı: …. Bankası yakın mı?
Yok yakın değil.
Dolandırıcı: Üzerinizde ne kadar nakitiniz var?
100 TL var.
Dolandırıcı: Medeni haliniz nedir?
Bekar
Dolandırıcı: Arkadaşınız var mı?
Yok.
Dolandırıcı: Bu bilgiyi almam lazımdı kusura bakmayın. 510 TL bulabilir misiniz?
Bulurum.
Dolandırıcı: 20 bin TL’yi sizin adınıza yatıracağım. Ama iki adet sizin olmayan kimlik bulmanız lazım.
Hemen bulurum
Dolandırıcı: Hatta kalın lütfen.
Dolandırıcı: Üç ay bedava konuşacaksınız bu hattan. Ama 510 TL’yi yatırmanız lazım. Hattınızda kaç kontör var?
150
Dolandırıcı: 510 TL’yi yatırdıktan sonra 20 bin TL’yi istiyorsanız telefonunuz açık kalsın, bu vaziyette. …. Bankası’na vereceğim hesap numarasına 510 TL’yi yatırın.
Tamam… Açık bırakıp gidiyorum
Dolandırıcı: Bekliyorum

DİYALOGUN DEVAMI

Dolandırıcı: Kimliklerin numarasını söyleyin.
Tamam… 2..............ve 28..............
Dolandırıcı: Kimseye bilgi vermeyin. Hemen vereceğim hesap numarasına parayı yatırın…
Hemen yatırıyorum. ATM’ye geldim
Dolandırıcı: Biz sizi bu numaradan arayacağız yeniden.

Kaynak