• OPPO Watch Free inceleme!

    AMOLED ekranlı ve nispeten daha uygun fiyatlı akıllı saat OPPO Watch Free modelini inceledik. İşte özellikleri!

Dokuz Eylül’de skandal!

Bu konuyu okuyanlar

Ozgurky

Profesör
Katılım
26 Nisan 2009
Mesajlar
2,698
Reaksiyon puanı
13
Puanları
38
010620132108298843603_2.jpgBaşlatılan çalışma sonucu 8 kişi tutuklandı

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde toplanan harçlarla, burslardan 5 milyon lirayı zimmetlerine geçiren 8 görevli tutuklandı.

İzmir’deki Dokuz Eylül Üniversitesi, zimmet skandalıyla çalkalanıyor. Harç ve burslardan 5 milyon lirayı zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda kadın Şube Müdürü D.Ö. ile memur D.G.D.’nun da aralarında olduğu 8 kişi tutuklandı.

Afyon’dan başladı

Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçesinde, 4 üniversite öğrencisinin hesaplarına yüklü miktarlarda para aktarılması üzerine polis çalışma başlattı. Ekiplerin araştırmaları sırasında, İzmir’deki, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda kadın Şube Müdürü D.Ö. ile memur D.G.D.’nin de aralarında bulunduğu kişilerin sahte evrak kullanarak, yolsuzluk yaptıkları belirlendi. Teknik takibin ardından İzmir, Afyonkarahisar, İstanbul, Mersin ve Muğla illerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

D.Ö. ile D.G.D.’nin görev yaptığı üniversitedeki birimlerde polisin arama yapmasının ardından 2 zanlı Afyonkarahisar’a götürüldü. Zanlıların üniversitede eğitim gören, özellikle yabancı uyruklu öğrencilerin fazla ödenen ve iade edilmesi gereken harç bedelleri ile alınmayan burs paralarını sahte belgelerle zimmetlerine geçirdikleri belirtildi.

Belgeler imha edilmiş

Zanlıların dikkat çekmemek için bu paraları başka öğrencilerin adlarına aktardıkları ileri sürüldü. Yaklaşık 5 milyon TL’lik yolsuzluk yaptığı ileri sürülen zanlılara yönelik olarak 2010 yılına kadar araştırma yapılabildiği, ondan önceki yıllara ait belgelerin imha edildiği ortaya çıktı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan, aralarında D.Ö. ve D.G.D.’nin de bulunduğu 8 kişinin tutuklandığı bildirildi.

 

Son mesajlar

Üst